FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
25-09-18 23:36  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zgodnie z prośbą konradusa uzupełniłem zdjęcia w mojej relacji.
Relacja została wstrzymana ze względu na zakup domu i wykańczanie. Pomału ruszam do przodu z modelem. Kadłub wykonuję od nowa i trenuje podposzycie.
Przy okazji chciałem podziękować Markowi za instrukcję wstawiania zdjęć w google drive.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=15&i=8148&t=8148&filtr=0&page=1

Pozdrawiam Adam

--

 
19-10-19 18:29  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Szanowni modelarze jak wspominałem wykonuję kadłub jeszcze raz z podposzyciem. Jestem przed przyklejeniem pokładu i relingi nie dają mi spokoju ponieważ zakupione gotowe nie do końca mi pasują i nie wiem czy nie wykonać ich od podstaw. Proszę o podpowiedź dotyczącą relingów i śrub napędowych.

1. Relingi przyklejacie na końcu wyposażania nadbudówek czy po przyklejeniu wszystkich elementów wyposażenia. Pytanie dotyczy również pokładu?

2. Czy jak korzystacie z gotowych relingów fototrawionych to wykonujecie otwory w zaznaczonych miejscach?

3. Do przyklejenia gotowych kartonowych relingów używacie BCG czy CA lub może inny klej?


TLB słusznie zwróciłeś mi uwagę na błędnie wykonane śruby napędowe. Byłbym wdzięczny Gdybyś podesłał mi zdjęcie prawidłowo wykonanych śrub lub wskazał relację, gdzie wyraźnie widać wykonanie śrub.






--

 
19-10-19 23:04  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
kari   

Adam, ... i jak będziesz wklejał kotwice to spójrz jak prawidłowo powinna być osadzona w kluzie;
https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/92/98/51c488b252d8d_o.jpg?1420066800
Twoje kotwice wcześniej wklejone wyglądają delikatnie mówiąc nienaturalnie ;-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
20-10-19 09:35  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki KARI pisząc o kotwicach byłeś naprawdę delikatny :). Moje kotwice są tragiczne (do poprawy).

 
20-10-19 18:53  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Przepraszam szanowne grono za pytanie o relingi najpierw poszukaj :) Wasze milczenie dało mi to myślenie. Uczę się na błędach. Nawet na forum zdobywam doświadczenie:)

--

 
05-01-20 12:56  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Cześć Adam

Ponieważ też na warsztat wziąłem Błyskawicę więc szukam po forach relacji aby coś podejrzeć jak inni to robią.
Zauważyłem na jednym ze zdjęć poważny błąd związany z kominem, zrobiłeś go do góry nogami, mam nadzieję że dasz rady to poprawić, jak nie to musisz go skleić na nowo.
Obejrzyj jeszcze raz rysunki montażowe :)

Pozdrawiam

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
06-01-20 22:26  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wielkie dzięki tuchajbej zauważyłbym przy olinowaniu:). Poprawię, mam dwie wycinanki na wypadek błędów:).
Będziesz zakładał relację nie ukrywam, że chętnie bym podglądał.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

--

 
18-02-20 16:05  Odp: [R] ORP BŁYSKAWICA 1:300 MODELARSTWO OKRĘTOWE
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Hej Adam
Relacja o Błyskawicy z WaKu 1:200 już trwa na kartonworku https://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=19012
może na coś Ci się przyda
Pozdrawiam

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024