FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
04-04-20 21:17  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

W poprzednim odcinku skupiłem się na nosie to wedle mojej pokrętnej logiki teraz przyszła kolej na ogon. Dlaczego druga strona bo jak zwykle uciekam od szklarni no nie lubię tego robić. Ale do ogona powstał w ogólnym zamyśle jak cały model w standardzie plus pewne dodatki. Statecznik jak i pozostałe elementy sklejone w powietrzu. Potem wkleiłem ubogi szkielet. W stateczniku w miejscu załamania wału wstawiłem siateczkę. Na przekładni wirnika ogonowego drobiłem a właściwie zrobiłem po swojemu lampki. Lampki tłoczone są foli, górna składa się z dwóch części światła białego i czerwonego natomiast poniżej jest biała lampka. W części przejścia kadłuba w ogon uplastyczniłem jakiś wlew oraz stopnie dla obsługi. Natomiast w części środkowej tam gdzie jest koło wstawiłem kawałek styroduru bo ogon szkieletu właściwie nie posiada poza wręgami na połączeniu segmentów a to moim zdaniem trochę mało ale cóż ten autor tak ma że bardzo oszczędny jest jeśli chodzi o wręgi. Na koniec połączyłem całość razem wyszło w miarę choć do ideału brakuje sporo. Na belce jeszcze sporo różnych rzeczy dolepię.




--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
05-04-20 00:45  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Masz pan moje propsy (czy jak to tam się mówi :P)

--
54323031

 
06-04-20 18:50  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Ooo widzę, że Kurtowi też google dysk zjadł fotki...

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
06-04-20 19:25  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3


Ooo widzę, że Kurtowi też google dysk zjadł fotki...

Hmmm.................... A o co chodzi?

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
06-04-20 20:49  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Bo mam jakiś problem z wyświetleniem fotek zalinkowanych z dysku Google... Jak odpalam konradus na PC to w żadnej relacji nie widzę zdjęć... Ale z tego co patrzę na telefonie to fotki się wyświetlają :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
09-04-20 08:49  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Bardzo ładna robota.
Z czego jest siatka w miejscu załamania?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
10-04-20 09:48  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Z czego jest siatka w miejscu załamania?
Z zapasów a tak na serio nie mam pojęcia. Kilka lat temu na konkursie w Rypinie koś (niestety nie pamiętam kto to był) rozdawał taką siateczkę. Zabunkrowałem sobie taki arkusik. Siatka jest z plastiku bardzo dobrze się nie łatwo się układa i generalnie ładnie pasuje do 1/33

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
16-04-20 22:29  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

W tej części tyle samo złości jak i szczęścia. Przebrnąłem przez najgorszą dla mnie cześć w każdym modelu czyli szklarnię. Nie lubię wręcz nie nawiedzę kleić oszklenia. Jakbym się nie starał to i tak zawsze coś spartolę coś upapram klejem, coś mi się nie zejdzie.
To co pokazuje to już drugie podejście. Pierwsze to była zupełna kiszka. Pierwszą wersję robiłem w ten sposób że poszczególne elementy ramek przyklejałem do szyb a następnie próbowałem skleić razem dach i przednia szybę. Skończyło się to moczeniem w wamodzie zmywaczu do farb akrylowych. Świetnie rozpuszcza i usuwa klej który używam do owiewek. W drugim podejściu zrobiłem odwrotnie najpierw skleiłem dach z ramką przednia a dopiero do tego wklejałem szyby. Jak już o szybach to przednia jest kupną owiewka a szyby w dachy są tłoczne z zielonej foli do bindowania na kopycie odlanym w oryginalnej kupnej wytłoczce. Po wklejeniu szybek dorobiłem konsolę przełączników i inne drobne elementy wyposażenia. Całość jakoś udało się połączyć z resztą kadłuba. Piszę jakoś bo nie do końca idealnie. Trochę mi uciekła symetria oszklenia względem reszty kadłuba. Już po złożeniu w całość wyszła różnica w odcieniach szarego na poszczególnych elementach dachu. To tyle o złości a radość, to że już mam za sobą szklenie. Chyba będę kleił okręty podwodne tam nie ma tego problemu.




--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
19-04-20 18:27  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Ten ulepek powoli zaczyna wyglądać za czymś podobnym do …. „ryby” ;) Dokleiłem ogon i jak tak spojrzałem na całość to niestety widać lekkie różnice w odcieniach poszycia. Teraz bardzo rzuca się w oczy ale a czasem jak przyjdzie lakier i inne *******ki myślę ze to trochę zaniknie. Od spodu podwiesiłem garnek z radiolokatorem i zabrałem się za zespół napędowy. Zrobiłem zespół silników wraz z podstawą przekładni głównej oraz część z dodatkowym osprzętem i pomocniczą jednostką napędową (APU). Gdzie powinny być siatki tam je powstawiałem, górne to z zestawu laserów boczne z moich zapasów. Z prawej strony wlot z APU. Silniki wypełniłem styrodurem czyli oznacza, to że nie będę robił silników. Mam pewną koncepcję na końcową prezentację wiatraka i nie przewiduje w niej otwartych silników. Styrodur po pierwsze wzmocni konstrukcje bo pewnie będzie to miejsce gdzie będzie się chwytać śmiglaka w celu przenoszenia a po drugie ułatwi mocowanie przednich przekładni kątowych. Zrobiłem również pokrywę nad kabina pilotów ale to jeszcze w wersji surowej czyli tylko sklejonej bez dopracowani połączeń.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
16-01-21 22:23  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam po długiej przerwie. Dalej pracuję nad zespołem napędowym. To co miałem zrobione przykleiłem do kadłuba trochę w kość dała mi pokrywa przekładni i agregatów nad kabina pilotów. Ten garbaty kształt nie jest łatwy ale późniejsze jego dopasowanie do reszty to już niezłą jazda. Jakoś się dało. Zrobiłem również wyloty gazów spalinowych i zaślepki do nich. Wyloty pomalowałem ze względu ze w wycinance są szare a w oryginale są srebrne. Wyloty te są dość charakterystycznym elementem śmigłowca dlatego są malowane. Powstały również wloty powietrza do silników a na etapie budowy są przekładnie kątowe wałów napędowych przekazujących moc z silników do przekładni.


Post zmieniony (20-01-21 17:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024