FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-02-20 19:36  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Tommy rozwalasz system.
Z wrażenia muszę się potrzeć środkowym palcem po oku, bo nerwowy się robię.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
16-02-20 22:49  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Wszystkim Wam z osobna bardzo dziękuję za pozytywny odzew i cieszę się, że moja robota Wam się podoba :-)

@Mariusz, powiem szczerze, że bardzo chciałbym umieć tak rzeźbić w drobnicy jak Ty - Ja gdzieś nie mam cierpliwości do tego... ;-)
Mam wrażenie, że dla Ciebie karton chyba nie ma ograniczeń ;-)
Co do wydruku projektów , to pamiętam jak mi mówiłeś o Tym w Przeciszowie, ale gdzieś Twoje nauki zapodziały się w moim "dysku twardym".
Spróbuję Twoich rad przy następnym projekcie, który będzie miał sporo zmian i to będzie swego rodzaju poligon doświadczalny.
A propos, jak zachowuje się taki karton z kalendarzy przy nasączaniu SG - wsiąka, czy raczej zostaje "grudka" na powierzchni?
Jeszcze raz dziękuję za cenne uwagi i porady :-)

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

P.s. Piter w związku z czym taki nerwowy jesteś :-D ???

Post zmieniony (16-02-20 22:51)

 
16-02-20 23:22  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Rewelacja:)
Cieszę się, wziąłeś na warsztat kolejny model mojego projektu.
Tym bardziej cieszy mnie fakt, że jeszcze go umiejętnie udoskonalasz:)
Gratuluję i czekam na galerię końcową:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
17-02-20 18:26  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

W kredę SG raczej nie wsiąka - chyba, że w małej ilości lub na krawędziach. Dodatkowo kreda nie za bardzo daje się kleić BCG. Nie trzyma on tak mocno jak przy zwykłym kartonie. To jej główne wady.

Dlatego osobiście wolę satynowany papier do drukarki. Tak samo gładki, a świetnie się klei BCG.

SG w większych ilościach zawsze zostaje na wierzchu, niezależnie od kartonu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-02-20 07:13  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Panie QŃ, np taki?
https://biurowezakupy24.pl/papier-ksero-satynowany-polcolorlaser-a4-90gm?gclid=Cj0KCQiAkKnyBRDwARIsALtxe7hgd234Q2MTBFY1dMAj5320aF06KfNEezUl6njGAL8FEowmPo1qMHMaAs9BEALw_wcB

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
18-02-20 23:11  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pewnie coś takiego. Tylko gramaturę odpowiednią trzeba dobrać.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
19-02-20 15:27  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Oglądam, oglądam i naoglądać z podziwem jak wykonujesz model, się nie mogę ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-02-20 16:48  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

@ Mariusz, Maciej dziękuję za opinię :-)

Dzisiaj krótko, zwięźle i na temat.
Wieża została ukończona i pomalowana podkładem.
Zmiany jakie dokonałem w stosunku do oryginalnej wycinanki to:
- odchudzenie włazów d-cy i celowniczego;
- dodanie ograniczników uchylenia włazu dowódcy;
- opracowanie i wklejenie wyrzutni granatów dymnych wraz z kablami;
- lufa to dedykowany metalowy wyrób WAK.





Budowa powoli dobiega końca, więc do końca maca powinienem się uwinąć z galerią końcową ;-)

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

 
25-02-20 07:22  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Niezmiennie przepięknie.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-02-20 08:04  Odp: [R] PzKpfw. II Ausf.L Luchs /WAK+scratch/ 4DPanc. - Front Wschodni lato 1944r.
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Chciałem coś napisać, żebyś wiedział, że oglądam ale co tu jeszcze można pisać, ile można słodzić? Zrobiłbyś dla odmiany jakiegoś babola, żeby było się do czego przyczepić, a nie, wszystko takie idealne. ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024