FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-10-19 09:07  [P] F-16C Block 32 MS Model - Answer
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem F-16C Block 32 z wydawnictwa Answer. Seria autorska Pana Marcina Straszewskiego.
Tak wygląda okładka modelu:

Tak wygląda samolot w rzeczywistości:

Tu można od razu zaznaczyć, że malowanie w wycinance wygląda dość "blado".
Ten najciemniejszy kolor samolotu (można powiedzieć, że prawie czarny) w wycinance jest po prostu ciemnoszary.
Tylko 4 elementy są ciemniejsze tj. 105p, 80aP, 80l i 80p.
Po sklejeniu część 80l będzie prostopadła do poszycia, czyli części 91. 92, 93. przez co będzie widoczna różnica w kolorze.
Ciemniejsze elementy zaznaczyłem czerwonymi strzałkami (w rzeczywistości różnica jest bardziej widoczna) natomiast łączenia elementów czarnymi liniami:

Dodatkowo jeśli zrobimy otworzony hamulec aerodynamiczny (105p) do będzie ciemniejszy od poszycia - to może rzucać się w oczy.
Co o tym sądzicie?
Wydawca twierdzi, że tak ma być. Nie znalazłem w sieci żadnego zdjęcia potwierdzającego malowanie jak w wycinance. Projektant jest do listopada niedostępny. Więc szukam to odpowiedzi. Tak ma być? Błąd druku? Czy coś innego?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
01-10-19 09:59  Odp: [P] F-16C Block 32 MS Model - Answer
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Byłem przedwczoraj w Bielsku na MPM i tak jak przedtem byłem bardzo zdecydowany na ten model, tak i nie kupiłem po zobaczeniu zawartości. A to właśnie przez kolory, które nijak mają się do rzeczywistości. Poza tym druk fatalny pod kątem jakości, w takim sensie, że ciemny kolor jakby miał niedodruk, był "poszarpany", ciężko to nazwać. W każdym razie efekt taki jak przy drukowaniu na domowej plujce na średniej jakości.

 
01-10-19 10:33  Odp: [P] F-16C Block 32 MS Model - Answer
kari   

Windus,na fotce którą zapodałeś jest F-16 z bazy Elmendorf na Alasce, a model przedstawia maszynę z bazy Nellis w Nevadzie ;-)
i w rzeczywistości wygląda tak:

https://flic.kr/p/PS1pAL

https://flic.kr/p/PW7nES

... i tu wyraźnie widać, że zaznaczone na arkuszu części są ciemne/prawie czarne (także na dolnej powierzchni ), ale trzeba przyznać, że ciemne camo górnych powierzchni też "nieco" odbiega od oryginału ;-)

Jeżeli możesz to wstaw arkusz z częściami dolnej partii kadłuba i skrzydeł.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--

Post zmieniony (01-10-19 10:53)

 
01-10-19 14:24  Odp: [P] F-16C Block 32 MS Model - Answer
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki za odpowiedzi.

Piter16 nie widziałem modelu przed zakupem ale, że tak powiem byłem dobrej myśli...

kari nie wiem skąd jest ta maszyna. Sugerowałem się oznaczeniem "305".
Tu masz inne fotki (nie są mojego autorstwa):


--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
01-10-19 15:37  Odp: [P] F-16C Block 32 MS Model - Answer
kari   

:-) ... ja sugerowałem się ilustracją na okładce, ale faktycznie wewnątrz jest maszyna z Alaski (AK);
parząc na kolejne fotki arkuszy odnoszę wrażenie, że wina leży po stronie drukarni; na fotkach widać,
że ciemny kolor szczególnie na środkowym arkuszu ma wyraźnie dwa odcienie;
... widać, uzyskanie dla drukarni w XXI w. jednolitego odcienia danego koloru na jednej powierzchni to nie lada wyzwanie ;-)

