FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-11-19 20:23  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Za radą cevy zabrałem się jednak za dokończenie podposzycia - zostały tylko dziób i rufa, tam może przed przyklejeniem burt coś podkleję na razie nie robiłem tam nic bo szlifowanie tych obłości bez przymierzania burty wydało mi się loterią.

Pierwsza warstwa oklejania podposzycia wyszła mi kanciasto, potworzyły się stopnie pomiędzy wręgami, niektóre były wklejone za głęboko inne za płytko itp.






W następnej kolejności zabrałem się za doklejanie kolejnych warstw podposzycia aby dać zapas na obłosci podczas szlifowania, wzorem była krawedź przykładanego pokładu. Następnie wkleiłem podpory pod podposzycie w miejscach gdzie były większe dystanse pomiedzy wregami, aby mniej pracowały podczas szlifowania.








I w końcu zabrałem się za szlifowanie. Liczyłem że zdążę jeszcze przed zmianą pogody przeszlifować to na podwórku na tarasie, niestety zrobiło się wilgotno, zimno i ciemno wiec musiałem kursować do garażu. Ale już po grubszej robocie, teraz zostaną pewne korekty tuż przed oklejaniem, albo doszlifować albo dokleić.








I pokład przyłożony na sucho, już lekko wyprofilowany wygląda na tym kadłubie tak. :)
Kolejny krok to :
- wklejenie ladowni,
- naklejenie pokładu
- i naklejanie burt po ich wczesniejszym wydziarganiu
bedzie sie dzialo ;)



--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
30-11-19 20:51  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pięknie wyjaśnienie tematu podposzycia i porządny warsztat. Kibicuję.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
30-11-19 22:04  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Solidna konstrukcja. Podglądam z zaciekawieniem.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
01-12-19 10:32  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nasączałeś może czymś podposzycie przed szlifowaniem?

 
01-12-19 11:38  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Nie nasaczalem niczym. Chcialem po przeszlifowaniu pomalowac calosc caponem zeby mi sie nie pylilo w domu ale zrezygnowalem, bo sie jednak nie pyli ;)

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
01-12-19 13:38  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mój Titanic ma takie wręgi i w sumie potrójną wodnicę, co by sie nie zwichrował. Ciekawe, ile waży teraz Jeremiasz?

 
25-01-20 18:12  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Co się naszlifowałem i nadoszlifowałem tego kadłuba to moje.

Metoda podposzycia ma jednak wade - mianowicie nie kontroluje się ile się wchodzi papierem sciernym "w mięcho". Sporo szlifowałem na burtach na wyobleniach czesci dennej i myśle ze z częscią denna czeka mnie "mała przeprawa". Sporo zniwelowałem łamańców szkieletu, i wydaje mi sie ze częsci nie będą do końca pasowały - trzeba bedzie ciąć i docinać.

Pasownaie częsci mnie zaskoczyło, w instrukcji było napisane ze najpierw oklejać rufę potem dziob a ewentualny naddatek częsci srodkowej burty dociąć - niestety naddatku nie było, zabrakło mi stąd moje pytanie tutaj o "rozciąganie kartonu:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=373244&t=373244&filtr=0&page=1

Trochę mnie ruszyło to co wyszło, ale już mi przeszło - potem drugi raz mnie ruszyło jak zobaczyłem jak to na zdjęciach wyszło ale też mi przeszło.
Także po przejściach załączam stan aktualny modelu - i zabieram się za część denną. Kurcze ze względu na gabarty i burty wystające ponad pokład, to trudny kadłub, ciężko się nim manewruje, oklejenie dna to bedzie przeprawa.











No i to nieszczęsne łatanie szzeliny :/




Czas najwyższy zacząć myśleć o podstawce nie jestem pewien czy iść w 2 kolumny na ktorych bedzie stał model czy jednak klasyczną dopasowaną do 2 wręg.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
25-01-20 21:39  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Skoro masz podposzycie, to po co te paski zębate? Będziesz miał niepotrzebny uskok.
Już to gdzieś pisałem, ale jeszcze raz - szacunek dla samej idei męczenia się z podposzyciem.

Na długości jednak zabrakło burt. Myślałem, że u Hala to niemożliwe, a jednak.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
25-01-20 23:26  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Moim zdaniem, to te zbędne paski sklejek zwiększyły obwód na linii wodnej o te 3 mm (po 1,5mm na każdą stronę).

--

Post zmieniony (25-01-20 23:38)

 
26-01-20 06:24  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Batonus, robiąc podposzycie moim celem jest usztywnienie konstrukcji i zapewnienie tego że gdziekolwiek bym nie chwycił już oklejony kadłub to nie wepchnę paluchem burty do srodka w przestrzeń między wręgami. Nie uzyskuje gładzi podposzycia takiej żeby można było idealnie na styk kleić elementy poszycia, zawsze znajdzie się kawałek zerwanej warstwy kartonu piwnego, albo szczelina pomiedzy wrega a kartonem piwnym itp. Jedyna gwarancją wyrównania tych powierzchni dla mnie jest wykorzystanie pasków/podklejek. Te paski z ząbkami robie z papieru o grubości jak kartka z drukarki, to nie jest karton jak sama burta.

Arek, te zębate paski mają grubość kartki z drukarki, poza tym, długość burt determinuje obwód pokładu a tam nie dawałem zadnych podklejek. Podklejki sa tylko od strony poszycia dennego.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024