FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-11-19 22:57  [N] VOC "Duyfken" 1606 - Wydawnictwo "Seahorse" 1/2019
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witajcie!
Mam wielką przyjemność poinformować, że powstało nowe wydawnictwo i wydało swój pierwszy model: Wydawnictwo "Seahorse" i nr 1/2019 VOC "Duyfken" 1606.
Dla części z Was nie będzie zaskoczeniem, że wydawcą jest Seahorse, autor modeli żaglowców publikowanych przez ostatnie lata we współpracy z Wydawnictwami WAK i Modelarstwem Okrętowym. Nie będzie również zaskoczeniem, że tematem przewodnim wydawnictwa będą żaglowce z okresu XV-XVIII wieku. Efektem kilkunastu lat doświadczenia w projektowaniu i klejeniu starych okrętów jest chęć dostarczenia modelarzom nie tylko "znanych i lubianych" żaglowców, popularnych na całym świecie "Victory'ch" i "Santa Marii", ale również konstrukcji mniej powszechnych, czasami mniejszych, ale urokliwych i nietypowych, które też mogą być ozdobą kolekcji. Mniejsze jednostki, to mniej "sznurków", których wielu modelarzy się boi:-) a tym samym zachęta do spróbowania swoich sił w szkutnictwie.

Ale przejdźmy do konkretów.
Strona i sklep internetowy wydawnictwa są gotowe w 99%, ale jak to bywa w świecie cyfrowym, ten 1 brakujący procent ma znaczenie. Dlatego pod adresem www.seahorse.pl jeszcze niczego nie obejrzycie (jedynie zgłoszenie do newsletera). Ale można się już czegoś dowiedzieć na stronie firmowej na FB. Zachęcam do pytań, sugestii, propozycji tak na FB jak i mailowo: kontakt@seahorse.pl.



O modelu:

Skala 1:100
Autor opracowania: T. Weremko
Poziom trudności: 4/5

Model zawiera:
- historię okrętu i życiorys Willema Janszoon'a
- 8 stron A4 z częściami do wycięcia
- 25 rysunków montażowych

Wymiary modelu po sklejeniu:
długość: 31 cm
wysokość: 25 cm

Druk oczywiście offsetowy.




Do modelu dostępne są elementy wycinane laserem, zestaw bloczków wycinany laserem z preszpanu, wydrukowane w 3D rzeźby (lew na galionie i ozdobne głowy na poręczach)

I dwa nietypowe rozwiązania. Pierwsze to cena modelu - ta wynosi 29 zł. Drugie - to "ekologiczna" okładka wydrukowana na zwykłym papierze, bez kredy czy "złoceń".

Ponieważ sklep i strona jeszcze przez jakiś czas nie będą dostępne, a modele czekają bezczynnie kartonach, istnieje możliwość (a Święta tuż tuż) zakupu poprzez zamówienie mailowe (sklep@seahorse.pl). Skromna całość oferty do pobrania w formie PDF z: oferta .

A dla tych, którzy lubią portale aukcyjne, "goły" model bez dodatków jest również dostępny.

Pozostaje mi życzyć Wam przyjemności modelarskich ( a sobie ostatecznego uruchomienia sklepu, bym nie musiał po nocy tworzyć ofert w pdf:-)

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
27-11-19 09:38  Odp: [N] VOC "Duyfken" 1606 - Wydawnictwo "Seahorse" 1/2019
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

W końcu się udało! Gratulacje! Przyda się porządna szkutnicza konkurencja dla Szipijardu, który raczej uciekł do zachodniego klienta... Możesz już odłożyć jeden model dla mnie :) Powodzenia i biech wydawnictwo się rozwija!!!

--
54323031

 
27-11-19 10:37  Odp: [N] VOC "Duyfken" 1606 - Wydawnictwo "Seahorse" 1/2019
Sławko   

Te konstrukcje mają w sobie pewien nieodparty urok :)
Bardzo dobrze to widać na przykładzie już wydanych w WAK modeli.
Nieduże ale także nietuzinkowe, po sklejeniu dające efekt "WOW".
Trzymam mocno kciuki za powodzenie przedsięwzięcia :)
Choć mnie trochę odstrasza taka ilość oklejek kadłuba to nie wiem czy się jednak nie skuszę na taki okręcik, może kiedyś odważę się nawet skleić ;)

Zapytam jeszcze z ciekawości o żagle i działa bo tych na przykładowych zdjęciach nie widać - jak wyglądają i czy planowane są jakieś niekartonowe zamienniki ?

