FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 16Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
12-09-19 13:11  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Poskładałem dotychczas wykonane elementy podwozia w całość, teraz zabieram się za przewody i zawory: paliwowe, sprężonego powietrza i chociaż częściowo - elektryczne.



--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
12-09-19 13:27  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Bez zbędnej filozofii przyznam, że już wygląda to czadersko! Jak utrzymasz taki poziom, to będzie kawał efektownego modelu.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
12-09-19 23:10  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Z ciężkim sercem, ale muszę przyznać, że faktycznie wygląda fajnie. Cieszy oczy. Tak trzymaj.

--
serwusik

 
13-09-19 10:57  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Początkowo podchodziłem sceptycznie do wykonania ale strasznie się pomyliłem bo wygląda do zajefajnie.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
23-09-19 12:12  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

W ramach odreagowania w wykonywaniu drobnicy postanowiłem wziąć się za ramę podwozia cysterny - jako coś, do czego zawsze będę mógł wracać w tak zwanych "wolnych chwilach", kiedy nieco znuży mnie truck Mack. Dodatkowym motywem mojego niecnego postępku jest to, że chciałbym mieć na co założyć pozostałych 11 gotowych już kół, które tylko na to czekają...
W związku z powyższym, od czasu do czasu pojawią się fotki prezentujące postępy budowy tej części zestawu.



--

Post zmieniony (04-04-20 16:15)

 
09-10-19 12:52  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Mimo totalnego braku czasu trwam na posterunku i dłubię...
Wykonałem elementy układu jezdnego



i przystępuję do budowy resorów.
Tutaj znowu autorzy nie popisali się, ponieważ o ile w ciągniku resory zostały odwzorowane jako składające się z poszczególnych piór, o tyle w naczepie zaprojektowano je jako blokowe, gdzie pióra są tylko narysowane.



To jest skandal!

Muszę to zmienić. W tzw. źródłach znalazłem informację o tym, że pióra naczepy są cieńsze na końcach i oczywiście postanowiłem to odwzorować.
Pomierzyłem szerokości i długości poszczególnych piór uwzględniając zakrzywienia i zagięcia, powycinałem odpowiednie paski z kartonu piwnego, potem przeszlifowałem je po obu stronach i na obu końcach uzyskując pożądany efekt. Następnie ukształtowałem wszystkie wstępnie na mokro, następnym krokiem będzie zagruntowanie rzadkim klejem w celu uzyskania odpowiedniej sztywności i sprężystości, na końcu przeszlifowanie i pomalowanie. Na razie wygląda to tak:



Kolejne fotki udostępnię w miarę postępu prac.

--

Post zmieniony (04-04-20 16:24)

 
05-12-19 08:47  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Mam, co chciałem: podwozie naczepy jest prawie na ukończeniu, a przynajmniej w stanie nadającym się do założenia kół.
Wykonałem skrzynki narzędziowe, tylny zderzak naczepy wraz z oświetleniem, tablice rejestracyjne i część informacyjnych oraz mocowanie koła zapasowego. Rozpocząłem też budowę zbiornika, a także pracuję nad błotnikami.



Wracam teraz do przerwanych prac nad "oprzewodowaniem" trucka oraz naczepy, dlatego póki co nie montuję kół, zderzaka ani błotników aby nie zasłaniać sobie dostępu do wnętrza obu podwozi.

--

Post zmieniony (04-04-20 16:25)

 
12-10-20 13:47  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Pojawiam się po dłuższej przerwie, spowodowanej różnymi niesprzyjającymi okolicznościami.
Nie, żebym nic nie robił,nie!
Dłubałem przy moim modelu, ale bardzo nieregularnie - teraz wróciłem do relacji i wygląda na to, że doprowadzę ją do końca w dającej się przewidzieć przyszłości. W tym czasie też zdecydowałem o dokończeniu naczepy i cysterny, dopiero na końcu wykonanie kabiny.
Tak więc przede wszystkim dokończyłem okablowanie ciągnika (zdając sobie sprawę z konieczności dopracowania komory silnika, ale to dopiero po wykonaniu tejże ;), okablowałem naczepę i w zasadzie kończę już cysternę - można powiedzieć: dopieszczam ją.
Z naczepą i cysterną miałem ten kłopot, że niestety nie znalazłem żadnych źródeł dotyczących identycznych jak te z wydawnictwa, postanowiłem więc wykonać je jako hybrydy (właściwie "składaki") - dopasowałem elementy różnych naczep i cystern znalezionych w sieci i poskładałem je w całość. Odnoszę wrażenie graniczące z pewnością, że teoretycznie jest to możliwe...
Dość gadania - do rzeczy:



Post zmieniony (12-08-22 20:15)

 
13-10-20 09:33  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dobrze, że prace wciąż trwają. Możesz napisać czym pomalowana jest cysterna? Pewnie gdzieś już to pisałeś, ale nie mogę znaleźć.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
13-10-20 10:48  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Też się cieszę, Rzeźniku ;)
Ogólnie nie lubię i chyba nie potrafię waloryzować, maluję całe powierzchnie i to mi wystarcza. Poza tym, a może przede wszystkim, jak już wcześniej wspomniałem, moje możliwości w sensie przechowywania sprzętu, materiałów oraz miejsca na malowanie są mocno ograniczone (na pewno nie wchodzi w grę aerograf, mnóstwo pojemniczków z farbami i pędzelkami, a już niedopuszczalne jest użycie jakichkolwiek rozpuszczalników). Z kolei jestem otwarty na krytykę oraz sugestie i tak na przykład zastosowałem bardzo prosty sposób kolegi Gucia (chwała Ci, Guciu!) na przybrudzenie silnika. Cysternę pomalowałem (i szlifowałem) wielokrotnie najpierw szarym podkładem w spray'u, następnie takąż srebrną z efektem chromu. Oczywiście są to farby mocno śmierdzące, ale ze względu na wielkość elementów mogłem to robić na zewnątrz - nie wyobrażam nawet sobie tego z detalami, dlatego są one pomalowane ręcznie farbami akrylowymi.

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 16Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024