FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 
23-02-20 11:29  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

(..)





--

Post zmieniony (16-03-23 11:41)

 
10-03-20 13:22  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Trochę się zasiedziałem bez postepu nad modelem, także korzystając z chorobowego odrobinę posunąłem prace do przodu. Na razie tylko drobnica pokładowa. To co mnie uderzyło w opracowaniu to to, że białe plamy na pokładzie pod części są dokładnie wymierzone pod części ktore mają tam być. Zaskoczyło mnie to i w paru miejscach gdzie niektóre części wyciąłem po linii musiałem kombinować jak je ustawić aby jak najmniej białego spod nich wystawało. Nie do końca się dało, także bede jeszcze musiał troche poretuszować. Zdecydowanie bardziej odpowiadało mi jak białe plamy na pokładzie mają jeszcze obwódkę w kolorze pokładu jak to robi np. Answer, ale nic to trzeba się dostosować.
Teraz rzucam się na ładownie. Claas w swojej relacji z budowy Bizona zainspirował mnie odnośnie plandek na łądownie, zobaczymy czy coś mi z tego wyjdzie, jezeli nie zostanie wycinanka.

I porcja zdjęć ze stanu obecnego.












--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
10-03-20 21:16  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
zremb 

 

Przeciągnij drut kilka razy nad płomieniem (świeca, lampka oliwna) tak aby go nagrzać, jednocześnie lekko go naciągając (tylko z wyczuciem).
Uważaj, aby nie przegrzać (przepalić) drutu. Po ostygnięciu drucik powinien zachować nowy kształt i przestać się skręcać.

--
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 
12-03-20 19:18  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Masz bardzo dobrze dobrany kolor retuszu, proponuję podmalować te duże białe plamy od wewnątrz (wystarczy z 1mm) i będziesz miał większą swobodę w umieszczaniu brył nadbudówek. Ja tak zrobiłem, jeszcze przed przyklejeniem pokładu.

Czekam na ładownie. W tej skali to pewnie trzeba będzie wybrać jakąś najcieńszą chusteczkę (albo jakąś wielowarstwową rozwarstwić). Rajkub do swoich modeli dość często wykorzystywał bibułkę papierosową, bardzo cienka tylko chyba rozmiar zbyt mały jak na takie luki.

Planujesz dodać jakieś wyposażenie przewożone przez transportowiec?

--
pzdr
Kemot

 
13-03-20 01:59  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Faktycznie nie pomyślałem o tym żeby kolorem retuszu przejechać po obwodzie białych plam na pokładzie. Co prawda kleje wszystko BCG ale jak nie bede za mocno korygował położenia to nie rozmaże za bardzo farby ;)

Co do wyposażenia ładowni - to nei zamierzam za duzo kombinować, nawet te chusteczki to bedzie krotka pilka w weekend, jak sie uda to sie uda a jak nie to wracam do wycinanki.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024