FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
15-02-20 09:58  [R/G] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam w nowej relacji będzie to opowieść o budowie śmigłowca pokładowego będącego na wyposażeniu polskich fregat. Więcej informacji na temat historii i konstrukcji Kamana: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaman_SH-2G_Super_Seasprite .
A sam model pochodzi z wydawnictwa GPM zaprojektował go Евгений Щетинин znany mi z innych modeli śmigłowców. Autor ten gwarantuje fajną detalizacje modelu świetne oddanie kształtu bryły oraz dość dobrą grafikę ale też bardzo skąpą ilość wręg i dość dużą trudność budowy. Budowę rozpocząłem od kabiny transportowej zresztą zgonie z tym jak budował swój model autor opracowania.
Tu dodatkowo podłogę przedziału podkleiłem kartonem 0,5mm i wytrasowałem ryfle. We wręgach laserowych wręga 8a nie potrzebnie ma wycięte wnętrze bo tam gdzie jest wycięte należy przykleić czyś 19 czyli tylną ścianę przedziału. Na ścianie tej jak i na wewnętrznym poszyciu również przetrasowałam linie imitujące materiał wyścielający wnętrze w celu uplastycznienia. Powoli składam elementy wyposażenia dodatkowo je uplastyczniając dodając przełączniki kontrolki przyciski pokrętła. Niestety dość mocno odbiega to od oryginału ale nie będę tego doprowadzał do stanu z rzeczywistością bo mimo wszystko będzie to model budowany dość mocno w zgodzie ze standardem.



--

Post zmieniony (18-11-21 20:49)

 
17-02-20 08:01  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Cieszę się, że relacja nie jest Wam obojętna. Dziękuję za miłe słowa.
W ramach wyjaśnienia Raumer czeka na pogodę aby zdjęcia porobić do galerii.
Kudłaty czasu to mało ale staram się wykorzystać każdą wolna chwilę czasem kosztem snu.
Marcin Przeciszów niby jeszcze daleko ale szybko czas minie.
Messer dzięki widziałem bardzo ładnie sklejony model w standardzie. Relacja ta będzie wielką pomocą.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
18-02-20 21:35  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Rafał trasowałem za pomocą przyrządu który nazywa się chyba kulki do modelowania ciasta te z malutkimi zakończeniami a wykonuje to na podkładce z 1mm tektury piwnej trochę wyczucia z naciskiem i trochę cierpliwości. A jak trzeba podkleić to najsampierw podklejam klejem wilkowatym i jak jeszcze mokre to od razu trasuje.

Powoli zaczynam zapełniać przedział transportowy. Zamontowałem pulpit operator sonaru operatorowi dorobiłem siedzenie. Tu po raz pierwszy do wykonani poduch zastosowałem modelinę. Patent ten pochodzi od Marcina (Papier O’Plastyka) -dziękuje za rady. Modelina jest w kolorze pomarańczowym wiec poduchy zostały tylko lekko maźnięte aby nadać im bardziej przestrzennego wyglądu. W wycinance są zaproponowane w kolorze dość ciemnego brązu co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. W Realu są one właśnie takie pomarańczowe jakby pokryte ceratą. Na tle ogólnie panującej szarości w tym modelu fotele będą wyróżniający się akcentem ożywiającym wnętrze. Pasy to również własna inwencja. Wykonałem je z klaki technicznej druty 0,2mm oraz kawałeczka folii ameliniowej.



--

Post zmieniony (18-02-20 22:19)

