FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 
12-09-19 13:11  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
mariuszqlca 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8

- 4

Poskładałem dotychczas wykonane elementy podwozia w całość, teraz zabieram się za przewody i zawory: paliwowe, sprężonego powietrza i chociaż częściowo - elektryczne.

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

Odpowiedz na tę wiadomość 

12-09-19 13:27  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Guciu 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 80

Bez zbędnej filozofii przyznam, że już wygląda to czadersko! Jak utrzymasz taki poziom, to będzie kawał efektownego modelu.

--
"Doświadczenie to ta cudowna rzecz, która pozwala ci rozpoznać twe błędy, gdy znowu je popełnisz."

"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

12-09-19 23:10  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Lelum Polelum 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3

- 10

Z ciężkim sercem, ale muszę przyznać, że faktycznie wygląda fajnie. Cieszy oczy. Tak trzymaj.

--
serwusik

13-09-19 10:57  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3

Początkowo podchodziłem sceptycznie do wykonania ale strasznie się pomyliłem bo wygląda do zajefajnie.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem : Tx4
na bocznicy OL 49 Tkt48

23-09-19 12:12  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
mariuszqlca 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8

- 4

W ramach odreagowania w wykonywaniu drobnicy postanowiłem wziąć się za ramę podwozia cysterny - jako coś, do czego zawsze będę mógł wracać w tak zwanych "wolnych chwilach", kiedy nieco znuży mnie truck Mack. Dodatkowym motywem mojego niecnego postępku jest to, że chciałbym mieć na co założyć pozostałych 11 gotowych już kół, które tylko na to czekają...
W związku z powyższym, od czasu do czasu pojawią się fotki prezentujące postępy budowy tej części zestawu.

--

Post zmieniony (23-09-19 13:37)

09-10-19 12:52  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
mariuszqlca 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8

- 4

Mimo totalnego braku czasu trwam na posterunku i dłubię...
Wykonałem elementy układu jezdnego

i przystępuję do budowy resorów.
Tutaj znowu autorzy nie popisali się, ponieważ o ile w ciągniku resory zostały odwzorowane jako składające się z poszczególnych piór, o tyle w naczepie zaprojektowano je jako blokowe, gdzie pióra są tylko narysowane.

To jest skandal!

Muszę to zmienić. W tzw. źródłach znalazłem informację o tym, że pióra naczepy są cieńsze na końcach i oczywiście postanowiłem to odwzorować.
Pomierzyłem szerokości i długości poszczególnych piór uwzględniając zakrzywienia i zagięcia, powycinałem odpowiednie paski z kartonu piwnego, potem przeszlifowałem je po obu stronach i na obu końcach uzyskując pożądany efekt. Następnie ukształtowałem wszystkie wstępnie na mokro, następnym krokiem będzie zagruntowanie rzadkim klejem w celu uzyskania odpowiedniej sztywności i sprężystości, na końcu przeszlifowanie i pomalowanie. Na razie wygląda to tak:

Kolejne fotki udostępnię w miarę postępu prac.

--

Post zmieniony (09-10-19 13:09)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018