FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-01-20 16:15  [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006 i GPM 19/2006
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam sympatyków latających etażerek,
Jak już wspomniałem SWL pozostają w tematyce wodno-powietrznej i po wypadzie nad Adriatyk (Lohner T1 127 i Macchi M.5 "Sea Dragon") wracają nad chłodny Bałtyk a konkretnie nad Zatokę Pucką.

FF 33 kilka lat temu zacząłem i go nie dokończyłem - z jakich powodów już nie pamiętam :-)
Był to model wydany przez GPM a tym razem na macie znalazł się "answerowski"- nie będzie to więc kontynuacja a budowa od początku i model "nie odpoczynkowy" :-)
Co można powiedzieć po porównaniu modelu (różnych projektantów) z obu tych wydawnictw ?
Powiem tak - dużo, np. w "answerowskim" budowa wnętrza kokpitów to jakiś s-f, ale nie będę się na ten temat rozpisywał na wstępie.
Model przedstawia słynnego "Woelfchen" ("Wilczek") - samolot rozpoznawczy niemieckiego krążownika pomocniczego z I WŚ SMS "Wolf" ("Wilk") wsławionego ponad rocznym rajdem korsarskim na Oceanie Indyjskim i Pacyfiku.
Samolot będzie w malowaniu polskiego lotnictwa morskiego z BLM (Baza Lotnictwa Morskiego) w Pucku - 1920 r.
FF-33E będący na stanie BLM miał oznaczenie "8" i występował w dwóch wersjach malowania - wcześniejszym (1920 r.) i późniejszym (1923 r.)
Ten "mój" będzie wcześniejszy.
Odnośnie malowania, oznaczeń itd. (moje śledztwo w tym temacie ) - opiszę w następnej odsłonie relacji.
Jak zwykle przy budowie pomocne będą źródła i materiały, które posiadam m.in:

Tak więc startujemy - na początek pływaki

Sam szkielet wzmocniłem z obu stron 1 mm tekturą piwną wg instrukcji wręgi miały być podklejone blokiem technicznym (oznaczenie jedna gwiazdka - chyba, że jest to pomyłka w druku)

Krawędzie pokładu i dna pływaka także wzmocnione tekturką co prócz usztywnienia znacznie ułatwi oklejanie szkieletu burtami.
Do następnego spotkania,
Serdecznie pozdrawiam - Ryszard

Post zmieniony (25-01-20 11:09)

 
09-01-20 16:40  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

Trzeba usiąść i pilnie obserwować jak robisz następny modelik

 
09-01-20 17:12  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Obecny! Podglądam bo czeka u mnie na pocięcie.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-01-20 17:55  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mmmmm... Mruczę jak miś na myśl pysznej, modelarskiej uczty...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-01-20 17:59  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Świetny wybór, jest Bałtyk, pływaki... no taki prawie Cant ; )
To który z opisanych w tym linku będziesz sklejał ?
http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/1055/126/Friedrichshafen-FF-332

 
09-01-20 18:03  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Żadnej pomyłki tam nie ma, pływaki się podkleja brystolem, tak podkleiłem i się ładnie sklejały. A sam model pasuje jak ulał z wyjąykiem jednej cześci z przodu ale nie pamiętam już czy z dołu czy z góry. No i sam model jest dość słusznych wymiarów jak na jednosilnika.

 
09-01-20 18:52  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dziękuję za zainteresowanie :-)
Halogen - bazować będę na "Wilczku" (FF-33) a mam zamiar zrobić FF-33E w pierwszym malowaniu z banderą MW na kadłubie.

Prócz zmienionego malowania, dodanych "kilku" szczegółów, pewnych poprawek będą zmiany jakie posiadał egz. z BLM w stosunku do "niemieckiego" (im.in. inne łopaty śmigła, piasta śmigła w osłonie, inny "nos" etc.)
ABC - czyli to moja pomyłka ale ja zawsze staram się maksymalnie gdzie można wszystko usztywnić i wzmocnić :-)
Czy coś nie pasuje, jest za długie, za krótkie itp. jak to się mówi "mnie nie stanowi", robię po "swojemu".
Ukłony - Ryszard

 
09-01-20 21:08  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czolem Ryszardzie
Jestem :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
09-01-20 21:28  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006
Grigorij     

No tak, temat przedni, osoba zabierająca się za budowę miniatury wyśmienita, tylko komentarz Haklogena beznadziejny i nie na miejscu.
Powodzenia w budowie, może z Answerem się uda ;)

 
09-01-20 21:47  Odp: [R] Friedrichshafen FF-33E BLM Puck, 1920 r. (1 : 33) Answer 12/2006
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Grigorij - lekka przesada co do oceny mojej skromnej osoby :-)
"...komentarz Haklogena beznadziejny i nie na miejscu."
Powiem tak - uważam, że jest jak najbardziej "na miejscu" i nic "beznadziejnego" w nim nie dostrzegam
"Powodzenia w budowie, może z Answerem się uda ;)"
Dzięki. Z GPM też by się udało, co ma się nie udać:-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024