FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-09-19 15:40  Odp: [N] Polski niszczyciel ORP Wicher - MODEL HOBBY
Dauntless   

Modlę się o jakoś fajną zapowiedz samolotu z II wojny ..ale czego można się spodziewać po model hobby, jak nie kolejnego myśliwca.

 
29-09-19 17:33  Odp: [N] Polski niszczyciel ORP Wicher - MODEL HOBBY
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

To jak jest wicher to moze Burza z Norwegii?

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
29-09-19 18:42  Odp: [N] Polski niszczyciel ORP Wicher - MODEL HOBBY
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Bardzo dobry pomysł na model dla uczczenia wybuchu IIWŚ i obrońców Polskiego Wybrzeża.
Mam nadzieję jak koledzy, że to dopiero początek serii okrętów II Rzeczypospolitej i po cichu liczę na ORP Gryfa do kompleku "Wrzesień 1939" oraz na ORP Błyskawicę ale w jakimś ciekawym wojennym kamo, może takim w jakim obecnie można ją zobaczyć w Gdyni.
Brawo Model Hobby!

--
"Si vis pacem para bellum"

 
07-10-19 13:42  Odp: [N] Polski niszczyciel ORP Wicher - MODEL HOBBY
Sławko   

Na stronie sklepu stan magazynowy - "brak towaru".
Coś przeoczyłem i wszystko się wyprzedało czy jakaś obsuwa z terminami ?

 
07-10-19 14:32  Odp: [N] Polski niszczyciel ORP Wicher - MODEL HOBBY
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Też czekam na zakup, miał być dostępny w tamtym tygodniu wraz z pełnym wyposażeniem i w cenie promocyjnej.... a tu cisza może coś nie wypaliło albo faktycznie jakaś obsuwa jest... Może sklep się wypowie co i jak ?
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
07-10-19 15:14  Odp: [N] Polski niszczyciel ORP Wicher - MODEL HOBBY
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Pewnie na konkursie PAPRYKARZU wszystko zeszło i trzeba zrobić dodruk ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
07-10-19 23:53  Odp: [N] Polski niszczyciel ORP Wicher - MODEL HOBBY
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Piotr mocno angażował się w organizację Paprykarza. Myślę że po prostu nie wyrobił z czasem.
Na konkursie model był dostępny na stoisku i cieszył się sporym powodzeniem. Teraz pewnie ruszy z wysyłką,,,

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
09-10-19 21:19  Odp: [N] Polski niszczyciel ORP Wicher - MODEL HOBBY
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Mam pytanie - w którym roku zmieniono malowanie pokładów z ciemniejszych na jasno szare?

--
"Si vis pacem para bellum"

 
15-10-19 20:33  Odp: [N] Polski niszczyciel ORP Wicher - MODEL HOBBY
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Na Papykarzu byłem i Wichra nabyłem;-)
ORP Wicher, to pierwszy model z tego wydawnictwa od początku jego istnienia, który mnie zainteresował i skłonił do zakupu. Graficznie i pod kątem druku bez uwag, za wyjątkiem takiej, że praca M. Dworzeckiego jakoś nie specjalnie rzuca się w oczy ( moim zdaniem można by jakoś ciekawiej i sensowniej graficznie podkreślić pasy poszycia na burtach).
Od czasu nabycia przeglądam i analizuję zawartość. Możliwe, że to co napiszę poniżej można wywnioskować z prezentacji wycinanki zawartej w pierwszym poście, ja tego nie zrobiłem i dopiero jak mam coś w rękach przed sobą to wtedy zaczynam to trawić.

Wydawca zapewnia, że model jest opracowany w dwóch wariantach umożliwiających wykonanie okrętu według stanu na rok 1934 lub 1939, według mnie nie do końca... Na arkuszach owszem występują pokłady i poszycia burt w wariancie na '34 i '39, a także przeciwlotnicze Hotchkissy i to wszystko w tym temacie, a temat zmian jest znacznie dłuższy. W opisie charakterystyki technicznej w wycinance są wyszczególnione modernizacje i elementy które uległy zmianie w czasie służby okrętu.
Według powyższego okręt w stanie na rok 1939 powinien posiadać:
- podwójnie sprzężone karabiny przeciwlotnicze 13,2mm;
- nie posiadać masztu rufowego;
- na pokładówce rufowej dodatkowy dalmierz;
- zmienione kutry motorowe;
- pławy dymne i osprzęt trałów ochronnych;
- echosondę.
Ile z wymienionych powyżej zmian uwzględnia wycinanka? Z tego co zaobserwowałem to są tylko Hotchkissy, a gdzie reszta? Raczej chyba nie przeoczyłem, choć może zmienione elementy czają się ukryte gdzieś na arkuszach i rysunkach montażowych? Opis budowy o zmianach milczy.
Czyli wynika z tego że z elementów zawartych w wycinance możemy wykonać tylko model według rzeczywistego stanu na rok 1934. W przypadku stanu z 1939 roku niestety informacje zawarte na okładce i w zapowiedzi są nieprawdziwe.
Jeśli się mylę to proszę Wydawcę o wyprowadzenie mnie z tego błędu, może być też rzecznik lub przedstawiciel wydawcy;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
15-10-19 22:18  Odp: [N] Polski niszczyciel ORP Wicher - MODEL HOBBY
-MODEL-HOBBY- 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ponad tydzień analizowania modelu i tyle przeoczeń...
Nadal zapewniamy, że model jest opracowany w dwóch wariantach. ;-)

--
MODEL HOBBY - RAJ MODELARZA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024