FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
28-04-20 12:05  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dawno mnie nie było. Trochę nie było czasu, ale też etap jest taki, że można siedzieć cały dzień i nic nie widać, że coś przybyło. Ale coś jednak przybyło. Ster, facet na kuniu, głowy, reszta ozdób - w tym te wokół domku na pokładzie (nie ma ich w wycinance, ale w modelu Tomka były), trochę kijaszków, trochę bloczków itd. Wchodzimy zatem w ostatni etap - może nie najłatwwiejszy, ale za to widoczny :)



--
54323031

 
01-05-20 12:29  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

... i się zaczęło.



--
54323031

 
02-05-20 07:09  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Najlepsze się zaczęło 🙂 dawaj, dawaj...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
02-05-20 13:44  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo piękny model.

 
02-05-20 19:57  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

A ja mam pytanko. Siedzę sobie teraz i kontempluję rozpoczęcie prac nad Saettią. Są tam takie drobne framugi okienne zupełnie jak na twoim jachcie. Jak ty je wyciąłeś że są takie równe? Moja ulubiona, staruteńka olfa AK3 jest chyba za duża na taki drobiazg.

 
02-05-20 22:18  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Niestety nie ma tu żadnej tajemnicy... Olfa...

--
54323031

 
03-05-20 10:24  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

@=Kondzik=@

Z tego co sobie przypominam, to takie detale wycinałem przy pomocy dłutka zrobionego z gwoździa. Szerokość owego narzędzia ma ok. 0,7 mm i od czasu do czasu ostrzyłem je papierem ściernym o bardzo drobnej gradacji (2000). Oczywiście trzeba trochę popróbować i poćwiczyć (jak ze wszystkim), ale dzięciolenie było skuteczne. Wszystkie ozdoby w Grosse Jacht wycinałem właśnie takim dłutkiem.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
03-05-20 10:38  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Czyli olfa albo dłutko, bez ćwiczeń się nie obejdzie. A impregnujecie przed takim zabiegiem jakoś specjalnie karton żeby się nie rozpadał? Ja już arkusze pokryłem z jednej strony caponem, ale nie jestem pewien czy to wystarczy na taką drobnicę.

 
03-05-20 11:15  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Arkusze nasaczylem dwoma albo trzema warstwami caponu od nadrukowane strony. Potem już nie.

--
54323031

 
19-05-20 12:40  Odp: [R] Grosse Jacht - WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jak to w żaglowcu, godziny dłubania, a nic nie widać. Ale przybyło trochę sznurków. Nawymyślał autor jakichś haczyków, jakichś wiązań dziwnych... Trudniej się nie dało? :P (pewnie dało...)



--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024