FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 31Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
23-09-19 11:02  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zakończyłem spinanie taśm gąsienic.

Póki co każda składa się ze 102 ogniw i zdaje się, że będzie konieczność skrócenia ich o kilka sztuk, ale zobaczymy:-)
Przyciąłem druciki imitujące sworznie i dokleiłem imitację ich końcówek. Na nich powinny pojawić się jeszcze jedne kółeczka o średnicy ok. 0,3mm:-)

Tymczasem przystąpiłem do kolejnego etapu, czyli wykonania zębów.

Musiałem trochę poprawić mój wcześniejszy "projekt" i finalnie wydrukowałem sobie coś takiego. Z prawej strony elementy, które będą podklejone tekturą piwną, w celu łatwiejszej obróbki, natomiast z lewej te, które będą z obu stron naklejone na te pierwsze. Straszna masa dłubania nożykiem, gdyż pojedynczy ząb ma wymiary 2,4mm x 2,6mm.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-09-19 12:00  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Sworzeń, imitacja końcówki a na to jeszcze kółeczko?!!!
No i jeszcze te zęby...
Poprzeczka jest już tak wysoko że jej wogóle nie widać :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
23-09-19 12:07  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Najgorsze jest to, że rozum potencjalnego mniej wtajemniczonego "oglądacza" nie podejmie próby uzmysłowienia sobie, że takie gąski ktoś zrobił z papieru -no bo jak niby? Paradoks modelu wykonanego na tak ekstremalnym poziomie. Może na wystawy przydałaby się jakaś, choćby symboliczna, podstawka z niepomalowaną gąską na każdym etapie składania. To by dopiero ukazało ogrom włożonej pracy. A tak ogólnie to szaleństwo w czystej postaci ;), można się gapić godzinami.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
23-09-19 18:25  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Chłopie , dobrze Ci radzę ,zrób wycinak ! Inaczej skończysz w wariatkowie . BHP zdrowia psychicznego przede wszystkim .


Zdrówka życzę !!!!


Jańcio

 
23-09-19 20:30  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Tu trzeba mieć nie coś tak z czaszką ...
Widziałem i podziwialem na własne gały... poziom wykonania dla większości z nas nieosiągalny ;-)

 
24-09-19 08:22  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Zazdroszczę wytrwałości. Podziwiam dalej.

 
25-09-19 12:22  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przesadzacie z tymi zachwytami, aczkolwiek daje to kopa do dalszej pracy. W końcu ileż można dłubać jedno i to samo:-)

Tymczasem praca wre i mimo mocnego obciążenia nożyka, całkiem sprawnie idzie:-) Chyba, że mi się już mózg lasuje i czas jest dla mnie abstrakcją:-)


Wyciąłem wewnętrzne elementy i skropiłem je klejem SG, by się to wszystko nie rozlazło:-) Druga kupka )ta bliższa) dopiero powstaje, przy czym elelementów będzie dwa razy więcej:-) W sumie zęby to grubo ponad 600 dodatkowych kawałków papieru:-)

Wykonałem jeden ząb testowy, by zobaczyć, czy aby faktycznie będą się one mieścić między kołami.

Na szczęście wszystko gra, nawet jest jeszcze luz, choć są minimalnie za grube:-) Dojdzie warstwa farby, może jakiś rozcieńczony wikol nawet, bo takie to kwadratowe, brzydkie:-) A w rzeczywistości nie ma żadnych kantów:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-09-19 13:03  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Niezłe kowadło pod tym zębem . Życzę dalszego dziub , dziub ,dziub i .... .


Heyka !

 
25-09-19 16:25  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zmęczyłem się od samego patrzenia na te gąski, a co dopiero je robić. Podziwiam wytrwałość i precyzję.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
25-09-19 18:08  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Grzesiu, skłamałbym gdybym napisał, że Ciebie podziwiam. Chorobę trzeba leczyć, a nie pielęgnować, czy stawiać na piedestał ;-)
Ale ad rem, wróciłem na 8 i 10 stronę wątku do zdjęć i wydaje mi się, że proporcja wysokości zęba do jego grubości u Ciebie przybrała patologiczny wymiar.
Ząb ma otyłość znacznego stopnia i wymaga sporego odchudzania. To trzeba operować ;-)
Wiem, nie dziękuj mi, jakoś będę z tym żyć ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 31Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024