FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 27Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
11-09-19 09:06  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Teraz dopiero się zorientowałem że mogłem się nie wyrazić precyzyjnie. Mam wątpliwości co do malowania wnętrza wózka i kół - czyli to co teraz jest już pomalowane. Wg mnie koła o ile mógłby być pomalowane to po jakimś czasie były praktycznie całe odrapane.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
14-09-19 18:25  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry w to sobotnie późne popołudnie.
Dałem sobie trochę wiecej czasu na zastanowienie w kwestii przedstawionej w powyższym poście i zająłem się również dla odpoczynku tematem włazów kierowcy. Wszystko za obrazkach poniżej:







Na niektórych zdjęciach nawet widać przy okazji nieśmiałe próby z systemem mocowanie zawieszenia, ale o tym w innym odcinku.

Na koniec listwa i nity:


Pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
14-09-19 22:32  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Za każdym razem jak widzę, że temat jest na topie, mam nieodpartą pokusę otworzyć piwo i chipsy. Najlepszy serial ostatnich tygodni. Nie widziałem chyba żadnego modelu, który tak by się prosił o otwarcie jak ten czołg. Takie modelarstwo lubię najbardziej.

Tylko co Cię skłoniło aby mazać po pancerzu? :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
17-09-19 14:02  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Mucha: Dobra, już przestań tak słodzić bo pomyślą, że Ci płacę za to ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobrze, że nie ulegasz pokusie, bo byś popadł w alkoholizm i otyłość, bo to będzie jeszcze długa historyjka - dziś odcinek numer 40. A tak poważnie to dzięki za motywację słowną. Dlatego własnie zdecydowałem się na wykonywanie wnętrza, bo generalnie wszystko widać. A co do mazania - to czego nie? Jak się spędza z jakąś materią tyle czasu to trzeba ja uosobić :) Rozmawiamy sobie czasem o życiu.

PS. Podaj numer konta to przeleję umówioną kwotę.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień dobry!
Wiem, że Przeciszów to temat na czasie, ale ja nieśmiało wrzucam kolejna odsłonę relacji. Klapowego szaleństwa ciąg dalszy. Nawet wywietrznik się pojawił.










Brakuje jeszcze trzeciej, centralnej pokrywy. Jak ją wykonam to wtedy będzie przymiarka.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
17-09-19 14:10  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Widzę, że nie zwalniasz tempa i pojawiają się nowe elementy ;-)
Już nie mogę się doczekać kiedy zniknie biel i pojawią się pierwsze kolory na pancerzu ;-)


Powodzenia w dalszej budowie.

 
18-09-19 12:10  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Aż ciężko jest mi uwierzyć, że całość powstaje od podstaw. Podpatruje dalej.

 
19-09-19 12:00  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Tommy: Przyznam się, że ja też na to czekam. Dzięki :)
@GTiStyle: Mi tez czas ciężko w to uwierzyć że elementy jakkolwiek pasują do siebie :) Zapraszam!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trochę udało mi się podziałać. Zrobiłem mocowanie ogona. Podejście drugie:





I przymiarka. O dziwo pasuje:


Skoczyłem temat pokryw silnika:




Rpóba generalna - osie zawiasów tradycyjnie już ze strug gitarowych.





Model będzie można zobaczyć na wystawie w Przysietnicy w najbliższą niedziele. Pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
19-09-19 12:06  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Super robota! Chciałbym mieć takie tempo przy swoich modelach :D

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
19-09-19 19:43  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja już nie będę się rozpisywać, otwieram chipsy i colę

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
23-09-19 11:31  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Wojtas: A ja ciągle mam wrażenie, że się strasznie ślimaczę. Dzięki!
@Mucha: Ale przynajmniej weź Colę Zero. :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cześć wszystkim.
Progres niestety niewielki, bo w łikend mało było czasu ze względu na konkurs w Przysietnicy. To co udało mi się zrobić:
Zamknąłem i zamontowałem wózki jezdne. Postanowiłem, że wnętrze będzie pomalowane w kolorze stalowym i pobrudzone - i tak prawie nic nie widać.




Oraz dokończyłem zespół kół podtrzymujących:




Teraz trzeba to pomontować do kupy. Pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 27Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024