FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
03-11-19 15:50  [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Zaczynam model który chodził za mną już ponad 10 lat. Mało tego, leżał w szufladzie też coś koło tego. No i doczekał się, trochę tak z nienacka się za niego zabrałem bo wszystkie dotychczasowe modele robiłem na zasadzie "doszkolić się" aby móc spróbować się z tym modelem. Ostatnio zaczęty model Hatsushimo również tematycznie tak sobie mi leżał ale również miał być kolejnym treningiem przed "Jeremiah'em", mało tego po Hatsushimo były jeszcze 2 modele w kolejce treningowej zanim "Jeremiah" miał trafić pod nożyczki.
Ale pomyślałem sobie tak. Tempo sklejania mam dramatycznie wolne, jak tak się będę do niego zabierał to może się okazać ze nigdy się do niego nie zabiore :) Tak więc stało się i zaczynam, mam nadzieję ze jakościowo też dam radę.



Na razie kończę walkę ze szkieletem, robię go w pełnym podposzyciu, pełnym z wyjątkiem ostatnich żeber na dziobie i rufie, tam już odpuszczę podposzycie ale też tam raczej nie będę go łapał rękoma. Jestem przed naklejeniem pokładów potem będę oklejał podposzycie pod burty, następnie caponowanie tylko tektury piwnej, szlifowanie i oklejanie od burt po oklejki denne.






Na pokładzie jest sporo małych okręgów oznaczonych do wycięcia ale po analizie rysunków wyszło mi że w więszkosci z nich będą rury wywietrzników/nawietrzników dlatego nie wydziobywałem ich. Wydziobywałem tylko otwory pod łańcuchy kotwic i żurawie. W szkielecie nie ma pogłebionych otworów na maszty żurawi stąd domyślam się że maszty konstrukcyjne żurawi mają się oprzeć na szkielecie.






W pokładach będę robił dwie otwarte ładownie, dlatego wyciąłem dwa otwory pod te ładownie pod które jest miejsce w szkielecie. Pozostałe 3 otwory w pokładzie pod ładownie również są oznaczone żeby je wyciąć ale pod nimi nie ma miejsca w szkielecie dlatego ich nie wycinam (chyba że to błąd, dajcie znać jakby co)



W miejscu gdzie łączą się pokłady dałem gęściej podpory pokładów.



Jeszcze jednym odstępstwem od instrukcji jest to że nie wykonywałem uchwytów/oczek pod liny żurawi tak jak mówi instrukcja. O ile samo wykonanie nie jest jakieś niewykonalne, nawet przyklejenie pokładu z takimi oczkami również byłoby możłiwe. O tyle oklejenie kadłuba z naklejonym pokładem z takimi oczkami to już chyba niewykonalne.



Będę zaczynał oklejanie kadłuba od burt i tam będzie ciekawie, burty nie są na kartonie barwionym i są zaprojektowane tak że trzeba je podkleić od wewnątrz takimi wąskimi paskami o potem przez całość trzeba wydziobywać mnóstwo otworów - jeszcze nie mam pomysłu jak to zrobić inaczej niż ręcznie nożykiem olfy dziobnięcie po dziobnięciu. Ale może jakiś patent na wykrojnik mi się urodzi, zobaczymy.




--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
03-11-19 16:05  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Chętnie popatrzę na budowę tego statku. Też mi kiedyś chodził po głowie ale na planowaniu się skończyło.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-11-19 17:15  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Nie rezygnuj z pełnego podposzycia, oby nie, ale znając życie w najmniej spodziewanym momencie w trakcie budowy możesz chwycić za kadłub w miejscu gdzie poszycie pozbawione jest wzmocnienia.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-11-19 17:34  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Będę śledził. To piękna jednostka, jeden z moich typów zanim zacząłem Bałtyka który ostatecznie wygrał.
Zawsze podziwiam ludzi, którym się chce robić podposzycie. Potrójne wręgi i do tego dwie skrajne pomniejszone.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
03-11-19 19:20  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Będę stałym bywalcem, strasznie podoba mi się ten model. Ale z tym podposzyciem to faktycznie szacun, dla mnie to zbyteczna operacja, stosuję jedynie poprzeczki. Kibicuję zatem!

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
03-11-19 19:43  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Już mi się podoba, czekam na dalszy ciąg...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
03-11-19 20:43  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ładnie zacząłeś. I zdjęcia fajne, dobrze oświetlony plan... Będę obserwował, choć to nie moje klimaty. Ale dobrej, modelarskiej robocie zawsze miło się przyjrzeć ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-11-19 13:53  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
mirabelka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Z tego co dobrze pamiętam to Roosevelt gdy pierwszy raz ujrzał "liberciaka" zawołał ależ on brzydki czy jakoś tak ;).
Mnie się podoba i może też go kiedyś zrobię.
Gdybyś potrzebował jakichś materiałów pomocniczych to na YOUTUBE jest ponad 30 filmów (część podwodna w doku, maszynownia oraz różna drobnica na pokładzie i wiele innych) z wyżej wymienionym bohaterem, gdyż obecnie cumuje jako statek muzeum.
Kibicuję i będę obserwować.
Pozdrawiam Radek

 
04-11-19 18:34  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Tak wykonany szkielet może z powodzeniem pełnić funkcję zaczepno-obronną, wyobraźmy sobie sytuację: kleisz model a tu nagle jakiś intruz a jedyne co masz pod ręką to kadłub statku, krótka kalkulacja masa roboty a konieczność ochrony własnego dobytku wynik wiadomo, odwijasz intruzowi z kadłuba jak trafisz w kapustę dobrze nie ma zadnych szans ;). Oczywiście żartuję robota piękna aż miło popatrzeć.

 
05-11-19 16:22  Odp: [R] SS Jeremiah O'Brien 1:200 [Haliński]
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Coraz bardziej podobają mi się takie jednostki. Powodzenia życzę :)

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024