FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
18-09-19 21:24  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
=Kondzik= 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

Tydzień minął, czas na aktualizację.

Udało mi się skończyć oklejanie burt i nadburcia. Generalnie bałem się tego etapu, stąd między skończeniem szkieletu, a rozpoczęciem prac nad poszyciem minął cały okres wakacyjny (trochę podchodziłem do tego ja pies do jeża). Popełniłem kilka pomyłek, ale tragedii i wstydu nie ma dzięki czemu można spokojnie kontynuować budowę i model raczej już w koszu nie wyląduje. A byłoby szkoda, bo żagle też już powstały właśnie przez wakacje, choć coś więcej o ich powstawaniu może w innym terminie.

Fotki:

Odpowiedz na tę wiadomość 

18-09-19 21:26  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
Petrov 

Na Forum:
Relacje z galerią - 21
Galerie - 15

- 15

Ładnie, prosto,czysto. Zacny żaglowiec będzie!

--
54323031

18-09-19 23:04  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
Hastur 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 5

- 3

Bardzo symetrycznie i czysto. Jednym słowem świetnie!
Dawaj dalej! :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo

19-09-19 11:41  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3

Dzięki Kondzik, za tutorial wstawiania zdjęć. Baaardzo się przyda.
Pięknie i czyściutko ten model Ci wychodzi.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
Free papermodel LCP(S)

10-10-19 20:24  Odp: [R] Allege d'Arles - WAK 4/2016, 1:100
=Kondzik= 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1

Trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji.

Postępy niewielkie, ale ważne że cały czas do przodu. Burty udało się zwieńczyć poręczą. Najbardziej nużące było docinanie i wklejanie elementów wzmacniających nadburcia (podejrzewam że mają imitować przedłużenia wręg jak na kodze). Sugeruję też przyszłym budowniczym nie trzymać się sztywno w tym miejscu numeracji części. Osobiście nie wyobrażam sobie doklejenia tej łukowatej belki na dziobie (część 74) po zrobieniu tych dwóch elementów które leżą w tej chwili na niej a mają numer 67. Chyba najlepiej by było w tym miejscu najpierw zrobić przedłużenia wręg (cz. 71), potem dopasować łukowatą belkę na dziobie (cz. 74), a następnie przykleić poręcze (cz. 66). Jak widać na dziobie został też nieprzykryty numer 75, muszę wykombinować czym to finalnie zakryć gdyż cz. 75 to ten luk tuż pod belką. Brakuje w tej okolicy również nadrukowanej czarnej linii oddzielajacej deski pokładu.

Zdjęcia:

Zacząłem też eksperymentować z struganiem masztu. W kodze użyłem drewna bukowego, przy tym modelu jednak nie chcę go użyć ze względu na strukturę (trochę nie podobają mi się ciemniejsze kropki w tym drewnie). Na razie wystrugałem jeden maszt z kołka z drewna cytrynowego - dość miękkie i jednolite, jasne drewno, na pewno do zabarwienia bejcą. Rozważam też jeszcze test z drewnem orzechowym (ze względu na kolor) i świerkowym.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018