FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
21-12-19 21:50  [R/G] Leudo vinaccere 1:72 łódź transportowa (od podstaw)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witam Koleżanki i Kolegów!

Rok się kończy, a ja nic szczególnego nie zaprezentowałem w temacie nowych pływadeł na wiatr.
Tak więc buduje się Il Leudo Vinacerre, transportowa łódź z Morza Śródziemnego typowa dla wybrzeży Włoch w XIX i XX wieku. Wybór na tę łódź padł z powodu słowa "vinaccere" - służyła do transportu wina:-))) Długość kadłuba wynosiła około 15 - 20 metrów, wyposażona była w jeden skośny żagiel i charakteryzowała się mocno wyoblonym pokładem.


Szkielet z kartonu 1 mm, pokład z 0,5 mm:


Okleiłem jak zwykle poszyciem poprzecznym:


Następnie poszyciem podłużnym do poziomu pokładu:


Ponieważ do tego momentu wszystkie elementy były wycięte laserem, więc całość zajęła 5-6 godzin.

Wcześniej skleiłem kajutkę, którą wsunę w prostokątny otwór widoczny w pokładzie. Przymierzałem i pasuje:


Na tak przygotowaną skorupę nakleiłem planki, po drodze pokład i jestem na etapie przyklejania słupków:





Pozdrawiam
Tomek

--

Post zmieniony (22-04-20 11:13)

 
22-12-19 10:01  Odp: [R] Leudo vinaccere 1:72 łódź transportowa (od podstaw)
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Czolem Seahorse

Miodzik na serce. Te lajby po sklejeniu sa fenomenalnym prezentem dla bliskich. W miare szybko sie je robi, zabawa przednia a obdarowany usmichany i szczesliwy po pachy. Zatem nowy wydatek sie szykuje :-)

Wlasnie oprocz swoich projektow - bawie sie Twoja Muleta i Trabaccolo. Nie powiem, czasem siarczyscie przeklne, bo w moich lapach, szczegolnie Muleta to drobinka slodka, ale zabawa przednia.

Pelen szacunek dla projektow. Ma sie z kogo brac przyklad.

Czekam na wydanie w znanym juz nowym wydawnictwie :-)

Klanima sie.
Darmuszka

PS: Kruca bomba. na moim arabskim PC polskie znaki zniknely znowu...:-(

 
22-12-19 10:36  Odp: [R] Leudo vinaccere 1:72 łódź transportowa (od podstaw)
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Czytasz w myślach czy jak? Tutaj widziałem coś podobnego i pomyślałem, że fajnie jakby ktoś coś takiego opracował w kartonie.

 
22-12-19 14:14  Odp: [R] Leudo vinaccere 1:72 łódź transportowa (od podstaw)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dziękuję darmuszka. Lejesz miód na moje serce:-)
Tak =Kondzik=, tego typu "uć". Ta jest z Panart'u, podobną daje Mamoli >>obrazek<<

To teraz będzie z kartonu.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
22-12-19 20:59  Odp: [R] Leudo vinaccere 1:72 łódź transportowa (od podstaw)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładne łódki projektujesz i kleisz ,pozdrawiam świątecznie Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-02-20 21:01  Odp: [R] Leudo vinaccere 1:72 łódź transportowa (od podstaw)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witam (po długiej przerwie).

Doskwiera brak czasu, więc postępy, jak na tak prosty modelik, mizerne. Zrobiłem poręcze i trochę wyposażenia pokładu. Najwięcej czasu zajęła nie lubiana przeze mnie "drutologia". A ta potrzebna była do wykonania charakterystycznych zamknięć ładowni. Wyglądało to w ten sposób, że klapy zabezpieczane były stalowymi listwami, które blokowane były przez długie pręty. Owe pręty były zgięte pod kątem prostym i schodziły się w osi pokładu, a tam zamykane były na kłódkę. Cóż się dziwić - w ładowniach było wino, więc chętnych by nie zabrakło. Z kłódek nie jestem zadowolony i pewnie mistrzowie "od waloryzacji wskaźników na pulpitach samolotów" zrobiliby takie kłódki dużo lepiej (z otworem na kluczyk, z kluczykiem i nitami). Ja pozostanę przy kostkach z kartonu pociągniętych farbka o nazwie "copper". Stan obecny na zdjęciach:






Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
10-03-20 19:34  Odp: [R] Leudo vinaccere 1:72 łódź transportowa (od podstaw)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witajcie,

bardzo powoli, ale krok po krok przybywa elementów na Leudo. Skleiłem sobie takie beczki. Wydaje mi się, że lepiej będą wyglądały przy większej ilości klepek (24 szt. a nie 16 szt. jak teraz) i pewnie lepszy kształt uzyska się dodając jeszcze dwie wręgi w 1/3 i 2/3 wysokości. Całość wycinana laserem, dlatego deski są identyczne.


Skleiłem również taką oto kuchnię ustawioną przy nadbudówce.

Dorobiona została kotwica i ster.


Jednostka będzie "w spoczynku", bo chcę ja postawić na specjalnych "sankach". Metoda ta pozwalała na obsługę łodzi bez portowego nabrzeża, wprost na plaży. Przy pomocy wyciągarki wciągano łódź na brzeg, by tam ja rozładować/załadować. Pomysł sprytny, ale zacząłem się zastanawiać, jak potem łódź była "wodowana" z powrotem, spychana z plaży. Czekano na przypływ?


Cześć wyposażenia już przyklejona, całość ustawiona na owych sankach.



Przyszedł czas na proste i ubogie olinowanie.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
12-03-20 18:35  Odp: [R] Leudo vinaccere 1:72 łódź transportowa (od podstaw)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Piękna łodeczka! Nietypowa, ciekawa. Niby prosta, a przyciąga uwagę.

Ja jednak pomarudzę przy każdej okazji o coś większego Twojego projektu ;)

--
54323031

 
12-03-20 19:04  Odp: [R] Leudo vinaccere 1:72 łódź transportowa (od podstaw)
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No popieram Petrova, a przecież już się coś zaczęło projektować. I co? Się powiesiło na kołku?

--
Siwy

 
13-03-20 08:41  Odp: [R] Leudo vinaccere 1:72 łódź transportowa (od podstaw)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Cierpliwości Koledzy:-)

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024