FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-06-19 12:25  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,

Prace przy Shimushu skupiły się ostatnio nad masztem głównym.
Muszę przyznać, że był to jeden z bardziej skomplikowanych masztów jakie wykonywałem do tej pory, a dodatkową trudność sprawiały jego niewielkie rozmiary.
Brakuje jeszcze kilku drobnych elementów, ale jestem z niego zadowolony, że już mam go za sobą;-)



A tak prezentuje się na okręcie:



Jak widać doszły też podpory pomostów działek plot, - te też mi dały nieżle w kość, a wycięcie ich było już na granicy moich zdolności manualnych.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
25-06-19 20:53  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Maszt faktycznie jest trudny, zarówno jego kształt jak i rozmiar, który dodatkowo utrudnia pracę.

Model widzę już prawie na ukończeniu. Powodzonka na finiszu życzę.

A i chyba zbyt gęsta farba. Ja radzę sobie z tym malując jeszcze raz dość rozcienczoną farbą. Prawie wodnistą.

--

Post zmieniony (25-06-19 20:54)

 
11-08-19 12:57  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,

Shimushu został uzbrojony, w 3 działa 120 mm, oraz pierwsze działko plot przed nadbudówką dziobową. Powstał też maszt rufowy.



Początkowo działka plot chciałem zrobić oryginalne z opracowania, ale po wykonaniu pierwszego stwierdziłem, że lepiej już jak zrobię tak jak dotychczas fototrawione.
Nie chodzi o to, że te z opracowania są złe, w zasadzie to mają takie same części jak te fototrawione, to moje zdolności manualne sprawiły, że lepiej mi wychodzi ukształtowanie blaszki niż drobnych części z papieru.

Pierwszy raz też zrobiłem obracane działko plot:



Tu pewnie większość pomyśli, że to już jest przesada, ale wynika to z tego, że mam 2 pomysły na eksponowanie modelu, pierwszy to na podstawce w stylu nazwijmy to „paradno-reprezentacyjnym” gdzie wszystkie działa i działka są skierowane albo wzdłuż osi okrętu albo na burty, zaś czasem Shimushu będzie częścią niewielkiej dioramy i wtedy dziobowe działko plot będzie skierowane na burtę.

No nic, najpierw muszę skończyć model, a później rozpocznę pracę nad moją pierwszą dioramą.
Jak Łukasz zauważył, już prawie koniec, ale to prawie u mnie to może jeszcze potrwać ze 2 miesiące, jak nie dłużej.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
24-09-19 12:53  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,

prace nad Shimushu powoli zmierzają ku końcowi.

Dorobiłem do masztu rufowego światła oraz radar:



Model Shimushu jest dość dobrze zdetalizowany, ale akurat stelaż i zrzutnie bomb głębinowych są uproszczone, jakby pochodziły z innego modelu.
Ja postanowiłem zrobić stelaż i zrzutnie z drutu.



A tak prezentuje się Shimushu w całości:



Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
24-09-19 13:00  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Model super wygląda :)
Ja bym na twoim miejscu jeszcze dorobił pas demagnetyzujący :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
24-09-19 13:15  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Bardzo ładnie sie prezentuje.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-09-19 22:06  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Ciekawy model wychodzi, podoba mi sie, relingi na pokładach będą? Pewnie będa, czekam na finał. Pozdrawiam

 
24-09-19 22:45  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ładnie wychodzi. Też bym dorobił pas demagnetyzacyjny.

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
25-09-19 12:15  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Teraz może być problem z pasem, bo należałoby trochę nawywijać kadłubem, co przy jego niemal pełnym uzbrojeniu, mogłoby się fatalnie zakończyć. Ale też uważam, że warto... Przy następnym modelu.

CO do bomb głębinowych. To Pan projektant, składa te okręciki jak klocki lego. Tak to jest jego standardowy projekt tego stojaka i wszędzie go stosuje. Są 2 obejścia. Tak jak Ty, na własną rękę. Lub przeszczep lasera z innego projektu.

 
25-09-19 15:10  Odp: [R] Japoński eskortowiec IJN SHIMUSHU 1:200; MODEL HOBBY nr 19
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Koledzy namawiają na ten pas demagnetyzacyjny, ale tak jak wspomniał Karas, teraz to bym się go bał robić, bo model już prawie gotowy.
Przemyśle jednak jego zrobienie przy następnym modelu, nigdy dotąd go nie robiłem, ale jak to mówią: trzeba wszystkiego w życiu spróbować ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024