FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-12-19 18:58  [G] Kuter artyleryjski ORP S1 "Chart" - 1:200 - przeskalowany WAK
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Zacznę nieco nietypowo.

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA TOMASZA KRÓLA

Na moje namolne ględzenia Autor wydanych przez WAK kutrów przysłał mi przeróbkę kutra S1.
Zmiany nie tylko objęły przeskalowanie, ale również zostało dodane "podwozie" oraz uplastycznione zostało wyposażenie.

Korzystając więc z odrobiny wolnego czasu (święta) pociachałem wydrukowany egzemplarz przeróby tegoż oto numeru:



W efekcie moich zmagań z materią kartonową mogłem na okładce postawić cóś takiego:



Ponieważ model jest mizernych rozmiarów zaprezentuję go na białym tle:



Przejdźmy teraz do bliższego zapoznania się z moimi wypocinami:



Jak zawsze - wszystkie babole i farfocle zobaczyłem dopiero na zdjęciach. Jak zapewne szacowne grono zauważyło niektóre elementy uplastyczniłem dodając im trzeci wymiar.

Na koniec jeszcze raz całość z przymiarami modelarskimi:



I teraz naprawdę na koniec jeszcze raz z okładeczką:



Mam nadzieję, że Autor nie będzie zbytnio zły iż napędzany własną pychą ośmieliłem się pochwalić Jego dokonaniami.

I mam dla Szanownego Pana Tomasza Króla złą wiadomość - od dziś zaczynam upierdliwe naprzykszanie się aby doporojektował dla mnie pozostałe kutry - nie tylko te wydane przez WAK, ale wszystkie jakie były w posiadaniu PMW.

Proszę, proszę, proszę i jeszcze raz proszę.......

--

 
26-12-19 20:35  Odp: [G] Kuter artyleryjski ORP S1 "Chart" - 1:200 - przeskalowany WAK
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,dzisiaj zastanawiałem się ,warto by było w 200 coś zmajstrować,a tu popatrz,bardzo ładny modelik,Brakuje mi tylko listew przy pokładzie górnym i chyba troszkę poprzeczki na relingu powinny być ciut cieńsze,ale gratuluję malucha,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-12-19 22:45  Odp: [G] Kuter artyleryjski ORP S1 "Chart" - 1:200 - przeskalowany WAK
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Oglądając zdjęcia Twojego dzieła, przyłapałem się, że odruchowo wstrzymywałem oddech, żeby nie zdmuchnąć tego maleństwa 😀
Super!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
27-12-19 11:26  Odp: [G] Kuter artyleryjski ORP S1 "Chart" - 1:200 - przeskalowany WAK
Lukee 

 

Piękna robota :-)
Nie bałeś się opierać groszówki o tego oerlikona?

 
27-12-19 22:25  Odp: [G] Kuter artyleryjski ORP S1 "Chart" - 1:200 - przeskalowany WAK
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Super sprawa z tym modelem w 1:200. Gratuluję fajnego modeliku... no i odwagi że się podałeś takiego dzieła.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
28-12-19 12:30  Odp: [G] Kuter artyleryjski ORP S1 "Chart" - 1:200 - przeskalowany WAK
MarioTechNet 

 

Super, ale on maluśki - Pozdrawiam

 
29-12-19 14:31  Odp: [G] Kuter artyleryjski ORP S1 "Chart" - 1:200 - przeskalowany WAK
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania tego maleństwa.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-12-19 17:41  Odp: [G] Kuter artyleryjski ORP S1 "Chart" - 1:200 - przeskalowany WAK
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Małe jest piękne ;-) Mam nadzieję, że przyjedziesz z nim na najbliższe GEKO.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
30-12-19 00:18  Odp: [G] Kuter artyleryjski ORP S1 "Chart" - 1:200 - przeskalowany WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

O tak - wykonanie takiego szkraba można docenić właściwie jedynie na żywo:-)
A GEKO to najwłaściwsze miejsce do prapremiery modelu na łonie społeczeństwa:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-12-19 11:45  Odp: [G] Kuter artyleryjski ORP S1 "Chart" - 1:200 - przeskalowany WAK
tyg   

O rety! Kolego, pod mikroskopem to sklejałeś?
Szacun, bo wyszło wspaniale!

--
Pozdrawiam
tyg

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024