FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-09-19 12:23  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Ta farba Humbrola 27003 Polished Steel została wycofana z produkcji jakieś 3 lata temu (info uzyskane w sklepie modelarskim).
Mam końcówkę farby kupioną z 6-7 lat temu i nie nadaję się dziś do niczego, nie można jej równomiernie nałożyć ,a polerownie nie daje żadnego efektu. Sam się zastanawiam co zastosować w zamian, kupiłem inne farby niby miały być jak ten Humbrol ale niestety nie są.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
19-09-19 12:38  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki za informacje , puszka sama w sobie była mocno podejrzana, nie można jej było szczelnie zamknąć i wychodzi na to że zostałem nabity w butelkę.

 
19-09-19 13:07  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
volsebix   

Spróbuj Model Master, tam są wszystkie emalie "metaliki" . Miedź, Stal, Chrom, Mosiądz, etc.

Dodatkowo, możesz okleić koło paskiem HIPS'u grubości 0,1 , wtedy masz akrylowe metalizery- paleta jest bardzo szeroka.

Gunze/Mr Hobby, Tamiya, Vellejo, Ammo, Alclad II, AK etc.

Pzdr
Seba

 
23-09-19 10:16  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, kolejny mały etap za mną, kocioł pomalowany na zielono kolorystyką chce być zbliżony do MALTANKI, wyszło całkiem nieźle.

Kabina maszynisty już nabiera kształtu może uda się w tym tygodniu prysnąć kolorem.

Kolor to RAL 6025 ponieważ nie posiadam jeszcze aerografu wszystko maluje sprayami jak do tej pory jestem zadowolony.











--

Post zmieniony (23-09-19 13:34)

 
24-09-19 15:07  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jak to 27003 wycofana?
https://www.mojehobby.pl/products/27003-Polished-Steel-Metalcote.html

--

 
02-10-19 13:38  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
travis22 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, dzisiaj pomalowałem kabinę maszynisty nity wykonane z kropelek kleju wyszły rewelacyjnie .
Kolejny krok to malowanie wnętrza kabiny na jasny szary
Najtrudniejsze dla mnie będzie namalowanie czarnej obwódki w koło kabiny mam nadzieje że jakoś to pójdzie.





--

Post zmieniony (02-10-19 13:42)

 
08-10-19 19:24  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Rada na przyszłość.
Cokolwiek wytniesz, zawsze szlifuj bardzo drobnym papierem krawędzie, bo wygląda to słabo i nie maluj na raz, tylko wiele warstw drobnym psiknięciem.

--

 
09-10-19 08:52  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Do robienia nitów to polecam wykorzystać kuleczki z filtrów do wody - patent Michała R. Nigdy już nie wrócisz do nitowania klejem ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
09-10-19 14:49  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Można też uzyć BGA - kulek cynowych do lutowania.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
09-10-19 18:08  Odp: [R] BN2T BORSIG na podstawie planów MODELIK
Niedźwiedź 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jakiś link do tych kulek Koledzy można prosić?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024