FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-09-19 21:53  [Galeria] TKS 1:25 GPM
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

No i załapał się na wrzesień... Jak w temacie, TKS z groźną tutką z późniejszego wydania z bardzo ładną szatą graficzną (tą którą wybrałem, druga opcja jest bleeee). Sklejony w standardzie, prawie. Gąski malowane i zrobione w sposób wykonalny dla zwykłego człowieka. Rozwiazanie które proponuje wycinanka to sposób taki jak w KA-MI z MM, tyle, że tam były znacznie większe. Jarzmo działka zaglutowane i przeszlifowane, później pomalowane. Nie wiem jak to odbieracie na zdjęciach, ale przy naturalnym świetle kolor udało się dobrać całkiem całkiem, podobnie z nitami, lampa pod pewnym kątem robi swoje ale niestety nie jestem wirtuozem fotografii. Zdecydowałem się na wersję z wnętrzem. Pootwierałem tyle ile uważałem za stosowne, bo i wyposażenie nie powala. Lufa z makaronu (sic!), miał idealną średnicę powierzchnię i mam nadzieję, że żaden stwór jej nie zje. Gąski w zakamarkach przykurzone pigmentem. Choć niepozorny to wymagający model jednak na tyle dobrze opracowany, że mogę go określić przyjemnym. Z wad -instrukcja, sporo główkowania ale da się przez to przebrnąć. Udało się też nieco rozwinąć warsztat; płyty kadłuba na krawędziach ścinałem pod kątem od wewnętrznej strony. Rozwiązanie proste i skuteczne, na upartego można by je łączyć na styk bez retuszu. Przy tak małym modelu miało to kluczowe znaczenie. Polecam.


















--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
25-09-19 22:39  Odp: [Galeria] TKS 1:25 GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Porównanie z monetą zrywa beret.
Gratuluję. Piękny model do kolekcji.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
26-09-19 10:01  Odp: [Galeria] TKS 1:25 GPM
Jarpen   

Bardzo ładny maluch. Tym bardziej że w standardzie ,nie malowany. Lufa z makaronu "nitki"?

 
26-09-19 10:16  Odp: [Galeria] TKS 1:25 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fajny "Karaluch" :) Widzę ,że brakuje zapasowego koła na tylnym pancerzu. Zapomniałeś, czy się nie zmieściło?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
26-09-19 10:50  Odp: [Galeria] TKS 1:25 GPM
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Brawo - bardzo fajny model! Wrażenie, poza gąsienicami, robi też kulistość obsady (nie wiem jak się to nazywa fachowo) działka.

Choć gdy pomyślę, że czeka mnie jego sklejenie w 1:45, to jakoś opada mi optymizm :|

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
26-09-19 10:54  Odp: [Galeria] TKS 1:25 GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Świetny model:-)
Kolor użyty do pomalowania jarzma wyszedł naprawdę dobrze, prawie idealny odcień:-)
Jedyne, do czego bym się przyczepił, to kartonowa atrapa kratki wlotu powietrza. Można było ją zastąpić jakąś siatką, na pewno lepiej by to wyglądało. Podobna sprawa z tylnym reflektorem. Niby drobiazgi, ale zawsze podnoszą walory estetyczne modelu:-)
Gratulacje jeszcze raz!:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-09-19 12:25  Odp: [Galeria] TKS 1:25 GPM
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dziękuję za opinie i już odpowiadam. Makaron to taki jak do spaghetti i nie zawaham się go użyć przy innej okazji, fajnie się obrabia, maluje itd. Kółko zapasowe mam sklejone, bo zacząłem budowę od drobnicy ale nie chciało mi się zmieścić i odpuściłem. "Siatka" w standardzie nie powstała w imię zasad standardu, a raczej usztywnienia, bo już przednia ściana zaczęła układać się w łuk podczas dopasowywania do wanny. Podkleiłem element z siatką na karton i trochę się konstrukcja usztywniła. Ale przyznam bez bicia, gdybym mógł cofnąć czas to spróbowałbym z jakąś siatką. Teraz mogę co najwyżej zamalować na czarno to co jest i nakleić siatkę w kolorze kamo.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
26-09-19 13:28  Odp: [Galeria] TKS 1:25 GPM
MarioTechNet 

 

Świetny, bardzo mi mi się podoba - Pozdrawiam

 
26-09-19 19:51  Odp: [Galeria] TKS 1:25 GPM
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

To co lubię najbardziej czyli tematy wrześniowe. Świetny standard. Do beczki miodu dodam łyżkę dziegciu.
1. Niewłaściwy kształt jarzma nkm-u.
2. Brak uchwytu do podnoszenia pokrywy z żaluzjami.
3. Za nisko obsadzony tłumik.
Patrz zdjęcia:




--

Post zmieniony (27-09-19 14:28)

 
26-09-19 21:45  Odp: [Galeria] TKS 1:25 GPM
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Guciu z makaronem bądź ostrożny. Raz użyłem makaronu (tak jak Ty spaghetti) na oś kół Fokkera Dr I i na początku oś była prosta, ale po paru miesiącach niestety zaczęła się wyginać. Podstępna wilgoć i ciężar modelu zrobiły mi niemiła niespodziankę . Nie wiem jak makaron zachowa się przy lufie po jakimś czasie. Może nic się nie będzie działo :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024