FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
03-01-19 11:20  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
Jarpen   

Obejrzałem sobie relacje na kartonówkach zalinkowaną przez Rowina.Fakt model niesamowity,ale relacja stanęła niemal trzy lata temu na kadłubie, a szkoda. Podobną relacje gdzieś oglądałem z Hurricane i też stanęła na kadłubie. No często tak jest że gdy jeden model dłubie się kilka lat to przychodzi zniechęcenie i nie kończy. Czasem chyba lepiej trochę odpuścić i skończyć model w rozsądnym czasie,ale to tylko moje zdanie. Ale jestem pewien że jedenastkę Rowina będziemy podziwiać w pełnej krasie.

 
03-01-19 12:32  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Piotrek, dzięki za taką relację na przyszłość...
Włodek, właśnie takie wykonania modelu zachęca nas do modelarstwa, jak najbardziej.
Pozdrawiam.

Post zmieniony (03-01-19 12:34)

 
04-01-19 23:17  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Powracam do tej relacji z przyjemnościà.
Przy okazji przypomniałem sobie, że rowkowanie blachy skrzydeł i usterzenia wykonał także w swojej “jedenastce” nasz forumowy Kolega Propeler. Jeśli dobrze pamiętam, była to jedenastka z MM, projektu Pawła Mistewicza. Model zdobył nagrodę na jednym ze zlotów we Wrocławiu
To nawet chyba on...

http://wak.konradus.com/2010/grzegorz_nowak_w/83.jpg

Post zmieniony (04-01-19 23:59)

 
11-01-19 10:21  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ładnie ci wychodzi model, a szczena opadła mi na podłogę. Widać jak bardzo dużą uwagę przykładasz do każdego modelu, aby wyglądał tak jak w oryginale. Muszę kiedy wypróbować tą metodę w jakimś modelu i zobaczę efekt.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
22-09-19 21:26  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam po bardzo długiej przerwie.

Niestety, mimo upływu czasu, niewiele zrobiłem przy modelu. Wszystkie siły modelarskie zostały skierowane na czwórkę Spitfire'ów i dopiero jak je zakończyłem, to wróciłem do Jedenastki. Także wstępny plan ukończenia budowy na 1 września bieżącego roku legł w gruzach. Co niestety długo nie dawało mi spokoju, gdyż planowałem wyjątkowo uczcić 80 rocznicę walk obronnych Stanisława Skalskiego na tym samolocie. Tak czy inaczej, obecnie jest to jedyny model nad którym pracuję, więc mogę mu poświęcić pełną uwagę, co mam nadzieję za skutkuje dobrym efektem końcowym.

Dwa tygodnie temu, przy okazji wizyty na Festwialu Modelarskim w Jaworznie, wybrałem się do Krakowa do Muzeum Lotnictwa. Jedenastkę widziałem już kilkukrotnie, jednak to był pierwszy raz po remoncie, jaki przeszła dość niedawno. Mój odbiór był bardzo pozytywny, szczególnie, że zostały wymienione koła na takie, które są bliższe oryginałowi. A co za tym idzie, charakter samolotu zmienił się diametralnie w stosunku do tego co było wcześniej. Dzięki uprzejmości Pana przewodnika z Muzeum Lotnictwa (niestety nie pamiętam nazwiska), miałem możliwość wskoczyć za sznurek i porobić dowolne zdjęcia jakie mnie interesowały. W sumie od razu jechałem z takim nastawieniem, więc miałem przy sobie miarkę, aby zmierzyć wielkość kilku elementów (między innymi brzechwy, które mają w rzeczywistości 10mm). Nie omieszkałem strzelić sobie pamiątkowej fotki z samowyzwalaczem! :)



Co do samego modelu, to na podstawie zdjęć z czasopisma Aeroplan (numer specjalny o P.11c), zacząłem waloryzować kabinę pilota. Wszystko co jest widoczne na zdjęciach jest gotowe do malowania na kolor aluminium. Także po pomalowaniu zostanie położony wash, wklejony fotel, a wszystkie kolejne podzespoły będą już malowane na bieżąco przed wklejeniem na odpowiednie miejsce. Fotel lekko poprawiłem, chociaż można by to było zrobić lepiej. Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że uchwyty na oparciu są trochę za duże. Ale już trudno się mówi. Nie wiem czy na fotelu będzie kładziona poduszka skórzana, zobaczę jak to się będzie prezentować po malowaniu.



