FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
18-02-20 19:44  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Wiśniowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Info Wydawcy udostępnione na twarzoksiążce, że model już jest dostępny z zestawem dodatków.

--
Pozdrawiam! Piotr

 
18-02-20 19:48  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Seweryn 

 

Z ceną to pojechali ;)

--
Seweryn

 
18-02-20 20:22  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
yak   

Bardziej zaskakuje zestaw "przyżądów".

 
19-02-20 08:06  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ogladalem zdjecia arkuszy i instrukcji, wystawione przez Wydawce i jest dokladnie to co obstawialem. Grafika Marcina zrobiona na poziomie do ktorego nas przyzwyczail wiec bedzie to na pewno duzy plus do modelu. Ale sam projekt to jest zupelna niekonsekwensja. Rozumiem robienie silnika do projektu na najwyzszym poziomie, ktory oddaje w 100% skomplikowana bryle samolotu. Wtedy mozna zrobic silnik jako wisienke na torcie. Zeby jeszcze ten silnik byl szczegolowy i wiernie oddany, to tez mozna by przymknac oko. A tutaj Wydawca/autor, brnie w uproszczona bryle silnia, w modelu o jeszcze bardziej uproszczonym, a tak waznym i skomplikowanym ksztalcie przodu tego samolotu. Niesymetryczna, obla czesc oslaniajaca uzbrojenie przed wiatrochronem zostala zaprojektowana z dwoch duzych kawalkow kartonu. Wiec jak autor sobie wyobraza dokladne oddanie oblosci tej czesci? To juz lepiej jest to wykonane w modelu Answera, ktory ma prawie 20 lat. Idac dalej, w tej samej czesci modelu, to profil przedniej czesci oslony silnika uproszczony maksymalnie, kiedy wszystkie zdjecia i rysunki schematyczne tego samolotu pokazuja krzywizne przy zakonczeniach rynien uzbrojenia. Kolejny element to brak dzwigara, ktory definiuje odpowiedni kat wzniosu skrzydel, za to jest oddzielny centroplat dwa druty i skrzydlo wklejone wrega do wregi z centroplatem. Co znaczaco utrudni otrzymanie odpowiedniego wzniosu. No i oczywiscie uproszczenia w kabinie, ktora nijak sie nie umywa do opracowania wspomnianego wczesniej modelu z Answera.

Podsumowujac. Cena modelu bardzo wysoka (przy poziomie opracowania rownemu KK), wiec oczekiwalem opracowania na poziomie AH. Tym bardziej, ze widac iz AH ma jakas zadyszke, wiec pozostale Wydawnictwa moglyby wypelnic ta luke. No ale niech bedzie, ze Wydawca stwierdzil ze taki poziom detalizacji mu niepotrzebny. To po co robic na sile silnik, przy bardzo slabej bryle modelu? Przeciez jedno wyklucza drugie. Nie lepiej caly wysilek w projektowaniu wlozyc w bryle samolotu, z lekko wieksza detalizacja w kokpicie?

Moze zmienie zdanie po zobaczeniu modelu na zywo, ale poki co to z modelu, poza szata graficzna, tylko okladka jest godna uwagi.

 
19-02-20 19:26  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Szanowny kolego po pierwsze jeżeli jeszcze nie miałeś okazji na żywo oglądać modelu to nie rozumiem dlaczego wytykasz niedoskonałości które są w Twoim mniemaniu.
Rozumiem że masz wysokie wymagania do nowych modeli o których wydawcy już wcześniej nas informują . Ale wstrzymaj się z krytyką dopóty dopóki nie obejrzysz modelu na żywo.

Po drugie reasumuąc stwierdzasz że cena taka a siaka i walisz nazwami wydawnictw. No tu mnie w...wiłeś . Poziom wydawnictaw AH jest wysoki i ma grono swoich wielbicieli ale KK też jest też bardzo dobrym ze swietną szatą graficzną na bardzo dobrym papierze i ciekawą tematyką . Więc nie pi...prz jak PASEK TVP bo obrażasz różnych modelarzy którzy gustują w różnych wydawnictwach szufladkując co lepsze co słabsze , a wszystko w Twoim mniemaniu.

