FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
05-11-19 08:24  [R] Okręt remontowy IJN Akashi
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
z dniem 4 listopada 2019 rozpoczynam kolejna budowę. Tym razem do stoczni trafi japoński okręt remontowy Akashi.
Model wydawnictwa Avangard w skali 1/200.



Akashi był japońskim okrętem remontowym, służącym podczas II wojny światowej. Był jedynym, specjalnie zaprojektowanym okrętem remontowym obsługiwanym przez Japońską Marynarkę Wojenną. Marynarka oparła swój projekt na USS Medusa US Navy.
W 1937 r. japońska marynarka wojenna przekształciła stary pancernik Asahi w statek remontowy. Po konwersji Asahi postanowiono zbudować specjalny okręt naprawczy o lepszych możliwościach do tego zadania. Japońska Cesarska Marynarka Wojenna planowała przeprowadzić 40% napraw wymaganych przez Połączoną Flotę (potrzeba około 140 000 roboczogodzin). Dlatego okręt został wyposażony w najnowsze obrabiarki importowane z Niemiec.
Podczas wojny Akashi operował poza japońskimi bazami, na atolu Truk, gdzie naprawiał różnego rodzaju japońskie okręty wojenne, w tym Shōkaku w październiku 1942 r. I Yamato w grudniu 1943 r. W lutym 1944 r. Amerykanie dokonali nalotu na Truk ( Operacja Hailstone), zatapiając i uszkadzając wiele okrętów. Akashi został uszkodzony podczas tych ataków,ale zdołał odpłynąc na atol Palau.
30 marca 1944 r., podczas zakotwiczenia poza Urukthapel na Wyspach Palau, Akashi został wielokrotnie trafiony przez bomby i rakiety z amerykańskich samolotów z grupy TF 58 podczas operacji Desecrate One. Akashi został zatopiony na płytkiej wodzie.



Załoga: 336 marynarzy i 433 inżynierów
Uzbrojenie:
4 × 127 mm działo L / 40, typ 89 AA
12 × działo typ 96, 25 mm przeciwlotnicze

Prędkość: 19,2 węzłów
Zasięg: 8000 NM przy 14 węzłach

Model będę wykonywał w standardzie plus.
Wykorzystam w tym celu laserowy szkielet, pokłady ryflowane,elementy laserowo wycinane i toczone lufy.



Zatem do dzieła.
Na początek tradycyjnie wykonałem szkielet modelu i szkielety głównych nadbudówek.
Szkielet w tej formie na razie odstawię i będę wykonywał pierwszą nadbudówkę czyli wieżę dowodzenia.



c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
05-11-19 09:23  Odp: [R] Okręt remontowy IJN Akashi
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Super! Widzę, że się nie nudzisz ;)
Zajmuję miejsce w pierwszym rzędzie.

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
05-11-19 09:27  Odp: [R] Okręt remontowy IJN Akashi
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

No to zasiadam w pierwszym rzędzie i kibicuje budowie;-)
Bardzo ciekawy i nietypowy model.
A zamierzasz zrobić i postawić obok niego jakiś okręt "po przejściach" aby miał co naprawiać?

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-11-19 12:04  Odp: [R] Okręt remontowy IJN Akashi
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zasiadam i patrzę :-)
PS. Jorzik jak oceniasz poziom drukarski tego wydawnictwa??

Pozdrawiam

 
05-11-19 13:09  Odp: [R] Okręt remontowy IJN Akashi
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Najger sprawa do przemyslena.
Seba graficznie model jest ok. Kolory są jednolite bez odcieni. Zastosowano druk dwustronny.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
05-11-19 14:31  Odp: [R] Okręt remontowy IJN Akashi
MarioTechNet 

 

Ciekawy temat, trzymam kciuki i kibicuje :-)

 
05-11-19 16:20  Odp: [R] Okręt remontowy IJN Akashi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ciągnie Cię do nietuzinkowych tematów. Chętnie pooglądam :)

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-11-19 20:17  Odp: [R] Okręt remontowy IJN Akashi
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Jureczku, gratuluję pomysłu na kolejny model.
Zapowiada się ciekawy, nietypowy model czyli coś z moich klimatów.
Obserwuję!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
06-11-19 21:29  Odp: [R] Okręt remontowy IJN Akashi
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

To i mnie nie zabraknie. Czuj się obserwowany :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
08-11-19 20:39  Odp: [R] Okręt remontowy IJN Akashi
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Powstaje wieża dowodzenia.
Pierwszy element to podstawa.



Tutaj przykleiłem już kilka drobnych detali.
Niestety projektant modelu nie wiedzieć dlaczego nie uwzględnił grubości pokładów. Oznacza to,iż pokład na w/w elemencie będzie wystawał o grubość kartonu. Takie rozwiązanie w ogóle mnie nie urządzało, dlatego ściąłem wewnętrzne elementy szkieletu o należytą grubość i otrzymałem należyty efekt - nie widać krawędzi pokładu. Ta sytuacja pojawia się na niemal wszystkich elementach z pokładami, ale tam gdzie się da będę próbował krawędzie pokładów schować.
Drugi element również wykonałem czyli I piętro.Tak to się prezentuje.



c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024