... może autor opracowania wyjaśni o co biega z tymi kolorami :-)
--------------------------

ten artykuł powinien rozwiać wątpliwości co do malowania "Arctic Scheme":

http://airwingspotter.com/64th-aggressor-squadron-camouflage-scheme/

http://www.f-16.net/g3/artwork/Berry/USAF-PACAF/86-0305

Post zmieniony (01-10-19 15:54)

 
01-10-19 15:48  Odp: [P] F-16C Block 32 MS Model - Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To już trzeba zapytać o to projektanta.
Wydaje mi się, że Marcin zrobił kamo w kolorze tych części bo zaznaczyłeś. I pewnie wydawał mu się za ciemny gdzie nie było widać lini podziału blach. To rozjaśnił zapominając o tych częściach.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-10-19 18:45  Odp: [P] F-16C Block 32 MS Model - Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dobre porównanie kolorów https://military.wikia.org/wiki/General_Dynamics_F-16_Fighting_Falcon_variants?file=F16_Block_30.jpg

 
02-10-19 08:23  Odp: [P] F-16C Block 32 MS Model - Answer
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Wydawca napisał mi, że ten kamuflaż był konsultowany z projektantem a później stwierdził, że jednak trzeba dowiadywać się od Pana Marcina skąd te różnice w kolorze. Tylko jak już pisałem problem w tym, że projektant będzie dostępny dopiero w listopadzie.
Jestem prawie pewny, że jest tak jak napisał Bizon. A szkoda bo takie ciemne kamo świetnie by wyglądało.
Halogen na Twoim zdjęciu widać jak bardzo ciemne powinno być to malowanie - dzięki za to zdjęcie. Dodatkowo widzę, że na fotce samolot ma więcej pylonów do podwieszania uzbrojenia. W wycinance wygląda to tak:


Dodam, że kleiłem F-16 z GPM a mój kolega poprzednie wydanie F-16 z Answera. Po obejrzeniu obu na żywo, stwierdziłem, że opracowania Pana Marcina bardziej do mnie trafia. Podział części itp. Po tym jak zobaczyłem zapowiedź w tym malowaniu postanowiłem, że muszę go mieć. I tu czekała mnie mała "niespodzianka"....

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
02-10-19 17:50  Odp: [P] F-16C Block 32 MS Model - Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie masz się co dowiadywać, ponieważ to powinien być kolor czarny FS 37038, no w miarę taki jak na cz. 151p. Niestety temat jest bardzo atrakcyjny, ale kolorystyka bardzo słaba, nie pierwszy to model z kolorami, które odstręczają od zakupu.
Wystarczy zobaczyć kolorystykę Super Cobry sklejanej na innym forum.
Tak wyglądają schematy malowań samolotów "Aggressor Squadron" - 10 zdjęcie F-16 w kamuflażu Arctic Scheme to właśnie okładkowy F-16
http://airwingspotter.com/64th-aggressor-squadron-camouflage-scheme/
W sumie troszkę śmieszne, że na okładce pokazany jest inny samolot, a wydany inny, ale nie pierwszy to taki przypadek : )

 
03-10-19 23:45  Odp: [P] F-16C Block 32 MS Model - Answer
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Halogen dzięki za wpis. To, że inny model jest na okładce to pikuś. To, że ma złe kolory to już lipa.
Ale jak nazwać to??
Ten model wg instrukcji ma między innymi zbiorniki konforemne i pociski AIM-9X, AIM-120C, AG M65G Maverick, bomby mk84 i zasobnik Sniper XR...




Na skrzydłach są zaznaczone miejsca na pylony, widać to na poprzednich zdjęciach. Są same pylony i tyle w temacie. Zero opisu w instrukcji czy na renderach.
Tu ogólny rzut modelu gdzie widać pociski i 2 zbiorniki:

Nie ma nic o pylonach, które są w wycinance....

A z pocisków mamy to co widać na tym zdjęciu (górny prawy róg):


Jakieś pytania???
Profesjonalizm pełną gębą!
Może ktoś będzie w Szczecinie na Paprykarzu i poprosi Wydawce żeby palcem pokazał gdzie są te elementy?

p.s. o błędach w numeracji już nie będę się rozpisywał.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024