FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-10-19 20:15  Odp: [T] Pytanie do okrętowców - podposzycie
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Winku, oczywiście popatrzę.
Tak po prawdzie to ja swoja przygodę z morderstwem te 30 lat temu zacząłem właśnie od okrętów. Zachciało mi się powrócić do nich po 20 latach - ostatni popełniony przeze mnie okręt to Alaska.
Nie będę się na razie chwalił i prowadził relacji bo nie wiem czy cokolwiek z tego wyjdzie. Na razie mam szkielet i powoli chcę go okleić, w międzyczasie muszę skończyć jeszcze Autoblindę. Trzymajcie kciuki ;)

--

Post zmieniony (01-10-19 20:17)

 
07-10-19 09:50  Odp: [T] Pytanie do okrętowców - podposzycie
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Poszycie dolne zaimpregnować dwustronie lakierem a wewnętrzną stronę nawet dwukrotnie to usztywni troche poszycie jeżeli nie stosujesz laserów można wycinać od wewnętrznej stony lini cięcia i wręgi obkleić listwami z bloku technicznego na szerszych częściach dna okrętu troche pomoże.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
14-10-19 23:35  Odp: [T] Pytanie do okrętowców - podposzycie
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ja testowowałem z dwoma grubościami tektury 1mm i 0,5mm. Osobiście preferuję 0,5m. Tektura "piwna" 1mm rozwarstwia się podczas profilowania. Wstawiłem zdjęcia na których widać: Ukończony kadłub z podposzyciem 1mm i rozpoczęty z podposzyciem 0,5mm. Ukończony kadłub musiałem mocno szlifować.








--

 
15-10-19 07:08  Odp: [T] Pytanie do okrętowców - podposzycie
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

O widzisz, pięknie pokazane co i jak. I zaczynam się obawiać, że porwałem się z motyką na słońce i nie ogarnę tematu...

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
15-10-19 08:24  Odp: [T] Pytanie do okrętowców - podposzycie
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Demon, metoda jest prosta, aczkolwiek pracochłonna. Bardzo ważne, aby zaoblenia robić wzdłuż przebiegu włókien tektury. Wtedy wychodzą gładkie, bez załamań. Ja dodatkowo delikatnie zwilżam wewnętrzną część zaoblanego elementu.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
15-10-19 08:28  Odp: [T] Pytanie do okrętowców - podposzycie
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ogarniesz bez problemu. Kadłub z retuszem jest moim pierwszym w życiu a rozpoczęty drugim w życiu. Przy kartonie 1 mm jest większa tolerancja błędu bo można poprawić szlifując. Wystawiałem podposzycie powyżej wręgi. Jednak rozwarstwianie podczas formowania spowodowało, że posłuchałem rady "SZKUTNIKA" że 0,5mm będzie lepiej. Wymaga większej precyzji, ale jest lepiej. Oczywiście w moim odczuciu. Powodzenia.

--

 
15-10-19 09:23  Odp: [T] Pytanie do okrętowców - podposzycie
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Słuszna uwaga Spychacza profilowanie koniecznie wzdłuż włókien. Przy niedużym łuku rozwarstwienia nie będzie, ale w moim przypadku Błyskawica w skali 1:300 pomimo zwilżania i profilowania wzdłuż włókien rozwarstwienie następowało. Być może kupiłem karton słabej jakości. Radziłem sobie przy pomocy kleju CA.

--

 
15-10-19 09:58  Odp: [T] Pytanie do okrętowców - podposzycie
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Czyli jak widać wszystko zależy od wielkości okrętu. Przy małych lepiej sprawdzi się 0,5, przy dużych 1 mm

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024