Natomiast to co jest dodane w tym miejscu to myślę, że dobrze widać. Są to wszystkie zespoły, które uznałem, że należy wkleić przed malowaniem. Większa ich liczba mogłaby utrudnić później dostęp do wklejenia kolejnych. Zgodność z oryginałem jest bardzo ciężko wyegzekwować. Wiele współczesnych materiałów opiera się na tym egzemplarzu muzealnym, a wiadome jest, że samolot przeszedł kilka przeróbek w trakcie wojny przez Niemców i już po wojnie w trakcie napraw i konserwacji. Także, jeżeli ktoś jest pewny, że zrobiłem coś niezgodnie z rzeczywistością na rok 1939, to niestety mogę w tym momencie tylko wzruszyć ramionami i powiedzieć "Trudno!". Nie ma co się rozpisywać, zapraszam do przejrzenia zdjęć.











W kolejnej aktualizacji zaprezentuję te elementy po pomalowaniu.

Pozdrawiam

--

 
25-09-19 00:18  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dwa dni nikt nic nie napisał, nie skomentował.
Trochę to dziwne ale i trochę normalne - kolejne truizmy typu "fajnie Ci idzie" , "piękna robota", - już nie wiadomo co pisać.
Pewien jestem, że każdy, kto ogląda efekty Twojej pracy ma chęć napisać " pff, zajebiście".
Jak dla mnie - pff, zajebiście, pięknie się to ogląda.

 
25-09-19 08:53  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Zegarmistrzowska precyzja!

 
25-09-19 12:34  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rowin, elegancko. Kolejny zacny model w kolekcji będzie.

Miskowski, dbaj o kulturę wypowiedzi. Można by napisać świetnie, elegancko, cudownie, wspaniałe, powalające, zapierające dech w piersiach, zjawiskowe czy nadprzeciętne zamiast za...ste. Młodzież czyta, dajmy dobry przykład.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
22-10-19 10:22  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Potrzebuje pomocy, bo niestety sam niewiele ustalilem. Dokladnie chodzi mi o radiostacje uzywana na P.11c. Prawda jest, ze nie wszystkie samoloty byly zaopatrzone w radiostacje we wrzesniu 1939 roku i nie ma pewnosci, ze egzemplarz Stanislawa Skalskiego ja posiadal (wg. wikipedii, o ile mozna ja uznac za wiarygodne zrodlo, na 106 samolotow, posiadalo ja 89), wiec zakladam, ze tak. Udalo mi sie ustalic, ze radiostacja montowana na P.11c to N2L/M konstrukcji Państwowych Zakładów Tele- i Radiotechnicznych (PZTiR) w Warszawie. W internetach znalazlem zdjecia tej radiostacji w wersji dla piechoty. Czy ktos z Was posiada informacje/zdjecia/schematy rysunkowe dotyczace tej radiostacji, a dokladnie jej wygladu i sposobu montowania w P.11c? Moze podobna byla montowana w nowszych Losiach? Bylbym wdzieczny za informacje.

Dziekuje!

 
22-10-19 13:58  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ja jestem tak samo zafascynowany jak i przerażony tą precyzją. Niesamowite. Czy to wszystko jest „glutowane” i doszlifowywane ? A poza tym, tak mi się nasunęło, że na miniaturach to wygląda jak przedramię Terminatora...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024