FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-02-20 20:22  [R] Ciągnik Ursus c-360/355 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Szanownych Modelarzy! Jest to moją pierwsza relacja, jak i pierwszy temat założony na tym forum, Tak zaczyna się moja przygoda...
Ale nie przedłużając, tym wątku chciałbym zaprezentować moje zmagania z prawdziwą i niezastąpioną Polską mocą wydawnictwa Answera czyli Ursusem c-360 ;)

Gazetka została kupiona przeze mnie w 2017 roku... Model ten mnie mocno przerósł, ponieważ był to mój pierwszy kontakt z modelarstwem w ogóle. Lecz ostatnimi czasu dokupiłem do niego lasery (nie są one idealne, mam do nich zastrzeżenia, ale o tym później). Dzięki temu chęci i wena wróciły, a poziom trudności zmalał, więc zabrałem się do roboty :)
Przez 3 lata leżenia modelu w szafie nic takiego się 'nie zrobiło'. Zatrzymałem się wtedy na początku klejenia tylnego tuz-a. Przez ostatnie 3 dni udało mi się zlepić do kupy tuz,zaczepy,sprzęgło,hamulce,skrzynki na akumulatory,błotniki wraz z chlapaczami oraz inne duperele ;) Teraz sobie żartuję, że przez 3 dni zrobiłem więcej niż przez 3 lata, haha, no ale cóż...
Wszystkie elementy spawam na sztywno.

A teraz mniej przyjemna rzecz, a mianowicie lasery... Jak mniemam powinny tam się znaleźć wszystkie części przeznaczone do podklejenia tekturą 0.5mm oraz 1.0mm, lecz tak nie jest... Pamiętam, że sam musiałem kilka części podklejać. Co prawda nie był to problem, ale (-) dla Answerowskiego wypalacza.
Drugą rzeczą jest to, że przez lasery dosłownie popsułem koła (jeszcze ich nie zrobiłem, ale jedno koło i zestaw części z wycinanki do kosza), z tego powodu że główne pierścienie kół w laserach są jajami :s Dosłownie spłaszczone jak kula ziemska,od samego początku coś mi w nich nie pasowało...
Ogromny minus dla dla projektanta tych pomocniczych części.

Model ten robię czysto amatorsko i dla fun-u, więc nie będzie on zbyt piękny, ale staram się jak mogę, nie zapominajcie, że jestem początkujący :D

Jeszcze przed samą fotorelacją, chcę zadedykować ten model użytkownikowi Class ;)







Tutaj możemy zobaczyć wyżej wspomniane pierścienie. oryginał pod spodem, laser u góry. różnica kolosalna.


Mam nadzieję do usłyszenia, wszelka krytyka mile widziana.

Post zmieniony (05-09-20 11:55)

 
17-02-20 21:06  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję Tobie Serdecznie. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że ktoś napisał :D Skaczę z radości jak dzika małpa haha,
Pozdrawiam

 
17-02-20 21:23  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Retuszowanie obowiązkowo, lecz dopiero na końcu (na razie retuszowałem tylko błotniki), ponieważ mam niecne plany przerobienie tego modelu na c-355/4011. W przypadku c-355 korpus maluję na niebiesko, więc na razie nie opłaca mi się robić retusz. (tak sądzę). Postaram się także zaprojektować przednią oś na 'miękką' wersję. Kabina też obowiązek :D Kocham wygląd i klimat 'puszki', a jako ciekawostkę podam to, że w 'puszce' w rzeczywistości pracuje mi się najlepiej.
Moje plany są ambitne, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam, oraz życzę miłego podglądania :D

Post zmieniony (17-02-20 21:24)

 
17-02-20 23:00  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć, dedykacja jak najbardziej pozytywna :D
Model zaprojektowany super (jak na mój pierwszy kontakt z takimi cudami papierowymi), czasami braki w tłumaczeniu co,jak i do czego, ale idzie się domyślić ;) sam sklejam model jedynie z obrazków więc instrukcja mi jest nie potrzebna. Super sprawa z kolejnością składania poszczególnych części, nigdy mnie to nie zawiodło (tzn. najpierw 1a potem 1b itd). Jajo.. no cóż trzeba sie pomęczyć z wycinaniem, ale to nie problem. Co do ośki, będę ją musiał zaprojektować sam, coś tam na podstawie twoich zdjęć c-330 sklecę :D
Niezmiernie mi miło Ciebie to widzieć :)
Pozdrawiam

 
03-04-20 14:54  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie wszyscy tutaj zgromadzeni :)
Od ostatniego postu trochę się pokiełbasiło na świecie, ale za to mam więcej czasu na składanie "szejdy". Postęp jest niewielki, ot zaledwie dwa koła. Lecz ile razy ja je prułem i sklejałem z powrotem, nawet nie liczę. Przynajmniej się czegoś nauczyłem na przyszłość ;) Zacząłem robić sprężarkę, ale póki co brak weny...






 
03-04-20 17:12  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za miłe słowa, motywują mnie one bardzo :D Co do twojej weny, może być tak jak piszesz, ale życzę Ci szybkiego jej powrotu. Koła wolałbym zrobić w standardzie wycinanki, nie chcę niczego spartolić... Chociaż kto wie, postaram się zrobić tak jak mówisz :D
Pozdrawiam

 
29-04-20 10:59  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Krótka fotorelacja co do tej pory udało mi się zrobić














 
18-05-20 10:51  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@Claas Tak, finalnie zdecydowałem się na c-355, jest to najłatwiejsza opcja przewaloryzowania tego ciągnika :P

 
05-09-20 11:49  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich po dłuuugiej przerwie :D


Jak było zdalne nauczanie i wakacje, mimo dużej ilości czasu nie miałem ochoty nic grzebać w ursusie.. Przyszła szkoła i wraz z nią postępy :P

Nic wielkiego nie przybyło, ale zawsze coś. Miło będzie jak zostawicie coś po sobie :)

Pozdrawiam, Adrian






 
07-09-20 21:39  Odp: [R] Ciągnik Ursus c-360/355 1:25 Answer
Tadzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@Rzeznik

Farba, którą maluje jest w sprayu ( czarne i czerwone elementy to zwykłe akwarele). Nie ukrywam, walnąłem jedną grubą warstwę i stąd ten kiczowaty efekt :/ Nie są to elementy bardzo widoczne, niech tak zostanie.

@indianascout

Oś !chciałbym! zrobić w dwóch wersjach, oś okrągła będzie lepiej wyglądać, to racja ( w końcu taka wychodziła z fabryki). Jednakże prosta oś będzie o wiele bardziej pasowała do mojego przyszłego projektu związanego z tym modelem ^^ Kto wie, ten może od razu się domyślić o co mi chodzi :D

Dzięki za życzenia :)

Pozdrawiam

Post zmieniony (07-09-20 21:41)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024