FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
12-09-19 21:09  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Heyka !
Mam nadzieję że to Twój model oglądałem w Jaworznie i mam pytanko czy drzwi kabiny pilota były z plastiku czy z wycinanki ?
Porada - Czy spotkałeś się z takim specyfikiem jak maskol . Po pomalowaniu powstaje taka gumowa powłoka która nie powinna odchodzić od tworzywa i dobrze zabezpiecza przed porysowaniem .
Trzecia sprawa . Oglądałem ten model i rzuciło mi się nierówne malowanie lakierem . Stworzyło to wrażenie jakby powierzchnia skrzydeł była nierówna co nie było faktem ale wrażenie pozostało .Jak dla mnie był to minus. Osobiście nie lubuję się w tak agresywnym malowaniu brudzingu ale to w końcu Twój model . Doświadczenie z oglądania modeli plastikowych pokazuje że technika pokazująca ślady eksploatacyjne o naprawdę trudna sprawa aby były realne . Oglądałem też Twój Ju-88 i widzę że czasami mniej może być lepiej . Przepraszam za moją ocenę ale tak to widzę .


Pozdrawiam


Jańcio .

 
12-09-19 23:06  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No coz, jak widac nie ma modeli idealnych.

Pozdrawiam

 
13-09-19 14:12  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
kari   

rowin, model wykonany na wysokim poziomie, wszelkiego rodzaju ślady eksploatacyjne i brudy wykonane bardzo dobrze,
ale żeby "nie było tak słodko jak myślisz" ;-) ... dziwi mnie fakt, że zostawiłeś "ogumienie" w stanie jak by dopiero co zostało
wyciągnięte z magazynu i założone na piasty, ... nieskazitelnie czyściuteńkie ;-) lśniące i pachnące ;-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
13-09-19 14:19  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Rowin tylko się nie przejmuj ,zawsze się pojawiają jacyś malkontenci ;-)

HEYKA .

 
14-09-19 00:11  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Kari, na ogumieniu slady sa, a byly one robione washem i pigmentem. Ale tylko w takim stopniu zeby wygladaly jak uzywana w miare czysta opona. Wiecej tego bedzie w trakcie wykanczania podstawki, bo bede uzywal pigmentu do podloza to i pociagne opony.

Janciu, ja sie nie przejmuje. Po prostu nie za bardzo wiedzialem co Ci odpisac. Sprawdzilem lakier po Twoim poscie ogladajac model pod swiatlo i pod roznymi katami, ale nie widze niczego o czym piszesz. O drzwiczkach pisalem dwie strony wczesniej. Maskolu uzywam, ale nie rozumiem w jakim kontekscie go przytaczasz. A brudzenia nie lubisz, ale na podstawie plastikow uwazasz, ze je ciezko odtworzyc. Na koncu podsumowujesz ze mniej to znaczy lepiej. Czyli lepiej jest na junkersie czy na spicie?
Takze podsumowujac nadal nie wiem co mam napisac.

Pozdrawiam

 
14-09-19 10:22  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jańcio warto może przeczytać co jest napisane w relacji - patrz strona 2, wpis z 01-09-2019 z godz 21:11, zdanie zaczynające się od słów " Dodałem tylko..." . Drzwi wykonane z żywicy prezentują się następująco : https://www.bnamodelworld.com/model-planes-pilots-barracuda-bar-br-32002?zenid=2a2f7671ae6730c471361b325643eb5f. Myślę, że pomogłem ; )

Zawsze mi się wydawało, że model ocenia się pod kątem tego, czy model ma wiernie oddane względem zdjęć archiwalnych na przykład właśnie ślad eksploatacji - zawsze wtedy można napisać że są świetne, idealne itp. lub wręcz przeciwnie : mało realistyczne, zbyt mało lub zbyt intensywne, nie w tych miejscach w których powinny być itp. , ale oceniać je na podstawie swoich własnych preferencji typu : " ... osobiście nie lubuję się w tak agresywnym malowaniu brudizngu... ", " ... jedynie mógłbym się przyfanzolić do brudzingu, ale tu zabezpieczyłeś się "wizją artystyczną... ", "... osobiście nie jestem zwolennikiem takiego brudzingu... " to jest jakieś pomieszanie z poplątaniem, bo co ma do tego gust oglądającego.
Zakładając hipotetycznie, że na rynku jest taki model Spita i rowin go skleja wykonując takie ślady eksploatacji to też te osoby by napisały, że brudzing jest zbyt agresywny ?
http://www.stolly.org.uk/ETO/spitfireixinvasionstripes.html

Post zmieniony (14-09-19 10:59)

 
16-09-19 23:02  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

UPS ! Mea kulpa , faktycznie nie doczytałem . A jeżeli stwierdziłeś że z lakierem jest wszystko OK . to możliwe że moje starcze coś tam sobie ubzdurały . Co do brudzingu to mimo wszystko ( zaznaczam ) jak dla mnie brakuje trochę stopniowania . Brud powinien być jaśniejszy w miarę oddalania się od miejsca wycieku .Przykład wydechów które można porównać w innych modelach ale to jest tylko moje zdanie .


Pozdrawiam Cię !


Jańcio

 
16-09-20 20:18  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Korzystając z rozłożonego sprzętu fotograficznego, którego używałem do robienia zdjęć bohaterów Bitwy o Anglię, zrobiłem kilka fotek na szybko modelowi maszyny Jana Zumbacha na podstawce. Fragment tego miejsca postojowego, wzorowany jest na zdjęciach z sesji zrobionej tej maszynie w połowie sierpnia 1942 roku na lotnisku Kirton-in-Lindsey. Więcej zdjęć jest do wglądu we wspomnianej przeze mnie książce "Donaldy Zumbacha". Wydaje mi się, że to najładniejszy graficznie model Spitfire'a wydany przez AH, ale to kwestia gustu.

Zapraszam zatem do galerii, na początku zdjęcie z oryginalnej sesji.










Dzięki i pozdrawiam

 
17-09-20 05:58  Odp: [R/G] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Wszyskie spity wyglądają lepiej niż świetnie, gratuluję. Niesamowite wykonanie.

Czy to jest problem z lakierem, o którym Jańcio wspomina, na ogonie Spita Vc?



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
17-09-20 06:39  Odp: [R/G] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha
Kruhlik   

Nie wiem o co chodzi z tym lakierem. Dla mnie model wygląda genialnie.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024