Pozdrawiam.

 
27-11-19 10:44  Odp: [N] VOC "Duyfken" 1606 - Wydawnictwo "Seahorse" 1/2019
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dziękuję Petrov i Sławko.
Z kolejnych planowanych akcesoriów powinny być lufy dział odlewane z żywicy i liny. O żaglach rozmyślam, ale raczej "gotowców" w najbliższym czasie nie będzie, a materiał zastępczy, mhm? Na razie próbuje ogarnąć to co dotychczas "nabroiłem":-)

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
27-11-19 11:36  Odp: [N] VOC "Duyfken" 1606 - Wydawnictwo "Seahorse" 1/2019
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Powodzenia na nowej drodze życia! ;-)
Zawsze podziwiałem Twoje modele, choć żaglami się dotąd nie zajmowałem. Czy ramy czasowe - XV - XVIII wiek są sztywne? Czy może jest nadzieja, że czasem wydasz jakiś XX wieczny np. szkuner, albo kuter rybacki (oczywiście żaglowy)?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
27-11-19 12:09  Odp: [N] VOC "Duyfken" 1606 - Wydawnictwo "Seahorse" 1/2019
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Cześć Tomek,

Przede wszystkim gratuluję wydania pierwszego modelu na swój rachunek. Cieszę się że Duyfken został wydany. Na dodatek w tak atrakcyjnej cenie.
Czy w ramach dodatków planujesz drewniane maszty i reje? Ew. zestaw drewnianych wałków odpowiedniej średnicy, ułatwiający ich samodzielne wykonanie?

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
27-11-19 13:06  Odp: [N] VOC "Duyfken" 1606 - Wydawnictwo "Seahorse" 1/2019
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Seahorse a spróbuj się dogadać z RB Model w sprawie dział. Bo żywica to tak do mnie nie przemawia zbytnio. Malować i obrabiać trzeba. A tak to prawie gotowiec i niemal jak oryginał.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-11-19 13:59  Odp: [N] VOC "Duyfken" 1606 - Wydawnictwo "Seahorse" 1/2019
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Świetna wiadomość! Gratulacje i trzymam kciuki. Twoje projekty wniosły nową jakość wśród kartonowych żaglowców, tematycznie jak i technologicznie i z tego co widać cieszą się sporą popularnością. Sam teraz kleję Trabaccolo i jeśli nie polegnę na takielunku to będą kolejne. Zapas żagli już wykupiłem :) Super, że działasz na własną rękę i oby wydawnictwo nie działało na zasadzie wolontariatu ale i przynosiło profity.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
27-11-19 14:11  Odp: [N] VOC "Duyfken" 1606 - Wydawnictwo "Seahorse" 1/2019
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Życzę Ci aby wydawnictwo się rozwijało zgodnie z Twoimi założeniami. Gratuluję odwagi.
Ponawiam pytanie Hastura, będą drewniane maszty i reje?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
27-11-19 14:28  Odp: [N] VOC "Duyfken" 1606 - Wydawnictwo "Seahorse" 1/2019
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dziękuję Koledzy za dobre słowo.

Toczonych masztów na rynku nie ma i z pobieżnych kalkulacji wnioskuję, że powodem tego jest "niewidzialna ręka rynku", tzn. nie ma z tego biznesu: tokarki cnc to dość duże i drogie maszyny i raczej nikt nie chce się bawić w małe nakłady i, jak by nie liczył, groszowe zyski na sztuce. Topy masztów maja często przekrój kwadratu, więc wszystko razem nie jest takie kolorowe i proste. 5 tyś zestawów na pewno by ktoś zrobił, ale co ja pocznę z 4950 zestawami, które się nie sprzedadzą:-) Toczone lufy to dużo większe nakłady i z tym dużego problemu nie ma. Same okrągłe "patyczki" na maszty w odpowiedniej ilości i średnicach są w zasięgu i będę szukał rozsądnego rozwiązania.

Lufy z żywicy - można żywicę farbować i wtedy czarna lufa jest w zasadzie gotowa. Mi, prywatnie, toczone błyszczące lufy wizualnie nie pasują do starych żaglowców. Do tego dochodzą np. uszy na starych lufach, zdobienia, których na tokarce się nie zrobi. A lufy z czarnej żywicy już na świecie się pojawiły np. tu.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024