FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
29-04-20 10:59  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Krótka fotorelacja co do tej pory udało mi się zrobić














 
10-05-20 21:42  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360 1:25 Answer
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Czyli teoretycznie robisz c-355 - te miały niebieskie podwozie ;)

--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
18-05-20 10:51  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@Claas Tak, finalnie zdecydowałem się na c-355, jest to najłatwiejsza opcja przewaloryzowania tego ciągnika :P

 
05-09-20 11:49  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich po dłuuugiej przerwie :D


Jak było zdalne nauczanie i wakacje, mimo dużej ilości czasu nie miałem ochoty nic grzebać w ursusie.. Przyszła szkoła i wraz z nią postępy :P

Nic wielkiego nie przybyło, ale zawsze coś. Miło będzie jak zostawicie coś po sobie :)

Pozdrawiam, Adrian






 
07-09-20 07:08  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360/355 1:25 Answer
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

No i super, ze wróciłeś do relacji. Mam wrażenie,że ta niebieska farba jest za gęsta. Rozcieńczaj bardziej i maluj kilka warstw

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
07-09-20 21:08  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360/355 1:25 Answer
indianscout   

Tadzik w modelu jest przednia oś o przekroju odwróconego U, będziesz musiał dorobić okrągłą, trochę roboty będzie bo okrągła ma różne przekroje i jest wygięta końcami do tyłu. Powodzenia i wytrwałości życzę.

 
07-09-20 21:39  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360/355 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@Rzeznik

Farba, którą maluje jest w sprayu ( czarne i czerwone elementy to zwykłe akwarele). Nie ukrywam, walnąłem jedną grubą warstwę i stąd ten kiczowaty efekt :/ Nie są to elementy bardzo widoczne, niech tak zostanie.

@indianascout

Oś !chciałbym! zrobić w dwóch wersjach, oś okrągła będzie lepiej wyglądać, to racja ( w końcu taka wychodziła z fabryki). Jednakże prosta oś będzie o wiele bardziej pasowała do mojego przyszłego projektu związanego z tym modelem ^^ Kto wie, ten może od razu się domyślić o co mi chodzi :D

Dzięki za życzenia :)

Pozdrawiam

Post zmieniony (07-09-20 21:41)

 
08-09-20 07:02  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360/355 1:25 Answer
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Ja bym proponował zrezygnować z malowania sprayem modeli. Lepiej z pędzla

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
08-09-20 07:14  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360/355 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Teraz już jest za późno, już powoli ogarniam w modelarstwie co i jak i czemu nie spraye. W przyszłości może się uzbroje w jakieś porządne farbki :)

 
11-09-20 20:15  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360/355 1:25 Answer
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Cześć,
Nie jestem wyznacznikiem w tej dziedzinie ale spraje mają to do siebie, że walą szeroko. Ostatnio pomyślałem, by spuścić zawartość puszki do aero. Efekt zupełnie inny. Co najmniej 79,56% lepszy.
Pędzlem też próbowałem i tutaj kluczem jest odpowiednie rozcieńczenie, cierpliwość i warstwy. :) Najwyżej ktoś mnie sprostuje jeżeli skłamałem. :) Czekam na dalsze etapy prac.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024