FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-01-20 15:03  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam po dłuższej przerwie ;-)

Zabierałem się za tą aktualizację jak pies do jeża. Zdjęcia są jakie są, ale to już któraś z kolei sesja zdjęciowa... ;-/
No nic, nie ma co psioczyć i zapraszam do zapoznania się z postępem prac na Rysiem ;-)

Na początek pobawiłem się z uchwytami do liny holowniczej oraz przerobiłem haki, które służyły do mocowania lin w trakcie zdejmowania górnej części kadłuba.


Tłumik. Tutaj ścianki boczne zostały celowo przesunięte do środka, a do imitacji rury użyłem cyny lutowniczej o średnicy 3mm.


Przyszła kolej na przekładnie boczne.
Poniższe zdjęcia przedstawiają jak zmieniłem jej podstawę. Całość została "zaglutowana" SG, a ostre krawędzie zostały zeszlifowane, aby troszkę ją upodobnić do oryginału.


Następnie na matę poszły elementy zawieszenia, siatki na wloty powietrza i podstawa anteny.


Skrzynki boczne na graty załogi - dla mnie modelarska porażka. Nie zostały sklejone, a wymęczone... (raz ścianki wyszły mi za wąskie, a raz za niskie... masakra jakaś)


Dorobiłem dodatkowe ekrany pancerne z przodu kadłuba, ponieważ moja wersja LUCHSA takowe posiadała. Dokleiłem też dodatkowe nity i przerobiłem końcówki gniazd wałków skrętnych.


Ostatnie dni/tygodnie to walka z drobnicą - uchwytami na narzędzia, podstawami lamp, wizjerami kierowcy i radiooperatora i innymi duperelami.
Ponadto ukończyłem układ wydechowy - tutaj wykorzystałem osłonę pancerną z JagdPantery. Wymiarami i wizualnie gdzieś bardziej mi pasowała ta, niż ta z wycinanki.
Oczywiście na sam koniec zostało wszystko pociągnięte podkładem Vallejo, celem wychwycenia moich niedokładności oraz przygotowaniem powierzchni pod kolor bazowy.
Tym oto sposobem zniknęła wszelka pstrokacizna :-D






I to by było na tyle... teraz pora zabrać się za układ zawieszenia i koła.
Tym oto sposobem miałbym kadłub ukończony w 100% - później tylko wieża i malowanie ;-)

Pozdrawiam serdecznie i do następnego
Tommy

Post zmieniony (25-01-20 15:08)

 
27-01-20 07:08  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Jestem po wrażeniem tempa. I to jeszcze tak wszystko pięknie i równiutko. Naprawdę miło na to popatrzeć. Czekam na więcej!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
28-01-20 16:49  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję za dobre słowo, ale niestety nie wszystko wyszło tak jak sobie zaplanowałam, ale ogólnie jakoś to wygląda ;-)

Teraz czeka mnie szlifowanie i uzupełnienie niedociągnięć...

 
03-02-20 11:05  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Tomku super to wygląda, wszystkie sprawy, śrubeczki i inne detale, podkład ładnie to wszystko wyeksponował.
No i masz niezłe tempo ostatnio. Widzę, że zdążysz dwa pancerny na gąsienicach postawić zanim ja swojego F-a w chmury wyślę.

--

Post zmieniony (04-02-20 16:54)

 
14-02-20 10:56  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie w kolejnej skromnej aktualizacji :-)

Wojtku, chyba raczej Ty wcześniej skończysz swój statek powietrzny niż ja swojego Rysia.
Za każdym razem wynajduję coś nowego do zrobienia i zamiast roboty ubywać, to jej przybywa ;-)

Tematem przewodnim dzisiejszej aktualizacji będą koła napędowe, układ zawieszenia oraz wieża.

Koła napędowe - spędziłem na nimi ponad trzy dni i dały mi w kość.
Wprowadziłem delikatne zmiany w stosunku do wycinanki, a mianowicie:
- odchudziłem troszkę wieniec zębaty do 0,8mm tak, aby zachować przejścia z wieńca na obręcze itp.;
- zmieniłem ramiona mocujące obręcz wieńca, tzn. z proponowanego "pudełkowego" na "zaokrąglony";
- wykonałem przetłoczenie na czołowym wieńcu (ten biały okrąg) za pomocą BCG;
- dodałam nakrętki zwykłe i koronkowe oraz wywierciłem otwory pod śruby.


