FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-06-19 21:38  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

W Modelarzu 2/1981 są plany bocznokołowca z żaglami . Ja skleiłem w 1:100 - bardzo fajnie wygląda

 
02-07-19 23:09  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Sławomir, no weź! Pokaż tego Constututionena! (najlepiej w osobnej galerii)
Ja też się nań zamierzyłem, ale poległem. Co w niczym nie zmienia faktu, że wcale mu nie odpuściłem i za jakiś czas podejdę jeszcze raz.
Tomek

 
03-07-19 08:30  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

Witam
relacje z budowy prowadziłem na forum
[R/G] S/S CONSTITUTIONEN skala 1:100 projekt własny
niestety brak fotek bo padł wstaw org a ja nie mam już chęci aby wstawiać od nowa fotki (nie tylko w tej relacji)
Nie lubię odsyłać na inne forum ale jesli koniecznie chcesz zobaczyć to fotki zachowały się
http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=524&t=46646
pozdrawiam
Sławek

--

 
03-07-19 10:55  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jednostka podobnie zakończyła żywot do Vasy. Jednostka ciekawa, jak napisał Art - okres przejścia z żagla na parę. Powodzenia życzę, kibicuję :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
20-09-19 00:33  Odp: [R] HMS
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

I wrzucili bidoka na wejściu do jednego wora z brzydalami. Ale nic to – z Kapitanem pokażemy Wam jeszcze piękną - ba! - niemal klasyczną sylwetkę okrętu eksperymentalnego.

Tyle, że nie dzisiaj:).

Zamocowałem pokład górny, w wycinance zwanym „huraganowym”, uprzednio doklejając mu od spodu sufit.



Sufit ten musiał wejść w „ząbki” w nadbudówce...



... i – co tu dużo mówić – wszedł (nawet jeśli słabo to widać):



Chciałbym napisać, że z resztą też idzie tak łatwo. Tradycyjnie jednak miałem problemy z burtami, tam, gdzie pewnie inni problemów by nie mieli. Troszkę zatem ściąłem wręgi na dziobie, aby dopasować dziobowe kawałki burt do ścian przedniej nadbudówki, ale nie upieram się, że był to dobry pomysł.

Na rufie z kolei zwęziłem same oklejki. Było kilka trudnych chwil, ale na szczęście najbardziej krytyczne łączenia zakryła na koniec listwa, która uratowała dzień.



Po doklejeniu wewnętrznych nadburć utworzyły się piękne rynienki, w których muszę umieścić ośmsetpisiąt hamaków, co troszkę zajmie. Początkowo próbowałem je zwijać z chusteczki, ale to był zły pomysł i ostatecznie zawijam je z wycinanki. Myślałem, że wyjdą gorzej, więc uznaję, że jest dobrze. Celowo układam je ciut nierówno, aby nie wyglądały jak spod linii. Co prawda nie wiem, czy to dobrze, ale grunt to mieć uzasadnienie:).





Nie jestem tylko pewien, czy tych wycinankowych hamaków jest wystarczająco dużo, aby owe "rynienki" wypełnić. Odpowiedź na to emocjonujące pytanie znajdziemy w następnym odcinku relacji:). Od obecnego będzie on różnił się głównie tym, że będzie tam... więcej hamaków.

 
20-09-19 01:18  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Żyjesz!

Model - cóż. Co tu gadać i się powtarzać... Co do hamaków - może dobrym pomysłem byłyby tkie nawilżane ściereczki do monitorów/okularów? Po wyschnięciu wydają się mieć fajną strukturę ni to materiał ni to papier, sztwne anie wiotkie.

--
54323031

 
20-09-19 08:02  Odp: [R] HMS
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Bardzo ciekawy temat wybrałeś :)
Na chwilę obecną wygląda to super, będę tu częściej zaglądał.

PS
Jaką farbką robisz retusz? Przy czarnych elementach nie mogę dobrać odpowiedniej. Przełamujesz czymś kolor?
--

Post zmieniony (21-09-19 09:40)

 
22-09-19 11:22  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nieco późno na poprawki, ale z porównania zdjęć Twojego modelu z fotografiami wież HMS Captain widać, że ścianki luf masz zdecydowanie za cienkie. Na oko powinny być co najmniej 3-4 razy grubsze:

 
27-09-19 23:50  Odp: [R] HMS
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Petrov – mam nadzieję, że to miłe zaskoczenie, a nie … coś innego:).

Wojtas – do retuszu na początku mieszałem biały i czarny akryl Renesansu i tego użyłem na burty. Ale potem przypomniałem sobie o Vallejo 70.994 (Dark grey) i jadę tym już bez żadnego mieszania.

Yarpen Zigrin – na zgłaszanie uwag nigdy nie jest za późno, nawet jeśli przy tym akurat modelu nie dam już rady czegoś poprawić.
W przypadku wspomnianych luf problemu jednak nie było. A po „pogrubieniu” wyglądają duuuużo lepiej - dzięki. Nie wiem, czemu nie zwróciłem na to uwagi wcześniej.
Niby drobiazg, a wygląda to zupełnie inaczej. Jeszcze raz dzięki.


Niechcący troszkę ostatnio pokłamczuszkowałem pisząc, że w nowym odcinku nie będzie niczego innego poza kolejnymi hamakami. Co prawda ten odcinek nastąpił nieco szybciej niż sam się spodziewałem i powstał głównie na potrzeby pokazania poprawek luf, ale skoro już tu jesteśmy …
Robienie hamaków jest tak nudne, że trzeba było jakoś urozmaicić sobie dzień.

W postaci urozmaicenia wystąpił tym razem komin. Wycinanka oferuje możliwość zrobienia go w wersji złożonej i wręcz przeciwnie.
Wybrałem wręcz przeciwnie. Wszak to jeden z tych elementów, które decydują o trudno uchwytnym uroku tego okrętu.



Mam wrażenie, że – patrząc na całość - od razu zrobiło się ciekawiej.



Szkoda, że nie mam na dziada tyle czasu, ile bym chciał mieć, bo checheszki z jego urody to jedno, ale zaczyna mi się coraz bardziej podobać ta sylwetka.

 
28-09-19 17:42  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie dziwne, że zaczyna się Ci podobać jego sylwetka, bo okręt wcale nie należał do jakichś wielkich brzydali. Paskudztwem był np. HMS Inflexible z 1876 r. kiedy go przebudowano pozbawiając ożaglowania:



Co do dział: Ja widziałem to zdjęcie, które wrzuciłem, co najmniej kilkanaście razy, więc utkwił mi w pamięci wygląd wylotów luf. Łatwo jest zauważać szczegóły, które ma się wyryte w głowie. :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024