FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 27Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
17-10-19 16:36  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak ta "nakrętka" wygląda na dobrym zdjęciu http://www.pattonthirdarmy.com/pattonww1/R27%20Renault%20FT%2017%20Suspension%20spring%20for%20track%20front%20view.jpeg

 
18-10-19 07:20  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Co zobaczyłem już nie odzobaczę. Tutaj tworzy się sztuka. Każdy z tych malutkich elementów jest glutowany?

 
18-10-19 13:06  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja bym się zastanowił jednak, czy te z mozołem wydziergane nakrętki nie znajdą w bliżej nieokreślonej przyszłości lepszego- bardziej eksponowanego zastosowania a do ogniw może by natłuc krążków z otworami pod sworznie i tak jak mówisz, zalanie wikolem pomoże bez wzgl, czy poświęcisz te nakrętki czy wybierzesz inną opcję. Mi by było ich jednak szkoda...
Karol, pomyśl jeszcze nad cyferkami na losowo wybranych płytach ogniw! Niby drobiazg ale rzuca się w oczy i nadaje realizmu ;)
PS: Pioter, dzięki za dobre zdjęcie! Nie miałem czasu ani siły szukać w swoich archiwach lepszego.
Pozdrówki!
--

Post zmieniony (18-10-19 13:12)

 
22-10-19 12:51  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@profil: dzięki za fotkę, chyba jednak będę musiał zrobić nakrętki od nowa, bo moje są za grube.
@GTiStyle: Nie przesadzaj :) Tak, każda nakrętka była glutowana, żeby zapobiegać rozwarstwianiu.
@Jaroslaw: Chyba będę musiał zastosować nowe nakrętki z tego względu o którym wspomniałem wyżej, ale zostanę chyba przy sześciokątnym kształcie. O cyfrach myślałem, ale nie wiedziałem jakie mają to być cyfry i na ilu ogniwach. Dzięki za porady prze GG :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień dobry Koledzy,

Lepie dalej. skończyłem jarzmo armaty






I doszły kolejne elementy do samej armaty:





Nie mam za bardzo więcej do powiedzenia, obrazki mówią same za siebie. Mam obawy co do powstającej wieży oraz armaty. Jakby ktoś dysponował jakimiś wiarygodnymi wymiarami i mógłby mi je udostępnić to byłbym bardzo wdzięczny Pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
22-10-19 23:02  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Karol, myśmy o wieży tyle przeggadali a przecież mam pliki z armatą.... zapomniałem zupełnie że coś tam o niej napomknąłeś.. gupi ja :( Wyślę Ci rano pliki z wieżą i armatę... Ale uwaga! to pliki robocze więc się nie przeraź burdlem na arkuszach ;)

--
GG 6801515

 
28-10-19 13:24  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
wychodzi na to, że to 50 odcinek tej relacji. Ale ten czas leci...
Trochę mam opóźnienia w budowie, bo po sklejeniu bryły wieży cos mi nie pasowało i tutaj z pomocą przyszedł Jaroslav (dzięki!). Musiałem trochę zmienć proporcje i już chyba jest lepiej. Kilka obrazków:








Udał się nawet przeszczep zawiasów ze starej wieży do nowej :) Walczę dalej bo wyszło jeszcze kilka błędów merytorycznych, które staram się skorygować.Pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
28-10-19 15:19  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo, troszkę rozbieżności było.... Najważniejsze, że wybrnąłeś zwycięsko z tego etapu! Teraz martwi mnie inna rzecz...ale to Ci na gg napiszę ;)

--
GG 6801515

 
28-10-19 21:33  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rzeźnik, ale się wystrzeliłeś... Wczoraj kupiłem chipsy i colę. Cieszę się, że jak mam prawo przypuszczać, właz będzie otwarty. Powiedz mi proszę, bo aż mnie trzęsie, czy będzie do tego może jakaś diorama?

A tak prywatnie, to powiem, że dzięki Tobie i LuZaKowi wzięło mnie na czołg. I puścić nie chce.

A teraz pytanie techniczne, czy jarzmo już wkleiłeś? Bo jeśli tak, to jak je pomalujesz?

Kibicuję dalej tej relacji, jak Bogusław Linda - bezapelacyjnie i do samego końca. Mojego lub jej.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
30-10-19 13:08  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Mucha: Otwarte będą drzwiczki z tyłu wierzy, na jej stropie będzie taka "wieżyczka" z kopułką, która będzie przyklejona na stałe w pozycji zamkniętej, bo nie wiem jak mechanizm otwierania był rozwiązany - tzn, wiem gdzie był zawias, ale nie jestem pewien, czy nie było jakiejś podpórki by się ta kopuła nie zamykała. Dioramy/podstawki nie przewiduje, nie mam miejsca niestety na to. Miło mi, że mogę być dla kogoś inspiracją. Jarzmo jest wklejone, ale myślę, że nie będzie problemu z malowaniem (używam aerografu).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień dobry,
Niestety ale to już ostatnia odsłona tej relacji... w październiku :) dostałem zielone światło od Jaroslava i mogłem kontynuować prace nad wieżą. Powklejałem imitacje wzmocnieni wieży oraz zrobiłem uchwyty. Trzymadła są zrobione z pręta ABS 0,8mm. Bardzo wdzięczny materiał, żałuje, ze tak późno go odkryłem. Trzeba uważać przy gięciu żeby nie pękł ale jak się robi to z wyczuciem to idzie fajnie, ale największą jego zaleta jest to, że jak sobie źle wymierzę długość elementu to mogę rozciąć detal w połowie, skorygować wymiar, a następnie skleć SG i się to trzyma kupy. Tylko trochę się pośpieszyłem i dopiero po obfotografowaniu przypomniałem sobie o jednej kwestii: zasobnik amunicyjny. Mam narysowany, ale nie wiem czy występował w wierzy nitowanej, bo ciężko o fotki wnętrza. Może ktoś cos podpowie?






Wykonałem nowe uszka na szekle. Nie wiem na co parzyłem robiąc poprzednie, ale jak oprzytomniałem, to okazało się, że nie są do niczego podobne - zresztą widać to na fotce


No i same szekle:


Wszystkiego dobrego!

--

Post zmieniony (30-10-19 13:11)

 
30-10-19 19:31  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Karol, po przyklejeniu kopułki nie zapomnij o śrubunku wewnątrz stropu ;) Przez otwarte drzwiczki będzie widać ;) Skoro montujesz armatę Puteaux, to "szafę" na amunicję masz w kadłubie, ja nie słyszałem by amunicja 37mm gdzieś w wieży była umiejscowiona....
PS: Jakie *****ć "zielone światło"... Ja Ci tylko dałem swoje pliki! Co z nimi zrobisz- Twoja sprawa! To twój model a ja to żadna wyrocznia ;) Jak mogę to pomogę, coś podpowiem i tyle... Decyzja zawsze należy do Ciebie stary!
Zdrów!

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 27Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024