FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
14-02-20 01:14  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Tak! Kolektywnie stwierdzamy, że fajny kolektor!

--
serwusik

 
14-02-20 13:54  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję za miłe przyjęcie!
Kusi mnie jeszcze, by pomalować ten zawór na pompie płynu chłodzącego ( bo to chyba ona- na przedzie silnika z taką rurką przelewową...), na kolor mosiądzu...
Nie będzie to zbytnia fanaberia?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-02-20 14:25  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Silnik rewelka.
Tylko mały niedosyt.
Czemu nie pokusiłeś się o nawinięcie cienkiego drutu na cylindry? Przy takiej detalizacji to powinien być już pikuś.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
15-02-20 17:27  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nie nawijałem drutu na cylindry, bo to silnik chłodzony cieczà. To co widać, to zewnętrzne ścianki płaszcza wodnego wokół cylindrów...
<https://www.booklooker.de/Bücher/Stuttgart-Untertürkheim-Daimler-Motoren-Gesellschaft+Daimler-Sechszylinder-Flugmotor-Type-D-III/id/A02iM9Yk01ZZC>

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-02-20 20:39  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Brawo Panie Mariuszu, brawo !

 
16-02-20 07:09  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Aaaa... To zmienia postać na posiedzieć ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
26-02-20 21:41  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Posiedziałem trochę nad kabiną. Dodałem od siebie to i owo.


Tablica skromna, choć wersja wycinankowa kompletnie mi nie odpowiadała z centralnym zegarem przypominającym zegar na dworcu w Koluszkach ;-) Poprawiłem zatem oba zegary dodając obwódki z drutu.


Miejsce pracy pilota. Drążek zupełnie od nowa.


Tutaj duże zbliżenie ( choć nie największe) wykonane przy użyciu aplikacji "lupa" w telefonie...


Fotel pilota. Sklejony z elementów wycinanki. Pomalowany. Pasy pilota z zestawu elementów fototrawionych Eduard ( WW1 german seatbelts). To mój debiut z takimi elementami, zatem z efektu jestem mało kontent... Pojawiły się nieznane problemy, które zaowocowały wnioskami na przyszłość : pasy zrobić z cienkiego papieru, wykorzystać jedynie zapięcia i klamry.

W "międzyczasie" wykonałem wszystkie segmenty kadłuba. Wkrótce połączenie tego wszystkiego w całość ( choć silnik zamierzam wkleić dopiero po ukończeniu kadłuba z usterzeniem.

Ponownie zachęcam do pytań i dyskusji.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-02-20 00:06  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ten drążek nieco za gruby Tobie nie wyszedł? Zegary rewelacja, zwłaszcza ten otok z drutu dookoła.

Zdradź mi jak wykonałeś spusty kmów?

Te pasy wyglądają na nieco brudne. To zamierzony efekt czy takie były na gotowo?

Pozdrawiam Marek

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-02-20 06:42  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Za gruby dràżek? Może odrobinę, ale “na żywo” to niezauważalne.
Spusty km ze zwykłego papieru.
Pasy celowo pobrudzone. Te oryginalne, fototrawione, były stalowoszare. Pomalowałem je. Ale przy naklejaniu klamer pojawiły się plamy od kleju ( tu wyszedł mój kompletny brak doświadczenia z takimi elementami). Używałem kleju CA, a może do klamer trzeba było zastosować BCG? Zatem by zamaskować plamy, pobrudziłem pasy ... bejcà do drewna.

--

Post zmieniony (23-03-20 13:26)

 
27-02-20 09:01  Odp: [R] Pfalz D IIIa / 1:33 / Quest / Relacja odpoczynkowo-pościgowa.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Na moj gust za dużo wypasu jak na taki model. A model dalej nie jest całkiem banalny. Żeby się nie skończyło jak tu kiedyś taka relacja z I 153 gdzie porobiono cuda wianki wyposażeniowe i silnikowe a potem wszytko poszło do smieci bo skorupy modelu nie udało sie złozyc.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024