Chylę czoła przed osobami które na naszym rynku wydaja model bo jest to ciężki kawałek chleba i doceniam każdą inicjatywę. A jeżeli są już potknięcia trudno "nie myli sie ten co nic nie robi "

Rozumiem że sa ludzie którzy nie potrafią przychylniej spojerzeć na innych przez tylko sobie znane powody.
Nie chciałbym abyś kolego sie obrażał czy zaraz mi wywalił że sie nie znam bo nie buduję modeli na takim poziomie co Ty. A to prawda bo mój warsztat nie jest doskonały ,a Ja jestem pełen uznania dla Twojego ale z opinią którą wystawiłeś nie mając modelu się nie zgadzam.
Pozdrawiam

Post zmieniony (20-02-20 08:09)

 
19-02-20 20:11  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Po pierwsze popracuj nad ortografia (od razu zaznaczam, ze brak polskich znakow w moim wypadku jest wymuszony i nie z mojej winy).
Po drugie, gdzie napisalem, ze KK robi slabe modele? Podalem nazwe wydawnictwa KK, aby zaznaczyc, ze poziom tego modelu jest porownywalny, przy dwukrotnie wyzszej cenie. Znam osobiscie Wydawce KK i dobrze zna moje zdanie na temat swoich modeli. Oprocz tego posiadam w kolekcji modele tego wydawnictwa.
Po trzecie wypraszam sobie stwierdzenia typu "pieprzysz" pod moim adresem. W zaden sposob nikogo nie obrazilem, wiec nie zycze sobie tego typu slow w moim kierunku.
Po czwarte, to co napisalem opieram na podstawie analizy instrukcji i zdjec arkuszy, zawartej na profilu Wydawcy. Widac tam, ze oslona sklada sie z dwoch czesci (mozna to porownac z modelem Answer z 2005r). Rowniez widac, ze brakuje dzwigara skrzydel. Szczegolowosc kabiny rowniez jest widoczna. Zmieni sie to wedlug Ciebie po tym, jak model trafi w moje rece?
Po piate, w jednym z pierwszych postow tego watku napisalem, ze ciesze sie z wydania tego modelu majac nadzieje, ze Wydawca stanie na wysokosci zadania. Okazalo sie ze tak nie jest, a dlaczego tak uwazam to opisalem w poprzednim poscie.
Po szoste nie neguje planow wydawniczych. A jako klient mam prawo podac swoje opinie w kwestii jakosc/cena. Nikt nie musi sie ze mna zgadzac i moze podac swoje kontrargumenty. Na tym polega polemika. Ja w przeciwienstwie do Ciebie nikogo nie obrazilem. Rowniez jak widzisz nie obrazam Ciebie, pomimo tego ze mam do tego powody (patrz swoj post).
Po siodme, moj post nie dotyczy mojego warsztatu modelarskiego, wiec nie widze powodu, zeby sie porownywac w tej chwili z kimkolwiek.

 
19-02-20 20:31  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Po piąte i dziesiąte:-) Twój post jest dość dosadną i subiektywną krytyką( pisze o pierwszym ) dlatego mogę czuć się urażony Twoimi wywodami. Co do ortogafi Tobie tego nie wypominam choć jak sam twierdzisz masz braki wymuszone . A skąd wiesz że ja również nie mam ograniczeń co do polskich znaków. A co do stwierdzenia że p...rzysz to jak najbardziej to podtrzymuje bo nie uważam że to Cię w jakikolwiek sposób obraża tylko uwypukla to że piszesz głupoty nie mając modelu nawet w ręku:-)
Podsumowując obraziłbym Ciebie pisząc w sposób uznamy powszechnie za obraźliwy, wulgarny lub dajacy pole do insynuacji odnośnie Twojej osoby fizycznie. Opisując w sposób dosadny Twój sposób narracji lub postępowania nie obrażam Cię lecz daje informacje że się z tym nie zgadzam .

Post zmieniony (19-02-20 20:51)

 
19-02-20 22:02  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Seba, masz prawo do własnego zdania, ale chyba trochę Cię ponosi. Wyluzuj ...

--
serwusik

 
20-02-20 17:03  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Masz rację trochę pary trzeba wypuścić. Już wrzucam na luz :-)
Pozdrawiam

 
20-02-20 17:55  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Nie tylko Ty powinnieneś skorzystać z kabiny...

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024