FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-01-20 22:13  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Achtung !
https://www.kartonbau.de/forum/fertig-pfalz-d-iiia-quest-1-33-finished-construction-reports-aviation/board3-aviation/board8-construction-reports-aviation/t26053-f161/
Platynowa Łopata : )
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=8444&t=6609

 
04-01-20 22:44  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przeglądając zdjęcia, które wyszperał Halogen .na Kartonbau to powiem hmmm.... :-) Duuuże pole do popisu !

 
04-01-20 23:08  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Też tak myślę ;-)
I tak zamierzam !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-01-20 23:25  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Czyli trzy lata jak nic. Miłego odpoczynku :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
04-01-20 23:25  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Mariusz .
Te modele z dwóch arkuszy są najbardziej twórcze i dają maximum frajdy :)
Śpiesz się powoli - jak to gadają starzy chińczycy ..... albo mądrzy , czy jakoś tak :)

--

Post zmieniony (04-01-20 23:32)

 
05-01-20 02:43  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

U mnie też Fokker miał być odpoczynkowy, a wyszło co wyszło... Niby dwie strony, ale to baaaardzo złudne. I to mi pachnie modelem na kilka miesięcy. Ale wiadomo, że jak Mariusz się bierze za pierwszą wojnę, to wyjdzie model medalowy.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
05-01-20 07:58  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To jest model ekspresowy : kadłub, usterzenie , dolne skrzydła, górne skrzydło, podwozie, smigło i zrobiony. Jeszcze parę rzeczy zapomniałem dodać z moich spostrzeżen: oczywiście nawet na tym jednym bagnecie to ma on wychodzić z tych krótkich fragmencików żeby nadziać de dłuższe kawałki dolnych płatów, w teori projektanta to bagneciki idą po bokach kesonu i są do niego przyklejone, z tym że nie ma szans na zrobienie tylnego bagnetu. Znaczy może by się dało w z 2 x sklejonego papieru Tamiya PLA Paper zrobić dziurkę w żeberku żeby się żeberko nie popruło ale samo przedzianie fantazyjnie wygiętego bagnetu przez wygięte skrzydła i kadłub jest nie wykonalne. Wycinanka proponuje wykonanie słupków skrzydeł podkeljonych na tekturkę, ale jednak skrzydła mją kropki na ew. dziurki pod druty, więc sam zrobiłem słupki na druty, no wklejając trzeba sobie dokładnie te druty przymierzyć do położenia dziurek . Słupki środkowe kadłub/skrzydło tez przerobiłem a druty ale z nie wypuszczałem drutów u góry lecz wykorzystałem fragment tej tekturki do wklejenia. I był to dobry pomysł bo akurat wypuszczone druty za nic nie trafiłyby w dziurki górnego płata w strefie kadłuba. A tak to tymi słupakim odkadłubowymi można sobie regulować wznios dolnych skrzydeł bo górne skrzydło jest na kesonie mocne i solidne można podciągac dolne skrzydło przesuwając słupki odkadłubowe do siebie. Oczywiściw wzniosu ma nie być ale jak się na jakieś 2 - 3 mm podniesie dolen skrzydło to nie zaszkodzi, bo dopiero wtedy wizualnie wyglada na nieklapnięte. No i jeszcze radzę robienie kadłuba na 2 wręgi tam gdzie jest tak zaprojektowanie i na paski tam gdzie jest to tak zaprojektowane. Zrobienie segmentu z kabiną gdzie jest 1.5 mm szerokości segmentu o góry na paski jest moim zdaniem awykonalne.

 
05-01-20 11:02  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ABC napisał: "To jest model ekspresowy : kadłub, usterzenie , dolne skrzydła, górne skrzydło, podwozie, smigło i zrobiony."
Model ekspresowy (!) to może być papierowy gołąb - ciach, mach "i zrobiony" i leci, i dzieciak się cieszy !
Jeżeli ma to być model w miarę ukazujący stan obiektu rzeczywistego to zarówno projektant jak i modelarz winni dołożyć wszelkich starań (waloryzacja) a to wymaga czasu, wyszukania źródeł etc. i budowa takiego modelu nigdy (!) nie jest "ekspresowa".
Ekspresowo, to prócz wspomnianego gołębia można sobie zrobić modele sylwetkowe !
Pfalz D IIIa z Questujest opracowany pod względem detalizacji jak model w skali 1 : 50 a nie 1 : 33 i to rzutuje na wkład pracy przy jego budowie.
To czy będą większe, czy też mniejsze trudności przy montażu lub brak jego opisu (vide wpisy Kol. ABC) nie powinny sprawiać - jak sądzę, większych trudności każdemu modelarzowi, który ma pewne doświadczenie :-)

 
05-01-20 11:03  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jeszcze raz dzięki za porady!
Mocowanie dolnych płatów zamierzam wykonać po swojemu, korzystając z górnego płata i jego solidnego mocowania do kadłuba jako elementu służącego jako podwieszenie dolnych płatów. Zrobiłem tak np. W Nieuporcie.
Rysiu- tobie też dziękuję, wiesz za co ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-01-20 12:24  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Realacja odpoczynkowo-pościgowa.
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Skleiłem go kilkanaście lat temu - to było przyjemne przeżycie, ale nie odpoczynkowe ;-)
Niestety nie pamiętam jak sobie poradziłem z podstawą fotela pilota, chyba odciąłem te bałwankowe wypustki bo niczemu nie służyły.



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024