FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-11-19 11:26  [R/G] PzKpfw IV Ausf. G
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Hej! :)
Trochę niechętnie i z obawą, ale jednak ruszam z relacją. :)
Będzie to czwarty w kolejności model z rodziny Panzerków, mianowicie Panzer IV w wersji G, przedstawiający maszynę biorącą udział w walkach w osławionym Charkowie:



Model będę robił na podstawie wycinanki z GPMu (wersja H). Powstanie on z ksero w odcieniach szarości. Mam nadzieję, że nie łamię tym prawa, ale robię to tylko na własny użytek. Po prostu jak przejrzałem wycinankę, to olbrzymim marnotrawstwem byłoby ją pociąć na potrzeby modelu, który planuję zrobić bez ekranów i wnętrza. A tak, pewnie jeszcze z niej ulepię w przyszłości jedną wersję z ekranami i może wnętrzem.

Trochę zmian trzeba będzie poczynić, ale myślę, że sobie poradzę. Póki co, widzę, że zmian wymagają: armata (długość lufy i kształt hamulca wylotowego), koła napędowe, wieżyczka dowódcy (tu zaadaptuje ją z modelu, który właśnie skończyłem czyli Panzer III Ausf. J), osprzęt umieszczony na pancerzu i błotnikach oraz parę innych drobiazgów.
Oczywiście z racji tego, że to będzie "wydmuszka", całkowicie zmieniona zostanie konstrukcja wewnętrzna modelu (zmieniony i rozbudowany, a właściwie to nawet dodany szkielet kadłuba i wieży).

No to startujemy. Żeby tradycji stało się zadość, wręgi (nie na płasko ale są):


Zobaczymy co za ulep na końcu wyjdzie. :)
Do następnego!

Post zmieniony (06-08-20 11:01)

 
18-11-19 17:07  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Dziękuję Panowie za doping. :)

Wojtek, no właśnie specjalnie chciałem bez ekranów, chcę żeby bryła czołgu była widoczna jak najbardziej. :)

Trochę zmian mnie czeka, ale nie są one czymś co byłoby szczególnie trudne. :)

 
22-11-19 08:02  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Dziękuję wszystkim za mobilizujące wpisy. :)

Aktualizacja dopiero dzisiaj ale trochę czasu mi zeszło na zrobienie zupełnie nowego szkieletu. Koniec końców się udało i wycinankowe poszycie bardzo ładnie się zgrało.
Na tym etapie musiałem przerobić jeszcze jedną rzecz: przednią górną płytę pancerza. Wersja H miała jednolity pancerz 80mm natomiast G 50mm i nakładkę 30mm, w której są lekko schowane wizjer z gniazdem km'u. Także należało troszkę uciąć do przodu.



Teraz oczywiście zacznie się drobnicowanie kadłuba. :)

Do następnego!

Post zmieniony (22-11-19 08:14)

 
15-01-20 09:10  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Zaczęło się relację, to wypadałoby coś niecoś zaktualizować. :)

Uzupełniłem kadłub o detale i psiknąłem podkładem. Widać, że muszę usunąć strzępki kartonu z krawędzi, bo mocno to razi, ale to też moje pierwsze kroki z aerografem. Oprócz tego jestem całkiem zadowolony. :)



Teraz czas się zabrać za podwozie.

Do następnego!

 
15-01-20 12:25  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Rzezniku, to stary numer z firanką. :) Tylko trzeba czasami się trochę naszukać, żeby oczka były nie za duże a włókno nie za grube.

 
27-01-20 08:05  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Hej. Witam w kolejnej odsłonie! :)

Przede wszystkim:
Tommy, dzięki za dobre słowo! Staram się robić cały czas postępy. :)
Primer to zwykły szary od Vallejo.

Przechodząc do postępów: udało mi się zmajstrować zawieszenie czołga:


Spojrzenie na całość:


Nie udało mi się uniknąć błędu i przetłoczenia na wózkach jezdnych po obu stronach kadłuba są zawsze po prawej stronie, a powinny być w odbiciu lustrzanym. No ale trudno, zostawiam już tak. :)

Do następnego!

--

 
28-01-20 18:48  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Przekładnie i tak modyfikowałem w dużym stopniu, z wycinanki niewiele użyłem. Aczkolwiek wiem, że do pierwowzoru daleko. Pocieszeniem jest to, że koła napędowe dużo zasłonią i przednie osłony przekładni również. :)

Post zmieniony (28-01-20 18:49)

 
07-05-20 11:18  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam po dłuższej (znowu) przerwie!

Zaniedbałem trochę relację, za co przepraszam. :( Ale też takie czasy nastały, że na fejsbuczka się szybciej i przyjemniej wrzuca. ;)

Tak czy inaczej, kolejny czasochłonny etap za mną, zmajstrowałem wszystkie kółka...:



... i już zabrałem się za wieżę:


Przerabiania znowu było co niemiara, widać ten model to trochę rzeźba, ale cóż począć. :)

Do następnej aktualizacji! :)

--

 
07-05-20 12:08  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Gunarson, do tej pory spawy robiłem z masy Milliput ale tym razem zrobiłem eksperyment i zrobiłem je ze szpachli Tamiya wyciskanej ze strzykawki w zestawie z igłą 0,8mm (chyba). Póki co odczucia pozytywne. :)

 
07-05-20 12:30  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Konsystencja, że tak powiem "na oko". :) Ale wiadomo, im mniej w tubce tym może być gęstsza i nie przejść przez igłę. U mnie tubka jest dosyć świeżo otwarta.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024