FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
23-01-20 08:20  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Minęło kilka dni i zmianie uległa koncepcja budowy. Nałożyły sie na to dwa powody:
1- wydrukowany model jaki otrzymałem od osoby która miała go drukować wyszedł w dziwnej skali 1:211 . Podczas druku nie ustawiono faktyczny rozmiar tylko dopasuj .
2- po drugie dobrze wygladająca okleina spodu nie chciał współpracować z klejami nawet SG.

Więc wydrukowałem sam w domu i postanowiłem wykonać model do linii wodnej.

Poszycie zostało przetrasowane mimo że tego teraz nie widać ale po pomalowaniu już sie to zobaczy.
Dzięki koledze Radzias model otrzyma drewniane pokłady :-)



 
23-01-20 19:18  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 


Porobiłem trochę drobnicy. 
Na początek wykonałem komin. Chciałem aby sprawiał wrażenie tłustego , okopconego :-) 
Sam komin to kawałek brystolu lekko uplastyczniony. 





Dalej wykonałem lufy artylerii pokładowej. Działa dziobowe i rufowe czyli działa  kaliber 9 cali wykonane z plastikowych profili , baterie burtowe to złom modelarski pozyskany z modelu żaglowca Vasa od Airfixa skala 1:96 tutaj mają robić za 64 funtowe :-) 



Na koniec doszedł element wnętrza szalup natrasowany , malowany pokrytu Washem brązowym :-) 

 
30-01-20 10:32  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kadłub zamknięty i psiknięty czrnym podkładem w celu wyłapania baboli przed malowaniem :-)





Na koniec zdjęcie z ustawioną gotową już drobnicą ( nie całą ) Drobnica montowana będzie pod koniec budowy :-)


 
30-01-20 11:44  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Z czego taki fajny greting? Jakaś siateczka?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-01-20 11:54  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

fototrawiona siatka ABERA 0,5x0,5 mm :-)

 
14-02-20 16:02  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dla zainteresowanych ciąg dalszy :-)

Dzisiaj ukończyłem reling :-) . Do jego wykonania użyłem fototrawionych słupków od GPM. Początkowo miałem obawy że może za wątłe ,a że za płaskie itp. Moim zdaniem zdały egazmin bardzo dobrze. Dodatkowo drut mosiężny 0,1mm usztywnił konstrukcję.


Na koniec mogłem zabrać się za malowanie . Kolor bazowy to Tamiya Dark Iron XF-84. Jak tylko farba dobrze wyschnie i poprawię jakieś widoczne babole ( użyję rzadkiego Wikolu ) na całość nałożę rdzawy pigment i lakier mat .

Aby uprzedzić pytania " dlaczego ? " odpowiedź dam przy następnej odsłonie :-)





 
15-02-20 13:34  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wszystko pięknie. Jedno małe ale.

Malowanie ma swoje głupie właściwości - wyciąga z papieru wszelki włoski itp.

Nie podobają mi się łączenia pokładu z burtą. Wiem, że to makro i na żywo nie widać tego aż tak mocno, ale może być lepiej.

Jak to można poprawić w przyszłości.

Przede wszystkim właściwy karton - bez włosków. Satynowany do drukarki, kredowy itp. Satynowany można dodatkowo potraktować np. Caponem - żeby nie chłonął farby. Każdy inny, np. dobry brystol, należy zawsze impregnować przed wycięciem, np. Caponem (ja rozcieńczam 1:1 z nitro). Krawędzie nie będą się strzępić przy cięciu. Do cięcia używać tylko ostrych noży, skalpeli czy żyletek. Nożyczki zawsze wystrzępią karton.

Krawędzie łączenia.

Jedna metoda to łączenie pod kątem prostym tak, aby jedna krawędź zachodziła na drugą, glutowanie lub nasączenie łączenia BCG i szlifowanie.

Druga metoda to łączenie krawędzi ściętych pod kątem, fazowanych.

Wszystkie krawędzie łączone pod kątem zawsze fazuję ostrym nożem/skalpelem. Wtedy nie widać łączeń. Nawet jeśli przy małych elementach decyduję się zaginać karton, to najpierw wszelkie krawędzie zginania od środka ścinam w kształt litery V tak, żeby nie przeciąć elementu. W innym przypadku zawsze będzie łuk na łączeniu, szczególnie przy użyciu kartonu 0,2 mm (standardowa wycinanka). Przy użyciu ostrych noży, np. nowe lub świeżo naostrzone ostrza olfy, skalpela nie jest to specjalnie trudne. Troszkę ćwiczeń i ręka nabierze wprawy.

Widać u ciebie precyzję, jakość pracy. Można efekt zdecydowanie podnieść używając nieco innych materiałów i z nieco tylko zmienioną techniką obróbki.

Poza tym całość robi wrażenie. Gretingi, relingi - miodzio.

--

Post zmieniony (15-02-20 13:39)

 
15-02-20 13:45  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki za trafne uwagi , to mój pierwszy malowany model :-) Elementy "dachu " drukowałem na brystolu :-) resztę na arkuszach starego modelu z JSC które wcześniej pokryłem Caponem
Co do łączenia pancerza to zrobiłem to umyślnie tak mniej więcej wyglądały łączenia . Kładli w pośpiechu te żelazne pasy :-)
Niektóre łaczenia potraktowałem rzadkim wikolem aplikowanym pędzelkiem .
Dzisiaj doszedł pigment i lakier. Dokleiłem też pokłady i komin :-)

Teraz odnośnie rdzawego nalotu na pancerzu :-) Okręt miał być pokryty pancerzem z szyn kolejowych. Na miejscu budowy takiego zapasu nie posiadano więc sprowadzono rzeką brakujące szyny. Niestety " przeciążona ? " barka zatoneła po dopłynięciu na miejsce wyładunku. Szyny przeleżały w wodzie jakiś czas zanim wydobyto je. Wtedy nikt nie myślał o czyszczeniu tylko montowano je bezpośrednio na okręcie. Woda i powietrze sprawiły że szyny bardzo szybko zaczeły korodować i dlatego taki szliczny kolorek mojego okręciku :-)







Post zmieniony (15-02-20 14:20)

 
16-02-20 12:29  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 


Dzisiaj okręt otrzymał działa i trochę wyposażenia pokładowego.









Powstają też łodzie :-)

 
18-02-20 08:16  Odp: [R] CSS Arkansas 1:200 wyd.HeinkelModels
kryzam78 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ale cudaczek, klimaty secesyjne :D. Extra wykonanie.

--
Człowiek z Kartonu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024