FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
27-01-21 17:08  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

witam
@Karas
Co do kratek to projektant przewidział je czarne wiec tak też robię. Zdjęcia następnym razem postaram się wklejać większe.
@Kruszyna
Faktycznie malowanie okrętu jest atrakcyjne, ale kto co lubi. Muszę przyznać, że takie kolory są utrapieniem przy retuszu.
Sam model jest mega trudny. Właśnie próbuje poskładać komin rufowy i chyba muszę go na razie zostawić, bo jego konstrukcja mnie przerasta. Wrócę do niego trochę później.

 
27-01-21 18:41  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bardzo ładnie się prezentuje :-) Kawał okrętu !!!!
Może zamiast typowego czarnego do kratek lepiej było by użyć coś w deseń black rubber ? Ale to kwestia upodobań ;-)
Pozdrawiam

 
14-02-21 16:09  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

witam
Kolejna aktualizacja. Udało się wykonać 1 komin. Cała ta drutologia może nie powala na kolana, ale jeszcze 2-3 tyg. temu myślałem że wcale nie dam z tym rady. Poręcze na kominie wyszły troszkę za szerokie, co przysporzyło trochę problemów z pomieszczeniem wszystkiego na swoim miejscu. Na razie jestem zadowolony z efektu.



 
15-02-21 22:04  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Zaczyna się robić coraz ciekawiej :) Drutologia i czystość wykonania miłe dla oka. Szkoda tylko, że jest trochę rozrzut w jakości zdjęć. Wydaje mi się, że warto popracować nad oświetleniem, albo przynajmniej unikać robienia zdjęć pod światło :)

Czekam na kolejną aktualkę :D
Pozdrawiam

--

 
16-02-21 07:34  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zdradzę taki mój drobny patent na robienie relingu na ściankach. Wklejam długie nóżki, tzn bez przesady z długością, ale więcej niż potrzeba, następnie wystarczy na taki drut nawlec np 2x karton z dziurką. czyli mamy dystans 0,4, a do tego kartonu dociskam cążki którymi obcinam nadmiar drutu. Grubość dystansu nie ma znaczenia, robisz tyle ile potrzeba, ważne natomiast jest aby narzędzie którym obcinasz nadmiar, miało solidne oparcie
Schemacik:, zielone powierzchnia modelu, czerwone to nasz dystans, czarne narzędzie do cięcia i oczywiście żółty to CA.


Ja sam stosuje różnych grubości siateczki do filtrów, są bardzo łatwe do nałożenia, grubość od -,3 po -,5mm.
Co do samego modelu, to gitarka, bardzo zacnie Ci to wychodzi.

 
16-02-21 16:48  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

witam
Dzięki za dobre słowo
@Cordel
Niedawno zdałem sobie sprawę, że fotografia obok bycia kelnerem(trzęsą mi się łapki) to już druga profesja z której nie zarobił bym na utrzymanie, ale postaram się nie robić zdjęć pod światło bo faktycznie słabo widać
@Karas
Co do techniki docinania drucików to bardzo dobry pomysł. Nawet ostatnio myślałem nad czymś takim, bo trzeba przyznać że w okrętach japońców drutologii nie brakuje.

 
18-03-21 17:16  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

witam
Trochę czasu zeszło od ostatniej aktualizacji. Prace posuwają się bardzo powoli, ale jednak coś tam dłubię. Przy kominach pozostały jeszcze "tylko" przewody parowe i relingi na kominie "S". Nie wiem na razie z czego wykonać podesty, które się znajdują na tym kominie. Kartonowe z wycinanki wyglądały by trochę nie fajnie. A wydawanie 260zł na lasery z których 90% nie potrzebuje nie ma sensu. Przy okazji wyszedł mały zonk. Komin okazał się za długi i musiałem zeszlifować na płaskiej powierzchni ok 1mm żeby trafił na swoje miejsce


 
20-03-21 08:43  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
marcco.life   

Extra... Wciąż kibicuje.

 
20-03-21 08:51  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Też się bardzo podoba. Tak trzymaj!
Mam tylko nadzieję, że ten komin zmieści się pod nadbudówką. Przez to, że jest za długi, możliwe że jego wysokość też jest lekko przesunięta w kierunku dziobu, więc może się okazać, że otwór w nadbudówce jest zbyt niski. Oby nie...

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (20-03-21 08:56)

 
20-03-21 11:48  Odp: [R] TAKAO 1945/1:200/GPM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

witam
@Spychacz. Zrobiłem przymiarkę i wyszło to co było widać gołym okiem. Komin na 100% by się nie zmieścił pod nadbudówką. Po zeszlifowaniu tego 1mm jest już ok. Komin pasuje i oparł się na podporach tak jak należy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024