FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
13-08-19 19:57  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Powoli dochodzą różne *******ki na kadłubie od dołu została jeszcze tylko podpórka pod belką ogonową i powoli będzie można wieszać zasobniki. Nie mogłem się jednak oprzeć by choć na sucho je przyłożyć.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
23-09-19 21:55  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Właściwie ten odcinek to już z kronikarskiego obowiązku. Niektórzy mieli już okazję widzieć Afgana na żywo ale wypada doprowadzić relację do końca. Krótki opis jak zrobiłem wirnik i podstawkę. Co prawda o wirniku już było parę słów na fb ale jeszcze raz powtórzę. Wirnik to gotowiec z żywicy plus pewne dodatki ode mnie. Łopaty były zaprojektowane jako puste w środku i tylko drut miał je trzymać. Ja dałem w środek pełne wypełnienie z trzech warstw tektury 1mm oraz na całej długości drut stalowy 1,2mm bardzo sztywny i sprężysty. Pierwszy raz go stosowałem i jestem bardzo zadowolony świetnie nadaje kształt i pozwala utrzymać wszystkie łopaty w podobnym zwisie. Wirnik nie jest sklejony a łopaty tylko są wsuwane. Do Afgana dorobiłem prostą podstawką tylko tak aby nie stał na gołym stole. W zamierzeniu jest to fragment polowego lotnika ułożonego z płyt drogowych. Aby jednak nie była to szara plama pod śmigłem zgodnie z pomysłem pewnego Piotra pod zasobnikami z uzbrojeniem wstawiłem kawałek lustra.
Małe posumowanie rocznej pracy nad tym modelem. Model jak dla mnie ma obłędne malowanie bardzo dobrze trzyma kolory a i maskowanie się dość zgrywa. Wg mnie dość dobrze oddany kształt bryły. Spasowanie poszczególnych części też bez większych zastrzeżeń. Naprawdę dobrze rozrysowane siatki wszystkich obłości, kopułek, i innych zaokrąglonych części. Właśnie te części to również największa zmora całego modelu. Listkologia może doprowadzić do załamania nerwowego mimo że pasuje wszystko jak trzeba ale to gładzenie sklejanie po kawałeczku i znowu gładzenia profilowanie i gładzenie………. I tak przez prawie rok. Ale efekt końcowy wynagradza poświęcone mu godziny pracy. Dodatkowo model oferuje również możliwość wykonania otwartych silników. Ja nie zdecydowałem się na to bo jakoś nie mówi do mnie uzbrojony po zęby wiatrak z otwartymi pokrywami silników.
Galeria końcowa będzie za czas jakiś trzeba trochę czasu i pogody aby zrobić jako takie zdjęcia.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
27-09-19 16:49  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Alenka 



Na Forum:
Galerie - 12
 

jestem zachwycona

 
27-09-19 17:47  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Widziałem model w Przeciszowie.
Wspaniały, przyciągający wzrok.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-09-19 23:17  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dziś przedstawiam galerię końcową śmigłowca wielozadaniowego MIL MI 8 MT wydanego przez GPM nr 535 w malowaniu z okresu wojny w Afganistanie. Budowa modelu zajęła mi równy rok. Model miał premierę wydawniczą w Przeciszowie 2018 mój miał premierę rok później również na tym konkursie. Model zasadniczo zbudowałem w standardzie. Do modelu wykorzystałem wręgi laserowe oraz wirniki żywiczne. Sam dodałem od siebie dość sporą ilość dodatkowych wzmocnień szczególnie w budowie kadłuba części transportowej bo tam wg mnie projekt przewidywał zbyt mało wręg. Dodatkowo wszystkie podłogi podkleiłem tekturą. Wzmocniłem też łopaty wirnika głównego bo projekt przewidywał tylko włożenie w nie drutu. Modyfikacji uległ również wirnik ogonowy bo ten żywiczny był za płaski. Najwięcej przeróbek wykonałem przy zasobnikach pocisków niekierowany. Z oryginału zostało tylko poszycie zewnętrzne. Prowadnice w wyrzutniach pocisków B8M-l wykonałem rurki mosiężnej natomiast z zasobnikach UB 32 z igieł lekarskich.
Sam model jest bardzo dobrze spasowany pod względem dopasowania poszczególnych części jak i przejścia kamuflażu. Bryła też wydaje się być poprawnie zaprojektowana i dość wiernie odzwierciedla oryginał. Aby to uzyskać model został rozrysowany na 10 arkuszach A3. Poszczególne elementy są dość mocno zdetalizowane. Ze względu na bardzo obłe kształty śmigłowca głównym zadaniem modelarza podczas pracy nad tym modelem będzie sklejanie listów i profilowanie wyobleń. Tu trzeba przyznać że siatki z listkami są prawidłowo rozwinięte i ładnie spasowane. Model ma bardzo ładne malowanie z naniesionymi śladami zabrudzeń.
Podsumowując jest to jak najbardziej sklejany i ciekawie wyglądający model lecz zdecydowanie trudny i nie przeznaczony dla początkujących modelarzy. Wymaga mnóstwa pracy nad wszelkiego rodzaju obłościami. Najtrudniejsze elementy do wykonania to oprofilowanie zespołu napędowego oraz wykonie przeszklenia nosa. Ja ogólnie jestem zadowolony z efektu końcowego. Zapraszam do oglądania i wyrażania swoich uwag.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
29-09-19 00:15  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Krzysiu - jesteś śmigłowcowym geniuszem:-)
Wspaniale się prezentuje, a ogrom listkowanych części, z którymi tak dobrze sobie poradziłeś, wzbudzają podziw i szacunek:-)
Przepiękna praca, super model! Gratulacje!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-09-19 00:16  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Widziałem ,podziwiałem,pogratulowałem wytrwałości autorowi. Model zrobiony wyśmienicie. Tylko galeria kuleje. Na ostatnim zdjęciu wirnik się kręci a ogon nie.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
29-09-19 01:01  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Kurt, kawał świetnego śmiglaka! Łączenia i retusz - b/u. Ogólnie kawał dobrej roboty :-) !
Moje gratulacje :-)

 
29-09-19 07:27  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Miałem okazję obejrzeć na żywo. Obłości musiały być koszmarne do wykonania. A Tobie się udało. Gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
29-09-19 08:42  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Kapitalna robota!
Gratuluję bo jest czego. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024