Wszystko było nasączane SG i szlifowane - szczególnie zęby.
Następnie "pomaziałem" koła podkładem, aby przykleić ewentualne włoski do powierzchni lub wychwycić niedoróbki.
Na koniec koła zostały pomalowane aerografem.
Co z tego wyszło możecie zobaczyć poniżej. Efekt mógłby być lepszy, ale zostaje tak jak jest :-/

Teraz to już tylko delikatne szlify tu i ówdzie, aby przygotować powierzchnię pod kolor bazowy i będzie "cacy".

Układ zawieszenia.
Wszystkie sklejone wcześniej elementy zostały wklejone na swoje miejsce, ponadto przybyły wahacze i ramiona kół napinających.
Tutaj bez większych przeróbek, a raczej "uplastycznieniem" wahaczy i ramion kół napinających. Pozostałe elementy bez zmian.
Dodatkowo, uzupełniłem na dnie kadłuba nakrętki w deklach od luk rewizyjnych.


Na koniec wieża.
No tutaj muszę przyznać z ręką na sercu, że się nagimnastykowałem, aby to wszystko równo połączyć.
Coś szkielet i oklejka nie chciały ze sobą współpracować, więc postanowiłem ją rozciąć i kleić "na raty"...
Ponadto, postanowiłem sobie skserować jeszcze raz poszycie, aby wykorzystać elementy skośne boków wieży oraz jej strop.
Po wycięciu i naklejeniu uzyskałem efekt "nachodzenia" na siebie płyt oraz ułatwiło mi to późniejsze nakładanie spawów.
Efekt cięcia płyt palnikiem, "nacinanie" za pomocą narzędzia do paginowania, a dla utrwalenia efektu nasączyłem te miejsca SG.



I to by było na tyle.
Pozdrawiam serdecznie.
Tommy

--

 
14-02-20 11:15  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Miazga. Koła mnie rozwaliły. Te żywiczne śruby robią jednak robotę.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-02-20 12:30  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Pinknie pinknie! Świetnie się ogląda taką czystą robotę. :)

Gdzie zaopatrzasz się w nakrętki itd?

 
15-02-20 09:28  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

W ten sobotni poranek... coś pięknego!

 
15-02-20 10:11  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Malowanie wyciąga wady albo podkreśla zalety wykonania. Tu mamy to szczęście że możemy podziwiać tę drugą opcję.
Świetna robota.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
15-02-20 13:05  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Koronkowe nakrętki powiadasz... Wymiatają.

Sam jak na razie pokusiłem się tylko przy dużych śrubach.

Tu jest zdecydowana przewaga żywicznych. Ręcznie z papieru tylko sześciokąty potrafię wyciąć przy małych;-)

Dorabiasz sporo elementów. Nie przyszło Ci do głowy, żeby przerysować części z wycinanki i wydrukować na lepszym kartonie?

Musisz sporo pracy wkładać w przygotowanie kartonu z wycinanki do malowania (szczególnie krawędzie), pozbywanie się włosków.

Mógłbyś to wydrukować na dobrej jakości brystolu (z tego co pamiętam Michał tak robi) lub na satynowanym kartonie 160-180 g lub wręcz na kredzie (ja używam starych kalendarzy). Wtedy zdecydowanie łatwiej by było przygotować powierzchnię do malowania.

Dodatkowo przy drobnych elementach można drukować na cieńszym kartonie jeśli jest potrzeba. Ja na 100g drukuję błotniki, które potraktowane z dwóch stron Caponem są cienkie, trwałe, przygotowane do malowania i nie wichrują się. Nie kleisz okrętów, ale w nich osłony z cienkiego papieru to jedyne właściwe rozwiązanie.

Całość jak zwykle - rewelka.

--

Post zmieniony (15-02-20 13:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024