FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
04-10-19 07:02  Odp: [R/G] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Moje gratulacje. Ładna beczułka.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
04-10-19 11:03  Odp: [R/G] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Świetny model samolotu ciekawej konstrukcji:-)
Osłona silnika bardzo fajna, czasem warto spróbować wykonać jakiś elelement jeszcze raz, by satysfakcja była pełna:-)
Gratuluje ukończenia i dziękuję za fajną relację:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-10-19 11:15  Odp: [R/G] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jak widzę te wszystkie okręgi. klejenie i wykonanie... to szczęka mi opada.
Pozdrawiam i będę oglądał kolejną pracę.

 
04-10-19 12:18  Odp: [R/G] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mnie tylko brakuje trochę bardziej błyszczącego wykończenia. Zakładam, że samolot wyścigowy to raczej wypolerowany na błysk musiał być ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-10-19 13:29  Odp: [R/G] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
Greg77   

"czasem warto spróbować wykonać jakiś element jeszcze raz, by satysfakcja była pełna:-)"
napisał StuG - po którym? trzecim podejściu do zębów gąsienicy ?? :D - rewelacyjny komentarz Stug!!!!!

A GeeBee mi się bardzo podoba!

--

Post zmieniony (04-10-19 13:33)

 
04-10-19 23:02  Odp: [R/G] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Mucha, gratuluję ukończenia z dobrym efektem końcowym.
Bardzo dobrze że zdecydowałeś się na wykonanie od nowa osłony silnika. Wyszła o niebo lepiej niż poprzednia. Wykonanie trzy razy tego samego silnika już samo w sobie jest imponujące, choć ja pewnie próbował bym raczej zeszlifować ten drugi na cylindrach/głowicach, zamiast robić trzeci.
Model trochę psują siermiężne oprofilowania skrzydło-kadłub, ale to wina projektu, nie Twoja.
Popracuj nad szlifowaniem krawędzi spływu skrzydeł oraz lotek/sterów. Trochę grubawe Ci wyszły.
Ale ogólnie bardzo dobrze.
P. S. Czy Gee Bee miał niesymetryczne skrzydła, czy tak mi się tylko wydaje patrząc na jedno ze zdjęć?

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
04-10-19 23:13  Odp: [R/G] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Viking BB - jest ogień, ale po to jest też gaśnica :)
Rzeźnik - dziękuję.
Stug - taka ocena i to od Ciebie, to dla mnie największy komplement. Aczkolwiek potrząc na to co Ty wyprawiasz, to ja twierdzę, że mi po prostu brakuje cierpliwości.
GTiStyle - najbardziej w tym modelu obawiałem się osłon podwozia. To bardzo małe części, które muszą być dodatkowo wyoblone. To nawet pod szkłem było mi ciężko formować. Aczkolwiek patent z wodą modelarską albo BCG daje radę.
Rafael - masz sporo racji. Samolot do startu był wypolerowany i świecił się jak psu j...a. Ale mam też zdjęcia brudnych Gee Bee. Jednak ponieważ nie potrafię ładnie ich budzić, stwierdziłem że nie ma sensu, bo zniszczę model.
Greg77 - dziękuję i masz 100%racji. Stug jest perfekcyjny...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
04-10-19 23:26  Odp: [R/G] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Laszik - dziękuję, przyznam się, że bazuję również na Twojej kuchni, jak chodzi o formowanie elementów. Skrzydła są symetryczne, może to być złudzenie, bo patrzę teraz na niego, pakując go do transportu. Nie widzę asymetrii. Co do przejścia skrzydło w kadłub, fakt że w rzeczywistości, było dużo subtelniejsze. Miałem z tym przeprawę. Co do silnika, miałem już opanowane jego klejenie, więc płacząc skleiłem kolejne 9 cylindrów...
Cieszę się, że model się Wam podoba. Jeszcze jedna ciekawostka. Otóż mój szef, któremu samolot pierwotnie nie przypadł do gustu, stwierdził, że chce go mieć w swojej gablocie. I tak oto, po wystawie nasz zabojca pilotów, trafi do mnie do biura.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
05-10-19 00:12  Odp: [R/G] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ale lizusostwo z Waści wylazło.
Przyjmij gratulacje również ode mnie.
Czy, nim oddasz model szefowi, mógłbyś zrobić zbliżenie osłony silnika i podwozia?

--
serwusik

 
05-10-19 00:26  Odp: [R/G] W pogoni za prędkością. Gee Bee R-1 od Awota/McGregora
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Lelum Polelum - poszedł mail. Komp jest obok łóżka dziecka. Nie będę jej budził o tej porze.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024