FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
12-03-20 23:54  [R] MiG-23MLD Angraf repaint z konwersją
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Zgodnie z obietnicą rozpoczął pracę nad konwersją MiG-23MF od Angraf w wariant MiG-23 MLD. Specjalne podziękowania dla Angraf`u za dostarczoną kopię modelu.
Wariant będzie oto ten, znany samolot z 120 IAP, służył w Bagramie (Afghanistan). Tak wyszło, że po tym wariancie zabarwienia i rysunków u mnie najbardziej foto.


Przemiany trochę, z ich i rozpoczął. Ale dla „rozgrzewki” zmieniłem pylony, ponieważ pylony od Angraf nie są dobre - zbyt prymitywne.


Zmienił kształt przedniej krawędzi sekcji środkowej skrzydła - pojawił się charakterystyczny dla tej modyfikacji „kieł”. Oczywiście zamiast brakującej części krawędzi będą przemiany i w obszywce części wlotu powietrza.


Ważnym elementem tej modyfikacji Miga są grzbiety bloków ASO na kadłubie, które również musiały być wykonane od zera.


Praca tylko zaczęła się, tak że żadnych prognoz nie daję.

--

Post zmieniony (13-03-20 08:51)

 
13-03-20 17:10  Odp: [R] MiG-23MLD Angraf repaint z konwersją
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Cześć!
Jakiego programu używasz do projektowania?

 
13-03-20 18:00  Odp: [R] MiG-23MLD Angraf repaint z konwersją
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

GTiStyle,
dokładnie mówiąc, projektował sam model nie ja, Angraf nadał elektronową wersję modelu.
Maluję w Photoshopie. Lecz jeśli należy zrobić oddzielne węzły, to kreślę w tymże PS, mi wystarcza. Uczyłem się w charkowskim lotniczym instytucie, coś jeszcze pamiętam z kreślenia i rozwijania detali na płaszczyznę, jeśli detal niezbyt jest skomplikowany.


Kiedyś, jeszcze do pojawienia masowych komputerów, sam budował niektóre modele - prosto cyrkiel, liniał, kalkulator.

--
Pieniądze to nie wszystko

 
14-03-20 17:44  Odp: [R] MiG-23MLD Angraf repaint z konwersją
VILKAS   

Bedzie to wydane przez Angraf???

 
14-03-20 20:29  Odp: [R] MiG-23MLD Angraf repaint z konwersją
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Vilkas,
Jeszcze nie wiem. Czynię osobiście dla się, lecz jeśli wydawnictwu będzie ciekawie, to czemu nie?

--
Pieniądze to nie wszystko

 
25-03-20 23:30  Odp: [R] MiG-23MLD Angraf repaint z konwersją
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Nie mogę powiedzieć, że inność MiG-23MLD od MiG-23MF jest duża. Ale ednak ona jest. Do tego że Angraf przepuścił niektóre elementy, na przykład, jak owiewke na lewo nad przednim podwoziem.
Zrobił próbny druk i montaż. Przy czym pomylił się z rozkładem elementu nosa, proszę przebaczyć.





--

Post zmieniony (26-03-20 00:20)

 
03-04-20 19:20  Odp: [R] MiG-23MLD Angraf repaint z konwersją
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

dużo czasu zajęło dyszę. U Angraf`a ono jest mocno uproszczone po kolorach i ma błędy.
nieprawidłowo jest dany cień rury dopałacza i klapy na wyjściu nie muszą zbiegać się z góry i od spodu.



--
myślę, należy i foto samolotu rozmieścić dla rozumienia odpowiedniości koloru


na żal, wiele projektantów modeli, w tej liczbie plastikowych, ignorują ten fakt, że u MiG-23 na ziemi klapy dyszy opadają i stają nie symetryczne.


Post zmieniony (03-04-20 20:06)

 
03-04-20 20:32  Odp: [R] MiG-23MLD Angraf repaint z konwersją
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

balu109, podziwiam Twoją wiedzę o radzieckich maszynach.

I świetny masz avatar ;

Pozdrawiam,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
03-04-20 20:42  Odp: [R] MiG-23MLD Angraf repaint z konwersją
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

kudłaty - tak, dziękuje! Nic dziwnego, prosto ja że jestem "radziecki człowiek", uczył się w Charkowie w lotniczym instytucie w latach 1988-95. Plus - uważnie patrzę setki foto

--

Post zmieniony (03-04-20 20:46)

 
17-04-20 18:01  Odp: [R] MiG-23MLD Angraf repaint z konwersją
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Kolejny niezrozumiały dla mnie moment w modelu. Dlaczego było czynić obszywkę wlotu powietrza z trzech części? To skomplikowało montaż i dodało zbędnych szwów. Przecież ta część samolotu ma płaską stronę, po której można było przy projektowaniu łatwo połączyć trzy segmenty!



--
Pieniądze to nie wszystko

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024