FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-05-18 22:55  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

OK to teraz kilka fotek i uwagi. Model spasowany elegancko, na razie miło się klei. Fajnie, że na osłonie silnika nie ma czarnych kresek Daje to fajny efekt po sklejeniu. Model będzie robiony w standardzie. Nie zamierzam podchodzić jak do Fokkera, gdzie robię całe wnętrze i w taśmach amunicyjnych układam naboje jeden po drugim. No może mnie poniesie jak zacznę silnik, ale do tego jeszcze chwila :)

Przepraszam za to co się stanie ze zdjęciami, ale z tego co widzę wstaw.org już nie istnieje, wobec czego uczę się dysku google.

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

--

Post zmieniony (21-05-18 00:05)

 
20-05-18 23:51  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Mucha.

Zdjęcia są boskie, też się uczę wstawiania z google drive. Ale pierwsza focia ma prawie 3Mb wagi i wymiary 4206 x 2368. Rozsadza monitor. I ładuje się długo ( u mnie)
Zjechałbym do 1280 x 1024 i skompresował do 200-400 kb.

Polecam fenomenalny program FastStone. wciskasz F3 i milion opcji dla Ciebie. Trochę może skomplikowany program na początku, ale masz pełną kontrole nad zdjęciami.

Kłaniam się
Darmuszka

Post zmieniony (20-05-18 23:54)

 
21-05-18 09:37  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

FastStone albo Irfan View.



Post zmieniony (21-05-18 10:00)

 
21-05-18 10:13  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Albo najprostszy Image Resizer.
A budowę onej kluski ze skrzydłami będę śledził na bieżąco.
To co widzę baardzo mi się podoba. :)

--

Post zmieniony (21-05-18 10:43)

 
01-06-18 21:07  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
som11 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 5

Dzisiaj doszła nagroda, cała i zdrowa, solidnie zapakowana, akurat na Dzień Dziecka. Wielkie dzięki.

--

 
01-06-18 23:31  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeszcze raz gratuluję. Ale "babka na poczcie" obiecywała że dojdzie na poniedziałek 28-05-2018.

Wracając do modelu, dłubię sobie powolutku, bo kilka dni temu dorobiłem się innego modelu, również małego. 57 cm długa i 3400 gram wagi :). Jutro wstawię zdjęcia z budowy (Gee Bee oczywiście).

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
02-06-18 08:48  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To moje gratulacje. Zdrówka życzymy!

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
02-06-18 21:27  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

[/URL]

[/URL]


[/URL]

OK, jest nieco szlifowania. Przy ostatnim (przedostatnim w rzeczywistości) segmencie nieco się spociłem. Wiem, że można to obejść wycinając otwór kabiny i wklejać to teoretycznie niezgodnie z instrukcją, ale u mnie ma to grać "na glanc" i od pierwszego załapania kleju.

Tineo - dzięki. A mam do Ciebie sprawę - podeślesz mi na mail Tall Boy-a bo z nikąd nie mogę go ściągnąć a widzę że go kleiłeś? Podeślij na supermucha@o2.pl

som11 - to kiedy relacja U-2511 (jak dobrze pamiętam numer taktyczny)?

Aha - segmenty przyłożone na sucho. Skleję całość jak wszystko będzie spasowane jak bym sobie tego życzył.

--

Post zmieniony (02-06-18 21:28)

 
17-06-18 00:37  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Powoli ale naprzód:

[/URL]

[/URL]

Dopiero pod światło i w makro zauważyłem, że dyskretnie załamał mi się karton przed statecznikiem pionowym w jednym miejscu. Albo zostało to spowodowane zbyt mocnym dociśnięciem elementów łączonych BCG, albo jest to wina zapocenia na dłoniach. Na żywo nie rzuca się to tak mocno w oczy ale już mnie zdenerwowało. Powoli kończę kadłub i biorę się za silnik.

Z drugiej strony już to nie wystąpiło

[/URL]

Model klei się przyjemnie, ale jest pracochłonny. Jest dobrze spasowany więc niedoskonałości wykonania to moja zasługa. Irytuje mnie sposób montażu kabiny. Jak dla mnie to jest to zbyt karkołomne aby było prawdziwe. Ale zobaczymy jak to wyjdzie ostatecznie. Mam ochotę zrobić kratownicę jak w Fokkerze i machnąć ją na czerwono, ale nie wiem czy ma to sens, skoro przez kabinę niemal nic nie będzie widać, a modelu nie zamierzam otwierać

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-06-19 00:09  Odp: [R] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od McGregora
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dawno nic nie pokazywałem, a sporo przybyło. Budowa idzie naprzód i model jest na ukończeniu, więc zapraszam do oglądania.

Krawędź skrzydła wyretuszowana i ukształtowana. Jestem nawet zadowolony. Pomysł z kształtowaniem na BCG bardzo przypadł mi do gustu.



Stery wysokości i ster kierunku wyszły symetrycznie mimo moich wcześniejszych obaw.



Przejście kadłub w skrzydło. Tu była walka i za nic na świecie nie chciało idealnie pasować w każdym miejscu wg zaznaczonych linii. Nie wiem czemu. Utrzymanie tego w ryzach było ponad moje możliwości. Ponieważ model jest spasowany elegancko, w żadnej innej relacji nikt nie wspominał na ten temat, zakładam, że gdzieś popełniłem babola.





Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Nie pytajcie, nie wiem. Na sucho pasowało, po sklejeniu mało nie dostałem zawału. Nie mogę tego rozkleić bo model ulegnie zniszczeniu. Jest to punkt, w którym karton wygina się w dwóch płaszczyznach jednocześnie...



Powstaje już powoli silnik.



Krawędzie spływu wyszły ok.



Tu miałem spore obawy czy uda mi się pokazać obłość. Jak na pierwszy raz wyszło moim zdaniem nieźle.



To co udało mi się popsuć, to wręga zaraz za kabiną pilota. Nie mam pojęcia jak to się stało ale wyszła o dwa mm ze swojego miejsca i przesunęła się naprzód. Będę musiał pomyśleć jak to zamaskować...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024