FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
27-02-20 10:28  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@MARIUSZ: Czy z tym centralnym zegarem jest wszytko dobrze? Bo jakiś taki niewyraźny.
@ABC: Zobacz sobie na inne relacje Mariusza i wtedy bedziesz spokojny o finał.

--

Post zmieniony (27-02-20 13:05)

 
27-02-20 11:13  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ABC - "Na moj gust za dużo wypasu jak na taki model. A model dalej nie jest całkiem banalny. Żeby się nie skończyło jak tu kiedyś taka relacja z I 153 gdzie porobiono cuda wianki wyposażeniowe i silnikowe a potem wszytko poszło do smieci bo skorupy modelu nie udało sie złozyc."
Widzę, że masz zły gust :-)
O model w wykonaniu Mariusza to nie ma powodów się martwić jako, że ma okazały i wspaniały dorobek modelarski !

 
27-02-20 12:09  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję wszystkim za miłe słowa.
ABC - swoim wpisem skutecznie przywracasz mi rozsądek i wyważenie ; mam świadomość,że model graficznie nie urywa zadka,zatem przesadne wzbogacanie i detalizowanie negatywnie będzie odstawać od reszty... Już nie będę... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-02-20 14:28  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Rzeźnik ; z tym zegarem było trochę kombinowania. W necie znalazłem zdjęcie tarczy oryginału. Przy pomocy syna i photoshop’u zegar został odpowiednio pomniejszony ( 5 mm) i wydrukowany. Na żywo wyglàda lepiej ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-02-20 20:20  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie zgodzę się, że tak poważna detalizacja nie jest pożądana dla tego modelu. Jeżeli Mariusz idealnie sklei kadłub, w co nie wątpię, model zyska nowe oblicze. A o finał można być spokojnym, ze względu na osobę popełniającego w/w wykroczenia od poziomu standardu.

Jak dojdą zdetalizowane kmy, koła szprychowe i naciągi ze śrubami rzymskimi, forum wzbogaci się o mistrzowski model.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-02-20 20:36  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mucha - nie kuś... Nie chcę się zagrzebać w modelu na miesiące...Tym bardziej,że przewiduję w najbliższym czasie inne absorbujące czas aktywności, ale o tym na razie sza!
Mam nadzieję równo skleić kadłub, mam przygotowane elementy na lepsze km-y. Ale nie będę robił kół szprychowych...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-02-20 21:29  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wielka szkoda, bo Ty już masz doświadczenie w ich wykonaniu. Więc nie zagrzebiesz się z nimi na miesiące. A z pewnością podniosą walory wizualne. Ale, sam stwierdzisz jak go będziesz kończyć, że może warto te kilka godzin więcej poświęcić.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-02-20 21:35  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie znalazłem żadnego archiwalnego zdjęcia z "gołymi" kołami. Szprychy zakryte płóciennymi kapslami. Problem więc z głowy !
PS- Mariusz nie zapomnij tylko otworach w miejscach gdzie są wentyle :-)

Post zmieniony (27-02-20 21:35)

 
29-02-20 19:49  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Będę pamiętał o wentylach ;-)

Tymczasem segmenty kadłuba przygotowane do połączenia:


I jeszcze zbliżenie / lupa na "rozbudowaną" tablicę zegarów... ;-)


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-03-20 08:24  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Obicie kabiny to izolacja?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024