FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-11-19 15:50  [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Zaczynam model który chodził za mną już ponad 10 lat. Mało tego, leżał w szufladzie też coś koło tego. No i doczekał się, trochę tak z nienacka się za niego zabrałem bo wszystkie dotychczasowe modele robiłem na zasadzie "doszkolić się" aby móc spróbować się z tym modelem. Ostatnio zaczęty model Hatsushimo również tematycznie tak sobie mi leżał ale również miał być kolejnym treningiem przed "Jeremiah'em", mało tego po Hatsushimo były jeszcze 2 modele w kolejce treningowej zanim "Jeremiah" miał trafić pod nożyczki.
Ale pomyślałem sobie tak. Tempo sklejania mam dramatycznie wolne, jak tak się będę do niego zabierał to może się okazać ze nigdy się do niego nie zabiore :) Tak więc stało się i zaczynam, mam nadzieję ze jakościowo też dam radę.



Na razie kończę walkę ze szkieletem, robię go w pełnym podposzyciu, pełnym z wyjątkiem ostatnich żeber na dziobie i rufie, tam już odpuszczę podposzycie ale też tam raczej nie będę go łapał rękoma. Jestem przed naklejeniem pokładów potem będę oklejał podposzycie pod burty, następnie caponowanie tylko tektury piwnej, szlifowanie i oklejanie od burt po oklejki denne.






Na pokładzie jest sporo małych okręgów oznaczonych do wycięcia ale po analizie rysunków wyszło mi że w więszkosci z nich będą rury wywietrzników/nawietrzników dlatego nie wydziobywałem ich. Wydziobywałem tylko otwory pod łańcuchy kotwic i żurawie. W szkielecie nie ma pogłebionych otworów na maszty żurawi stąd domyślam się że maszty konstrukcyjne żurawi mają się oprzeć na szkielecie.






W pokładach będę robił dwie otwarte ładownie, dlatego wyciąłem dwa otwory pod te ładownie pod które jest miejsce w szkielecie. Pozostałe 3 otwory w pokładzie pod ładownie również są oznaczone żeby je wyciąć ale pod nimi nie ma miejsca w szkielecie dlatego ich nie wycinam (chyba że to błąd, dajcie znać jakby co)



W miejscu gdzie łączą się pokłady dałem gęściej podpory pokładów.



Jeszcze jednym odstępstwem od instrukcji jest to że nie wykonywałem uchwytów/oczek pod liny żurawi tak jak mówi instrukcja. O ile samo wykonanie nie jest jakieś niewykonalne, nawet przyklejenie pokładu z takimi oczkami również byłoby możłiwe. O tyle oklejenie kadłuba z naklejonym pokładem z takimi oczkami to już chyba niewykonalne.



Będę zaczynał oklejanie kadłuba od burt i tam będzie ciekawie, burty nie są na kartonie barwionym i są zaprojektowane tak że trzeba je podkleić od wewnątrz takimi wąskimi paskami o potem przez całość trzeba wydziobywać mnóstwo otworów - jeszcze nie mam pomysłu jak to zrobić inaczej niż ręcznie nożykiem olfy dziobnięcie po dziobnięciu. Ale może jakiś patent na wykrojnik mi się urodzi, zobaczymy.




--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]  nowe
Varran 18648 03-11-19 15:50
 Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]  nowe
stary 423 03-11-19 16:05
 Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]  nowe
ceva 504 03-11-19 17:15
 Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]  nowe
Batonus 322 03-11-19 17:34
 Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]  nowe
szebi 372 03-11-19 19:20
 Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]  nowe
Kilmister 329 03-11-19 19:43
 Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]  nowe
MARIUSZ 506 03-11-19 20:43
 Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]  nowe
mirabelka 410 04-11-19 13:53
 Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]  nowe
sztukmistrz 434 04-11-19 18:34
 Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]  nowe
Spychacz 393 05-11-19 16:22

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024