FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-12-19 12:43  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

No to teraz tylko chętnie bym się zapoznał z przykładowymi arkuszami. Czy będą dostępne ?.

--

 
18-12-19 15:24  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

A może są zdjęcia sklejonego prototypu?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-12-19 17:07  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

W Messer Answer (K. Fiolek model) skończył się druk? Dlaczego znowu jest to K-4, a nie G-6, który pojawił się w MM dopiero w 2002 roku?)

Post zmieniony (18-12-19 17:10)

 
18-12-19 17:10  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Test byłby bardzo przydatny. Jeden z Ki-61 Ciesielskogo (bez białego paska) był bardzo kosyachit)

 
20-12-19 10:47  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Dauntless   

A ja ośmielę się napisać coś przeciwnego do poprzednich opinii. A tak ośmielę się i to z podniesioną przyłbicą. Otóż po co wydawać kolejnego me-109, skoro mamy tak dużo świetnych opracowań tego modelu choćby od Hala i kilka innych z innych wydawnictw? Co może model hobby wprowadzi nową świeżość??? Albo co?? Bo inne malowanie?? Mamy nawet me-109 z przedziałem na silnik. Me-109 miał dziesiątki jak nie setki kamo, i co mamy mieć setki me-109 kosztem innych tematów??? 90% modelarzy pewnie popiera to co tu piszę, ale oni już nawet się nie wypowiadają, bo i po co ?? Co to zmieni??? Olewają to, wiedzą że tak po prostu jest na kartonie i nic tego nie zmieni. A to że kilku klakierów wcześniej opiewało wspaniałość tej "nowości" nie znaczy że cały światek kartonowy się pod tym podpisuje. Jako ciekawostkę napiszę, że kilka tygodni wcześniej hobby na fejsie ogłosił głosowanie na nowy temat modelu samolotu. Głosy były następujące: Devastator, Aichi D3A x2, Wildcat, Catalina, Aichi A7, Yokosuka D4Y2 x2, Avenger, Swordfish, Nakajima B5n2, B6n2, Ki-44. Dominowały cięższe maszyny z drugiej wojny, bombowce nurkujące, torpedowce, maszyny szturmowe. Ani razu nie pojawił się me-109. Każdy chciał coś nowego. Co natomiast robi hobby?? Wydaje 109-tke. I ja się z nich śmiałem: napisałem im na priv: po co robicie głosowanie skoro i tak wydacie me-109??? I co pomyliłem się??? Czym kieruje się to schizofreniczne wydawnictwo , tego nie rozumiem. Jeżeli wydajemy me-109 w nowych malowaniach albo lepiej spasowane, czy bardziej szczegółowe opracowanie to nie róbmy tego kosztem innych tematów , tylko niech to sie przeplata z wydaniem jakiegoś tematu którego na kratonie jeszcze nie było. No a teraz możecie sobie wylać na mnie hejt i całe to błocko co w was siedzi, spłynie to po mnie.
pozdrawiam.
Łukasz

 
20-12-19 11:29  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Dauntless, napisałeś: schizofreniczne wydawnictwo

Napisałeś też o okładce tego modelu:
Dobrze że przynajmniej w tyle na okładce szturmowik spada...;-)

Obrazek obrazkiem, ale w tym Szturmowiku spada dwóch ludzi, którzy prawdopodobnie zginą. Bawi Cię to?!
To tak propos schizofrenicznych zachowań...

 
20-12-19 12:00  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Dauntless, wciąż się powtarzasz... Mam dla Ciebie propozycję:
- załóż wydawnictwo, to nie powinno być trudne,
- prowadź własną politykę wydawniczą w oparciu o swoje pomysły, czy wymagania, czyli opracuj model, zatrudnij projektanta lub zleć opracowanie konkretnych modeli w konkretnych malowaniach,
- spróbuj to wszystko potem sprzedać, żeby ta działalność miała sens i na siebie zarobiła, chyba, że jednak jesteś filantropem i będziesz wydawać modele z czystej przyjemności,
- bądź szczęśliwy.

I tyle.

P.S. Każdy wydawca ma swoją politykę wydawniczą i jeśli jego celem jest wydanie 150 wersji Bf-109 to jest tylko i wyłącznie jego sprawa. On NIE MUSI wydawać tego, czego Ty pragniesz. On wydaje to, na czym zarobi i utrzyma się na rynku. Jeśli uważasz, że jest inaczej, to działaj tak, jak napisałem powyżej. I proszę, skończ już z tym malkontenctwem, pokaż coś fajnie sklejonego, pogadaj o problemach przy budowie, a nie w kółko koncert życzeń i, przede wszystkim, żali...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-12-19 12:31  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Tomi   

Piękna okładka! Gdy by jeszcze dało radę surówkę lub arkusze zaprezentować to będę wdzięczny.

Ciekawe czy się w końcu kiedyś doczekam me-109 w fińskich barwach. Pewnie prędzej MM Canta wypuści.

 
20-12-19 12:38  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Dauntless,

Rafael wyczerpał temat...
...jakbyś był taki mądry za jakiego się uważasz, to byś się zapytał wydawcy o kwestie projektowe,a nie sączysz truciznę na prawo i lewo. Może faktycznie załóż wydawnictwo lub zaprojektuj coś co będzie zbierało same ahy, ohy...
Z tego co wiem to Piotr nikogo nie zmusza do projektowania konkretnej pozycji. Masz projekt, dogadujesz się z nim i wypuszczacie model.
Jeśli jakiś Projektant chce zaprojektować wszystkie 109tki jakie latały to ma takie prawo. Każdy projektuje i klei co chce.
Jako projektant chciałbyś projektować samoloty z WWI, kiedy kręcą Cię helikoptery? Chyba nie :) Więc przestań z tym malkontenctwem, bo nie pomaga to młodym którzy zaczynają z tym hobby.

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
20-12-19 14:44  Odp: [Z] Niemiecki mysliwiec Messerschmitt Bf-109 K4 - MODEL HOBBY
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Niemcy mają najlepsze produkty od Paryża po Tokio i mają tak już od 100 lat. Może dlatego modelarze kochają germański sprzęt wojskowy i jego ikony jak "stodziewiątka".

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024