FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-09-19 22:41  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Tych "kurków" po obwodzie wieży, mam nadzieję, że nie odpuścisz ;)

Take zdjęcie archiwalne i w dobrej rozdzielczości, to rarytas.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-11-19 12:20  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Art – uuu, takie rzeczy to już, proszę Pana, dla ART - ystów. A ja, cóż… Coraz gorzej widzę, coraz gorzej słyszę, w sklepie nie pamiętam, po co do niego przyszedłem … gdzie mi do takich cudów:).

Tymczasem w dalszym ciągu urozmaicam sobie zwijanie hamaków. Tym razem łódkami.



A gdy już zacząłem robić łódeczki, to skusiłem się też dla jeszcze większego urozmaicenia na taki pomościk. Takie elementy to ja lubię. To one ustawiają modeliki okręcików z tych czasów na półce z napisem: „Ciekawe”.





Powstało też kilka „domków” na pokładzie i trochę drucików. Nie ma tu nie wiadomo jakich wyzwań, ale niezdarnie parafrazując ucznia z dawnych czasów składających pieniążki na SKO – element do elementu, a będzie … dużo elementów. Liczę zatem na efekt „masy”:).



Mam nadzieję, że prześmiewcy sylwetki Kapitana zaczynają już dostrzegać jego mocno ukryte piękno. Bo jak nie, to… może uda się następnym razem.





Aby przygotować modelik do mocowania na nim różnych odstających cośków, zacząłem robi podstaweczkę.
Jeszcze trochę pracy nad wodą nas czeka, zatem na koniec tylko focia z obecnego, roboczego stanu.



Pozdrawiam

 
17-11-19 12:29  Odp: [R] HMS
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Oczami wyobraźni widzę Cię, jak siedzisz w "dużym pokoju" przy stole i sklejasz ten model, zwijasz hamaki i wykonujesz tą delikatną drutologię :-) Zapewne w TV leci akurat ciekawy program popularno-naukowy z epoki:-) Jak widać, podróże ubogacają wyobraźnię człowieka i moją:P
Woda w początkowym stadium wykonywania, ale już widzę, ze będzie hit:-)
Niemniej jednak hamaki rządzą!:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-11-19 13:18  Odp: [R] HMS
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

REWELACJA!!! Jak widzę Twoje klejenie, to mam ochotę sprzedać swoje egzemplarze tych modeli, które bierzesz na warsztat...
Pytania dwa:
Jaki drut?
Z czego woda?

--

Post zmieniony (17-11-19 13:22)

 
17-11-19 14:45  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Piękne wykonanie, gratuluję i kibicuję.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
17-11-19 23:43  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

StuG - ach, ta Twoja wyobraźnia. Jest tak blisko rzeczywistości, że bardziej nie można:).
Jakbyś jako człowiek i Ty chciał jeszcze popodróżować, to śmiało. A i jakiś nowy motywujący magnesik na lodówkę się może znajdzie:).

Petrov - drut: na relingi i poręcze - mosiężny, a na "pałąki" nad zejściówkami miedziany. A co do wody - została mi jakaś reszta bezbarwnego żelu Vallejo i ją położyłem na pomalowane podłoże. Te żele są naprawdę fajne, choć do tej pory próbowałem je tylko na 700 - kach. Tam jest mniejsza powierzchnia i jakoś tak łatwiej tą "wodę" wymodelować. W skali 1:200 sam jestem ciekawy efektu.
A modeli nie sprzedawaj, tylko rób. Choć rozumiem Cię o tyle, że ja sam również wolę robić jakieś "nieodkryte" wcześniej wycinanki.

El Comandante - ja z kolei śledzę z wielkim zainteresowaniem budowę Twojego Sachsena. I życzę więcej czasu na modelowanie, bo to bardzo ciekawy i efektowny model, z którym świetnie sobie radzisz.

 
18-11-19 09:53  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ślicznie dziergasz to swoje cudo ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-11-19 12:50  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Przepraszam autora wątku za wtręt, ale nie mogłem sie powstrzymać :-)

Historię tego wyjątkowo nieudanego, popisowo wręcz „skopanego” okrętu przedstawiłem w Opowieści 242, pod tytułem „JAK NIE NALEŻY PROJEKTOWAĆ OKRĘTÓW”. Można ją przeczytać tutaj: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=76028&t=73019&page=73

A model wychodzi Ci prze-pięk-ny!

--

 
18-11-19 21:23  Odp: [R] HMS
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

marek1 - E no bez przesady – jakie cuda? Tu (choć wstyd to trochę przyznać - przepraszam), nie ma nawet ambicji na posiadanie ambicji do robienia cudów:). Tu się po prostu robi wycinankę. A że staram się robić ją czysto? Cóż, brudno nie lubię:)
I tyle.

Akra – Twój opis jest tu jak najbardziej na miejscu – fajnie wzbogaca relację. Sam przeczytałem z przyjemnością. Dzięki!

Post zmieniony (20-11-19 10:19)

 
11-12-20 18:07  Odp: [R] HMS
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

W stoczni świętowano z okazji ukończenie hamaków. Poszło szybciej dzięki półseryjnej produkcji.



Na pokładzie dużo więcej już się właściwie nie podzieje. Parę drobiazgów jednak zostało.
Na dziś doszły koła sterowe. Jakimś cudem dało się to wyciąć. Choć jak widać na foci już niekoniecznie dobrze wyretuszować.
Tyle miesięcy temu już to zrobiłem, a dopiero na foci to dziś zobaczyłem. No nic - poprawi się.



A tu dowód niesprawiedliwości modelarskiej. Tyle się człowiek nazwijał hamaków, ale guzik to zmieniło w ogólnym wyglądzie.
A dodasz trzy patyki i od razu modelik jakiś inny.
Patyki ustawione tymczasowo. Trzeba je jeszcze troszkę podkręcić.



Coraz więcej myślę o olinowaniu, bo tak czy siak się zbliża. Nie są to tak całkiem wesołe myśli, bo 1:200 to jednak ciężka skala dla (w miarę fajnego) jego odwzorowania.
Pomału jakieś pomysły się docierają, więc może już następnym razem jakiś sznurek się pojawi.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (21-12-20 21:13)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024