FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-10-19 18:24  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Właściwie to i jedno i drugie, Po wyszlifowaniu 2-3 cienkie warstwy podkładu, później jeszcze raz szlifowanie tam gdzie trzeba i na koniec jedna, góra dwie cienkie warstwy podkładu.

 
20-10-19 18:44  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Bardzo dziękuję za informację i życzę powodzenia.

--

 
21-10-19 11:57  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

No to i ja zasiadam i po cichu będę obserwował.
Tak się nie znam ale się zapytam to może czegoś się dowiem czy wały od silników połączone są za pomącą przegubu kardana jeśli tak to one trochę inaczej powinny wyglądać ale to szczegół bo i tak nie będzie widać.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
22-10-19 11:14  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

@Kurt zgadza się, wały są połączone za pomocą przegubu kardana. Na zdjęciach, na których są jeszcze niepomalowane są one źle sklejone, co poprawiłem przed pomalowaniem. Jednak doszedłem do wniosku, że lepiej będzie jak zrobię je całkiem od nowa. Mimo, że są mało widoczne, to jakiś niesmak by pozostał :D Pozdrawiam

Post zmieniony (22-10-19 11:23)

 
05-04-20 14:28  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam po dłuższej przerwie. Temat trochę obrósł kurzem, ale ostatnio wpadło trochę wolnego co zaowocowało dokończeniem wózków. Wymianie uległy wały napędowe, zrobiłem je całkowicie od nowa. Na zdjęciach można zobaczyć małe porównanie pomiędzy skalami H0 i 1:25.
Podczas dokańczania wózków, przy sklejaniu hamulców szynowych natknąłem się jedynie na małą drobnostkę- części z zestawu laserowego o numerach 315 i 316 są za długie o około 1,5- 2mm. Po przyklejeniu na nie części z wycinanki wystarczy tylko odciąć nadmiar. Tak to wszystko w porządku.



Uprzedzając pytania dotyczące czopów skrętu w wózkach- zostały zamontowane zaraz po zrobieniu zdjęć.
Po wózkach postanowiłem, że zmierzę się z legendą tego modelu, czyli z siedzeniami ;)



Na dziś tyle, pozdrawiam

Post zmieniony (05-04-20 15:38)

 
05-04-20 14:47  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Zapowiada się fajny tramwaj też jeździłem tym wagonem na lini 9 więc będę śledził postęp prac

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 
07-04-20 18:43  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam, dziś mały postęp w budowie siedzeń.



Części 144P i 144L podkleiłem cienką tekturą ( około 0,5mm), ułatwi to przyklejenie na nie części o numerze 145.



Tyle na dziś, pozdrawiam :)

 
08-04-20 06:56  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

So far, so good, jak to mówią. Ciekaw jestem tych siedzeń. Gdybym był biegły w odlewach żywicznych, to zrobiłbym kartonową matkę, a potem tylko odlewał :) Wiem, wiem... nie wszyscy popierają tę linię polityki budowania modeli. Tak czy owak... trzymam kciuki, bo ta powtarzalność działa usypiająco :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-04-20 11:12  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Przeszedł mi przez myśl taki pomysł, ale znając moje tempo, zanim skompletowałbym materiały do tego, to zrobiłbym już z 40 takich siedzeń z kartonu :D Jeden z modelarzy prezentujący swoją 105-tke w barwach MPK Kraków na innym forum, wykonał właśnie siedzenia takim sposobem. Ja póki co idę działać dalej.

 
08-04-20 18:30  Odp: [R] Tramwaj typu 105N w skali 1:25 ( Modelik 28/07)
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Dasz radę, ja skleiłem a nigdy nie miałem cierpliwości do powtarzalnych elementów. Wydaje mi się że najgorsze jest już gotowe. Ewentualnie można też zrobić na drukarce 3D, chociaż nie będą takie ładne. Albo zrobić zmodernizowaną stopiątkę, tam są takie płaskie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024