FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
07-02-20 06:01  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To bardzo ładny model i parowóz. W Answerze kiedyś był zeszyt 1:45 co prawda ale ta lokomotywa plus 2 wagony. Jest to niestety nieosiągalne. Bardzo w każdym razie moim zdaniem przydałoby sie wznowienie. Nawet może być cyfrowe.

 
07-02-20 07:06  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

ABC - ten model to wznowienie modelu, o którym wspomniałeś. Co prawda bez wagonów, ale za to z poprawionymi błędami konstrukcyjnymi i kolorem zielonym.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-02-20 07:27  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Świetny standard tak rzadko spotykany wśród modeli kolejowych. Gratulacje.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
07-02-20 08:09  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No to na samą lokomotywę jestem juz napalony. Ale niech jeszcze wznowią i same wagony w jednym zeszycie nawet bez lokomotywy.

 
07-02-20 23:47  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

ABC - ten wagon, ale pojedynczy można kupić w Modeliku. Wagon osobowy Bi-29.
Ten sam autor, lepsza kolorystyka.

Pozdrawiam
Zdzisław

 
08-02-20 07:56  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie chcę zaśmiecać galeri pytaniami ale moze słabo szukałem lecz znalazłem tylko wagony Cid. W zeszycie 1:25 były 2 sztuki, w 1:45 jest jedna sztuka ale to nie dramat. Lecz czy to teoretycznie mogło jezdzić w komplecie z Oki27. Bo co prawda lata produkcji się mniej wiecjej pokrywają ale kraje produkcji to już nie. No ale wiadomo że po 1945 to masa róznego taboru na polskich kolejach była. więc może jakiś ekspert kolejowy się zna .

 
10-02-20 07:05  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

ABC - mogły jeździć, jak najbardziej. Tego typu niemieckie (czy tam poniemieckie) wagony (zwane "Donnerbunsch") były u nas powszechne i śmigały na trasach lokalnych przez dzielne okaelki ciągniete. W modeliku jest ciut starsza odmiana Cid niż w starym Answerze, jednak to ta sama epoka. Śmiało zestaw oba, będzie cudny skład!


--

Post zmieniony (10-02-20 07:06)

 
14-02-20 11:37  Odp: [G] Polski parowóz OKl27, 1:45, ADW
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Chciałbym jeszcze coś rzec na temat nowego wydania modelu OKl27 Answera. Mam obydwa wydania, wiec mogę zabrać w tej sprawie głos.
- poprawiono błąd dotyczący złego położenia osi kół tocznych w blachownicach ostoi
- inna, moim zdaniem lepsza kolorystyka modelu (druk cyfrowy)
- lepszy karton niż w poprzednim wydaniu - mniej chropowaty

Minusem nowego wydania jest słabe i nierówne opracowanie graficzne nitów na modelu. Dziwię się, dlaczego nity na koszu węglowym są w miarę graficznie dobre, natomiast na zbiornikach wody, budce maszynisty, ostoi - to tylko graficzne kółeczka ? Proszę popatrzeć na zdjęcia.



Varran: Ścianki mojego namiotu bezcieniowego były wykonane z białego syntetycznego płótna, nieco grubszego niż w dawnych białych niegniotących się koszulach typu "non iron". Myślę, że taki materiał jest jeszcze aktualnie do kupienia.

Pozdrawiam,
Zdzisław

Post zmieniony (14-02-20 11:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024