FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 27Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
07-10-19 12:59  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@StuG: Dzieki :) Masz rację, też zawsze podobają mi się czarno białe modele.
@brzydal: Dziękuje!
@Krys: No to proszę bardzo!
@Wojciech Cięciwa: Warstwowo. Później glutowane i szlifowane.
@Mucha: To prawda, praca od razu lepiej idzie.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień dobry.
Dziś bardzo skromnie, bo tylko dwie fotki, żeby przypomnieć o swoim istnieniu. Nie chciałem się powtarzać, bo etapy powstawania zawieszenia można oglądać w postach wyżej. W następnej odsłonie dojda wóżki wraz z kołami jezdnymi oraz koło napinające wraz z napinaczem. Jednak nie będę ją składał do kupy przed pomalowaniem, gdyż boje się, że po pomalowaniu z zakamarkach wyjdą niedoskonałości, których nie będę w stanie poprawić.




Pozdrawiam

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
10-10-19 13:05  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Cześć!
Kontynuuję prace nad lewym zawieszeniem. O dziwo jest motywacja. Wstaję trochę wcześniej przed pracą i chwile podłubię jak jak wrócę do domu i akurat żona ma druga zmianę to zjem coś, odpalam filmy o wszechświecie lub dinozaurach i lecę z tematem. Mimo to jednak postępy są wolne. Oprócz tego co na zdjęciach poniżej dłubie przy kolejnych 32 ogniwkach.






Pozdrawiam serdecznie.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
10-10-19 13:24  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Super robota :)
Filmy o dinozaurach są najlepsze :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
15-10-19 12:23  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Witam wszystkich serdecznie w mojej relacji w ten piękny październikowy dzień!

Walka z materią kartonową trwa nadal. Jest to nierówna walka ale się nie poddaję. Zrobiłem drugi egzemplarz napinacza koła, który będzie po lewej stronie czołgu:


Robiłem sobie ogniwka prawej gąsienicy (to te na kupce) - Tak, tu jest zamieszanie. Robię generalnie lewą stronę ale ogniwka prawe. Czy jest to jakaś różnica? Otóż nie. Ale poprzednią partię ogniw podpisałem jako lewe to te będą prawe - ale namieszałem :)



Na spróbę wyciąłem kilka nakrętek i przykleiłem do sworzni. Jak widać niektóre sztuki nie są za piękne, dlatego też wyctne wiecej sztuk by było w czym przebierać oraz mam nadzieję na ewentualną lekką korekcję kształtu po naklejeniu już na sworzeń.


No to tniemy resztę - potrzebuje 124 szt.


Wciąż tniemy...


i jeszcze trochę...


i znów kilka sztuk


Jeszcze trochę do wycięcia mi zostało. Do końca tego tygodnia chciałbym wciąć wszystkie, poprzyklejać je na sworznie (jednostronnie rzecz jasna by było jak włożyć sworzeń) oraz wykonać zabiegi związane z "kalibracją" otworów pod ww sworznie w ogniwach - muszę po prostu małym frezikiem każdy otworek przelecieć. Z doświadczeń z poprzedniej gąsienicy wiem, że po tym ogniwka łączy się przyjemniej i lepiej się układają.

DO-WI-DZE-NIA

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
15-10-19 23:05  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dobry wieczór, czy jest na sali lekarz? Mamy epidemię. W relacji Stuga zęby gąsienic, tutaj nakrętki sworzni! Wniosek - to gąsienice są powodem, że jeden zaraził się od drugiego!

OK, teraz na poważnie. Rzeźnik, a nie myślałeś aby sobie ułatwić życie i zakupić gotowe nakrętki? Każda byłaby idealna i wycentrowana. Wiem, że czasami wolimy siedzieć i dłubać po swojemu, bo to NASZA robota, ale tak naprawdę to Twój projekt jest tak dokładny, że aż mi Ciebie momentami żal. Chyba nie będzie tutaj nikt miał za złe, abyś ułatwił sobie życie gotowym produktem ten jeden raz.

Ja też jestem kartonowy ortodoks ale czasami jak się zbyt zagalopuję to na prostej rzeczy, można zaoszczędzić tydzień pracy.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
16-10-19 15:17  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
profil   

Powitać.
Toś się kolego nadziergał nakrętek. Jak dobrze zrozumiałem, zabezpieczają one sworznie aby nie wypadły z ogniwa gąsienicy? Na fotkach które znam sworznie zabezpieczone są kawałkiem drutu zagiętego na wyprofilowanym odlewie ogniwa. Wzorowałeś się jakimś zdjęciem?
Pozdrowienia.

 
17-10-19 10:04  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Karol, Kolega profil stety/niestety ale ma rację:


--
GG 6801515

 
17-10-19 10:57  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Hmm... ciekawe spostrzeżenie, ale na odlewie ogniwa widać sześciokątny kształt.
Może właśnie ten element właśnie Karol dzierga? ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
17-10-19 13:42  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Mucha: To dla mnie zaszczyt, że zostałem przyrównany do Stuga, jednak nie dorastam mu do pięt jeśli chodzi o lepienie papieru. Wiesz, zawsze jest jakaś alternatywa, ale z kupnymi nakrętkami miałbym problem z dobraniem odpowiedniego wymiaru, a poza tym muszę się w kocu nauczyć wycinać foremne sześciokąty. I wbrew pozorom nie zeszło z tymi nakrętkami jakoś długo.

@profil, @Jaroslav: Dzięki chłopaki za czujność. W sumie już chwile temu zaprojektowałem ogniwa i nie wiem co miałem dokładnie na myśli, ale wiem, że zastanawiałem się czy to jest integralna część ogniwa czy to są nakrętki, które przez rdzę i zabrudzenia "zlewają" się z otoczeniem, ale tak jak Wojtas zauważył to są sześciokąty, więc chyba problemu nie ma? To się zateguje, zawikoluje i chyba będzie gites, nie?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bardziej niż te wątpliwości co do nakrętek boli mnie, że długość sworznia wymierzyłem na styk i brakło... szerokość ogniwa miała być 6mm, grubość "nakrętki" 0,5mm i po 0,5 mm na stronę miał wystawać sworzeń, a tu ogniwko 6,3mm, a nakrętki po wycięciu i zaglutowaniu przytyły do 0,6mm. Z racji tego, że pociąłem już 64 sworznie to od wewnętrznej strony gąsienicy gdzie oś kończy się na równo z nakrętka przykleję krążek wycięty igłą lekarską.

I może ktoś zauważył, że czegoś brakuje jeszcze przy ogniwkach? A mianowicie tych grzebieni.


W ramach odpoczynku wziąłem się za armatę. dodatkowo wiele już nie po składam dopóki nie pomaluje modelu, a żeby to zrobić to muszę wykonać wieżę oraz nity (brrr, nie chcę o tym myśleć). Na początek zamek:


Jak widać przedłużałem lufę bo po sklejeniu wydała mi się jakoś za krótka.


Lufa, łoże i w sumie nie wiem co (prowadnica sprężyny?):


I całość w kupie.


A to jarzmo - nie będzie wychylać się lewo-prawo



Pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
17-10-19 15:28  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
profil   

@Jarosłav - dziękuję za ilustrację,
Jeśli Kolega pozwoli dorzucę fotkę, która tak myślę rozwieje wątpliwości.

i tak jak napisałeś, "się zateguje" i będzie dobrze. Działaj dalej.
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 27Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024