FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
07-10-19 12:38  Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brawo za postępy w budowie i życze owocnej pracy pozdrawiam.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
29-03-20 16:58  Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Cześć!
Od ostatniego mojego wpisu w tej relacji minęło troszkę czasu. Zaszło też troszkę zmian i w moim życiu, które też miały wpływ na moją pasję. Nagle okazało się, że jest czas na to co lubię. Jak widać nie da się wyrosnąć z modelarstwa i cały czas gdzieś próbuje się coś robić. Model pomimo tego, że kilkukrotnie próbowano go zutylizować przeżył! Dlatego też postanowiłem dokończyć tą relację. Wbrew przeciwnościom losu itd. Zatrzymały mnie na bardzo długo gąski. Na szczęście po pomalowaniu, poskładaniu, okazało się, że wyciąłem i zrobiłem ich za dużo. Tak na prawdę to przeszedłem przez moim zdaniem najgorszy etap. Gąsienice. Powiem szczerze, że nie podobają mi się w ogóle. Widzę, dopiero po ich założeniu, że są krzywo wycięte, dużo niedomagań ale są one moimi pierwszymi w życiu i robionymi ręcznie. Dlatego tym się pocieszam. Model aktualnie prezentuje się w sposób następujący:




Potem powstały wydechy. Miałem kilka podejść do tych wszystkich mały rureczek. Nawet wygiąłem sobie nad palnikiem z wypraski z modelu plastykowego elementy ale dalej mi coś nie pasowało. Spiąłem się i wyrzyźbiłem takie o to rursony. Z racji tego, że dość mocno je wymęczyłem postanowiłem je pomalować. Cały układ wydechowy nie jest brudzony dlatego odstaje od reszty modelu. To dopiero będzie doprowadzone do ładu jak będę pastelował całość.




Zanim powstały gąski... zabrałem się za wierzę. Powstała już bardzo dawno temu. W sumie nawet chyba na całym modelu widać kurz... ale mnie to nie przeszkadza.





Na zdjęciach dopiero widzę braki w retuszu. Poprawię to w najbliższym wolnym czasie. Mam nadzieję, że następny wpis nie będzie odwleczony w czasie jak ten.

Pozdrawiam i bawię się dalej. :)

 
29-03-20 22:48  Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Jest dobrze, czekam na finał ;-)

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
29-03-20 23:19  Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Szacunek za wykonanie gąsienic własnoręcznie z pojedynczych ogniw:-)
Jak zauważyłeś, nie jest to proste, ale efekty będą coraz lepsze, jeśli tylko nie przerzucisz się na lasery:-)
W tych gąsienicach wysokość zębów jest zdecydowanie zbyt duża - wygląda to nieco dziwnie.
Kibicuję:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-08-20 10:33  Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Nie wiem dlaczego ale nie zauważyłem odpowiedzi sprzed kilku miesięcy. Dzięki za doping. Faktycznie z zębami przesadziłem. Na zdjęciach też widzę, że naciąg gąsienic też jest nie taki. Na chwile obecną już nie będę tego poprawiał. Potraktuję to jako naukę. Właściwie to model jest już skończony. Kilka fotek.





Myślę, że niebawem wrzucę galerię :)

Pozdrawiam,

 
20-08-20 17:36  Odp: [R/G] Japoński czołg średni Chi-he MM
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dzisiaj moja luba wykonała mi taką o to galerię. :) Lepiej i tak bym nie potrafił. Pozdrawiam wszystkich!






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024