 
24-02-20 19:47  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
I nic nie widać. Ostania szansa aby zobaczyć co tam w środku jest. A przybyły nosze rury do wlewów paliwa ale co tam po zamknięciu przedziału i tak jedynie tylko ktoś bardzo zdeterminowany coś dojrzy. Tak się zastanawiam czasem po co tyle zachodu jak i tak po skończeniu modelu niewiele będzie z tego. Dodatkowo na grodzi pomiędzy przedziałami zawisły jakieś skrzyneczki pojawił się panel sterowania wysięgnikiem oraz aby było bezpiecznie to i gaśnica trafiła na swoje miejsce. Powoli lepie sam wysięgnik to co widać to dopiero połowa bo jeszcze muszę dorobić całą hydraulikę do jego rozkładania. Jednak tą część na pewno za szybko nie przykleję na miejsce ze względu obawę że podczas dalszych prac to oberwę. Dostęp do tego będzie praktycznie do końca budowy więc wysięgnik powędruje do pudełka. Przechodzę teraz do wyposażania kabiny pilotów.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
25-02-20 06:46  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Petrov takie małe elementy wymagają dużo uwagi i czasu. Nie wolno się spieszyć. A co do fotela to są lasery.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
08-03-20 09:09  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dzisiejszy odcinek sponsoruje grosik. Tak jak ostatnio wspominałem teraz na tapetę trafia kabina pilotów. Na początek konsola centralna tu bez jakiś udziwnień, wycinaka plus lekkie uplastycznienie przełączników z przymrożeniem oka przypomina oryginał. Do konsoli przykleiłem już prawy „drąg” skoku ogólnego. Tu już całkowicie od podstaw bo tak było po prostu łatwiej niż przerabiać to co wycinanka proponuje. W tak zwanym międzyczasie dokończyłem ramię wysięgnika ale to sobie schowam i przykleję jak już będzie „bliżej niż dalej” bo inaczej i tak urwę. Zrobiłem też fotele pilotów tak jak w poprzednim poduchy z modeliny a szkielet laserowy. I na koniec deska z zegarkami też laser nie ma co wymyślać tak wygląda dużo lepiej niż to co jest w wycinance. Zegary szklone klejem do kabin a "telewizor" to folia czerwona + zielona + lakier doktor do szyb. Okleiłem też przedział transportowy poszyciem zewnętrznym ale to w następnym odcinku.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
09-03-20 08:52  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Laszlik nad poduszkami jeszcze trochę popracuje bo to co widać to tylko modelina bez żadnego malowania. Jednak nie oczekuj cudów bo umiejętności w tej dziedzinie brakuje. Na koniec wszystko dostanie lakier mat. A nie rozumiem kwestii dotyczącej malowania detali temprami bo ich w ogóle nie używam. Jeśli coś maluję to tamką.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
17-03-20 20:37  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Panel centnary oraz fotele trafiły na swoje miejsce fotele dodatkowo biorąc pod uwagę sugestie Macieja delikatnie złoszowałem oraz wszystko pokryłem lakierem mat. Nie chce się tu tłumaczyć ale zabiegi z fotelami dużo bardziej są widoczne „na żywca” w obiektywie dalej się tak mocno świecą. Kolejnym elementem jaki powstał to zespoły z orczykami. Części raczej mało widoczne po zamknięciu kabiny. Zacząłem oklejać centralny panel wskaźników i tu mała niespodzianka od dołu zabrakło mi poszycia nie wiem czy to może związane z tym że zegary to element laserowy czy ogólnie jakiś błąd mój lub projektu. Nie będę się specjalnie nad tym rozwodził bo będzie to praktycznie niewidoczne zrobię wstawkę i tyle.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
18-03-20 07:20  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Petrov jak na razie to tak ale wszystko przede mną Dopiero pierwszy element poszycia połapałem do wręg i tak jakby minimalnie było przykrótkie lub ciut za bardzo do tyłu przesunięte. Tak naprawdę wszystko okaże się jak uda się zamknąć kabinę pilotów.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
29-03-20 13:26  Odp: [R] Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Jak zacząłem uzupełniać niedostatki w osłonie konsoli ze wskaźnikami to skończyło się jak zwykle czyli na konkretnej rzeźbie. Miała być tylko poprawka zamaskowanie przejścia pomiędzy częściami a skończyło się na szpachli i malowaniu. Dzięki temu mam ładne przejście a to będzie widoczne przez szybki. Kolejnym etapem jakim zacząłem to sklejanie poszycia kabiny pilotów. Tu jak zwykle po mojemu zupełnie odwrotnie niż to wynika z instrukcji. Powiem szczerze obawiałem się trochę, że może nie do końca wyjdą połączenia poszczególnych elementów poszycia. Klejąc poszczególne segmenty do szkieletu nie będę miał możliwości wygłaskania połączeń od środka tych wszystkich obłości nosa. A nos tu jest obły jak kartofel. Mój sposób na takie elementy to ugniecenie i umęczenie wszystkiego tak aby mniej więcej miało kształt ostateczny a potem sklejenie tego w powietrzu. Następnie od środka wałkowanie wszystkich połączeń na czymś twardym za pomocą kulek „cukierniczych”. Tak zrobiona wydmuszkę będę dopasowywał do reszty. W wydmuszce wklejone są tylko reflektory i jakieś zagłębienie. Wszystko co na zewnątrz będzie wystawało przykleję po wklejeniu w nią kabiny. Dodatkowo dorobiłem wewnętrzne poszycie w elementach z oknami, które można będzie dojrzeć. Niestety nie ma tego w wycinance i w kabinie by świeciło białe pole.




--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024