FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-10-19 18:20  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przykładowo https://nowyelektronik.pl/index.php?id_product=80985&controller=product - warto może przy zakupie policzyć, czy którejś nie brakuje ; )

 
11-10-19 13:24  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Robert B. dzięki za zwrócenie uwagi przyłożę się bardziej, co do kulek BGA faktycznie zrobią swoja robotę, wielkość 0,75 w skali 1:25 to faktycznie 20mm w realu czyli pasuje. Patent wykorzystam w kolejnym modelu, ten jest moim poligonem doświadczalnym :).

 
14-10-19 11:37  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Weekend bardzo udany pod względem budowy parowozu, powoli kończą się elementy do sklejana i nadszedł czas przyklejania wykonanych podzespołów, Na tym etapie dymnice połączyłem z kotłem+ rury zasilające silniki, opaski na kocioł i od strony palenska elementy zaworów.










--

 
18-10-19 11:04  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam kolejny etap za mną lokomotywa nabrała kształtu kabina i kocioł są już na swoim miejscu, zawór pary + eżektory już doklejone. Pokrętła zaworów wycinane laserem wyszły rewelacyjnie.
Podczas montażu kabiny wyszlo kilka baboli których nie przewidziałem ale efekt końcowy do przyjecia.









--

 
15-11-19 13:05  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam , prace nad modelem posuwają się ciągle do przodu, udało mi się praktycznie skończyć napęd i oprzyrządowanie kotła, praca mozolna ale całkiem przyjemna. W reflektorach brakuje jeszcze oprawek i szkiełek, wnętrze pomalowane farbą stalową.

Poniżej porcja zdjęć stan modelu na obecną chwile

Kolejny etap to zamknięcie kabiny maszynisty.











 
15-11-19 22:08  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Zamierzasz go psiknąć jakimś matowym lakierem na koniec? Ten połysk jednak dużo za mocny jak na mój gust.

 
17-11-19 19:39  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Kalafioru - w realu to może się jednak mniej świecić…

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
18-11-19 13:28  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, weekend okazał sie bardzo owocny ku mojej uciesze , kabina maszynisty dostała drewniana podłogę zddaje sie jesionową.



Wykonałem tez wskażnik cisniena kotła wyszedł rewelacja. Kilka słów jak go wykonałem: na wydrukowana skale dałem krople SUPER GLUE i nakleiłem folie od laminacji po wyschnięciu wyciąłem całość włożyłem do oprawy + "drucik" jako przewód zasilajacy.




Co do "błyszczenia się modelu" to taki zostaje , kocioł miał być taki w zamyślę elementy pomalowane na czarno miały być matowe ale niestety jak się maluje pędzlem to farba matowa wychodzi świecąca. Kiedyś sprawie sobie aerograf ale to będzie kolejny level sztuki modelarskiej.

Powoli ale pewnie zblizam sie do końca prac zostało już tylko kilka elementów widocznych na zdjęciu + okna w kabinie i rączki do eżektora.


--

Post zmieniony (18-11-19 15:59)

 
26-11-19 13:19  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, okucia trafiły na kabine maszynisty, zamontowałem również zegar ciśninia, i zabrałem sie za pokrętła zaworów eżektora i wodowskazu. elementy dość małe powleczone po skljeniu super glue , po pomalowaniu na czerowo wyglądaja całkiem nieźle.







--

 
27-11-19 09:34  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Osprzęt kotła skończony, pozostało wkleić oprawy okien od wewnątrz i zamykam kabine :)






--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024